Suczka kobiety umarła tragicznie po zjedzeniu czegoś przygotowanego przez jej panią. Teraz właścicielka obwinia się o śmierć zwierzaka, który przed śmiercią cierpiał katusze przez ponad tydzień. Kobieta nie miała pojęcia, że ten składnik jest tak szkodliwy dla zwierząt. Teraz chce ostrzec wszystkich posiadaczy psów, by uważali na to, co jedzą ich pupile. 

Wiemy, że są rzeczy, których pod żadnym pozorem nie można dawać zwierzakom. Należy do nich między innymi czekolada. To powszechna wiedza, więc właściciele psów pilnują, by ich pupile się do niej nie dorwały. Jednak nasze psy, tak jak ta suczka, uwielbiają słodkości. Dlatego czasami dajemy im słodycze, które, jak nam się wydaje, im nie zaszkodzą.

Suczka umarła po zjedzeniu ciasta

Ruby, ukochana suczka Kate, kochała słodycze. Właścicielka często ulegała błagalnemu spojrzeniu zwierzęcia i dawała jej domowe wypieki takie jak brownie. Zwierzęciu nigdy nic się nie działo i Kate była przekonana, że to jedzenie jest bezpieczne dla pieska.

suczka
fot. twitter.com/katechax

Niestety, za którymś razem Ruby rozchorowała się po zjedzeniu domowego ciasta. Objawy wystąpiły dopiero po kilku dniach i wtedy też Kate zabrała zwierzę do weterynarza. Niestety, było już za późno. Okazało się, że zły stan zwierzęcia został spowodowany ksylitolem, którego Kate użyła do posłodzenia ciasta, zamiast zwykłego cukru. 

Czego nie może jeść pies?

Pies nie może jeść wielu rzeczy, które są w naszym codziennym menu. Należy do nich między innymi ksylitol, jak widzimy na przykładzie tej biednej suczki. Możemy nawet nie zdawać sobie sprawy, że go spożywamy, ale w rzeczywistości jest wszechobecny. Co to jest ksylitol?

Ksylitol występuje między innymi w gumach do żucia i tabletkach odświeżających oddech. Jest też używany w niskokalorycznych potrawach, więc osoby odchudzające się powinny uważać. Inne rzeczy, które zaszkodzą naszemu psu to czekolada, kawa, awokado, gumy do żucia, czosnek, alkohol, kocia karma i ugotowane kości. 

ZOBACZ ZDJĘCIA:

suczka
fot. twitter.com/katechax

Suczka nagle się rozchorowała.

suczka
fot. twitter.com/katechax

Ruby była pełna życia.

suczka
fot. twitter.com/katechax

Po zjedzeniu ciasta z ksylitolem pies umierał w męczarniach przez 8 dni. 

ZOBACZ TEŻ:

  1. Księża nie płacą jak reszta Polaków. Obowiązuje ich specjalny system podatkowy
  2. Ukryta kamera nagrała, co chłopiec robi z kotem sąsiadów, gdy nikt nie patrzy
  3. Pies zauważył, że dziecko nie oddycha w nocy. Jego reakcja jest niesamowita
  4. Pies podczas spaceru zaczął kopać dziurę. Właściciel chwilę później dzwonił po policję
  5. Sparaliżowana kobieta z ciężkimi dolegliwościami trafiła do szpitala. Lekarze zajrzeli między jej nogi i zamarli, znaleźli przyczynę choroby

źródła: kochamyzwierzaki.pl, psy.pl

Poprzedni artykułŚwiąteczne must have dla niej i dla niego
Następny artykułZnana gwiazda choruje na rzadką chorobę. „Lekarze dawali mi siedem miesięcy”
Redaktorka działu lifestyle w lelum.pl Studentka polonistyki na Uniwersytecie Warszawskim na specjalizacji medialnej. Interesuje się literaturą romantyzmu. Pisanie zawsze było jej pasją, którą rozwijała już od dzieciństwa. Dziennikarstwo jest karierą bliską jej sercu, chociaż nie wybrała tego kierunku studiów, by pracować nie tylko nad swoim warsztatem pisarskim, ale i pogłębiać miłość do Juliusza Słowackiego