Kobieta.Swiatgwiazd.pl > Styl Życia > Suche skórki na twarzy – skąd się biorą i jak się ich pozbyć?
Dominika Bryś
Dominika Bryś 30.06.2020 02:07

Suche skórki na twarzy – skąd się biorą i jak się ich pozbyć?

suche skórki na twarzy
fot. www.facebook.com/pg/chanel

Makijaż wykonujemy, by wzmocnić i zaakcentować walory naszej urody. Niestety, potrafi on podkreślić także wszystkie niedoskonałości i nierówności cery, a szczególnie suche skórki. Jak więc uniknąć ich powstawania? Skąd się biorą? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w poniższym artykule.

Suche skórki na twarzy – skąd się biorą?

Skóra zawiera naturalne olejki, które pomagają utrzymać wilgoć i równocześnie nawilżają twarz. Jednak niektóre aspekty codziennego życia, nawet tak prozaiczne, jak prysznic mogą przyczynić się do usunięcia wspomnianych olejów. A bez nich nasza cera staje się odwodniona i łuszcząca.

Suche skórki na twarzy mogą powstać także przez leki, zaburzenia równowagi hormonalnej lub choroby skóry. Często są też spowodowane niewłaściwą pielęgnacją i warunkami pogodowymi. Dlatego ważne jest, aby nauczyć się, jak odpowiednio nawilżać twarz, aby zatrzymać wilgoć i chronić skórę przed wysuszeniem.

Oto pięć przydatnych wskazówek, jak szybko i łatwo wyleczyć suche skórki na twarzy oraz zapobiegać ich powstawaniu.

1. Obserwuj swoją cerę.

Niektóre mydła i środki czyszczące mogą być zbyt silne i drażniące dla wrażliwej skóry na twarzy. Jeśli po umyciu Twoja cera jest napięta i sucha, możliwe, że używasz nieodpowiedniego produktu. Sięgaj po łagodne, bezzapachowe środki czyszczące oraz unikaj ostrych mydeł przeciwbakteryjnych, które mogą jeszcze bardziej wysuszać Twoją skórę.

2. Osuszaj skórę.

Zapobiegaj łuszczącemu się naskórkowi poprzez dokładne suszenie ciała. Chociaż możesz myśleć, że utrzymywanie wilgoci na zewnątrz, pomoże zwiększyć wilgotność wewnątrz, jesteś w błędzie. Po odparowaniu wody skóra stanie się jeszcze bardziej sucha, niż wcześniej! Dlatego po oczyszczaniu zawsze dokładnie wysusz swoją cerę i odpowiednio ją nawilż.

Pamiętaj przy tym, że szorstkie ręczniki mogą uszkadzić skórę, powodując dalsze wysuszanie i podrażnienia. Zawsze używaj czystych, bawełnianych materiałów i pamiętaj, by nie trzeć nimi zbyt mocno swojej twarzy.

3. Bierz krótsze prysznice.

Nie ma nic lepszego, niż długi, gorący prysznic, szczególnie po ciężkim dniu, ale nie jest to najbardziej korzystna czynność dla kondycji suchej cery. Szczególnie gdy używasz ostrych środków czyszczących. Pozbywasz się w ten sposób naturalnych olejków, niezbędnych dla utrzymania odpowiedniego stopnia nawodnienia skóry. Alternatywa? Bierz krótsze prysznice w ciepłej, ale nie gorącej wodzie. Używaj łagodnego, nawilżającego środka czyszczącego np. na bazie aloesu lub masła shea, i pamiętaj o zastosowaniu balsamu do ciała.

4. Sięgaj po dobre produkty nawilżające.

Wybieraj produkty, które silnie nawilżą Twoją skórę. Polecamy kosmetyki na bazie wazeliny, które stworzą ochronną barierę i zadziałają jak plaster dla łuszczącej się cery. W składzie produktów warto zwrócić także uwagę na zawartość kwasu hialuronowego.

Tagi: