Suczka o imieniu Kuma urodziła o wiele wcześniej, niż powinno to nastąpić. Aby szczeniaczki spokojnie mogły dojść do siebie, trzeba było umieścić je w inkubatorze. Jej zachowanie zszokowało wszystkich.

Zwierzęta potrafią dać naprawdę wiele miłości. Tak jak ludzie, w szczególności otaczają nią swoje potomstwo. Na nagraniu, które trafiło do internetu, można zobaczyć czym jest prawdziwa, matczyna troska.

Suczka urodziła wcześniaki

Kuma to urocza suczka, która ma już 4 lata. W ostatnim czasie urodziła 3 małe szczeniaczki, niestety nie obyło się bez komplikacji. Poród zwierzątka odbył się o wiele za wcześnie, co skutkowało tym, że dwójka z nich była bardzo słaba. Lekarze nie mieli wyjścia, musieli umieścić maleństwa w inkubatorze. Tylko w teaki sposób mogli zwiększyć ich szansę na przeżycie.

Do sieci trafiło nagranie, na którym widać, jak Kuma bacznie czuwa przy swoich maleństwach. Trzeba przyznać, że dumna matka bacznie przygląda się szczeniaczkom. Widać, że są dla niej całym światem, dlatego też postanowiła osobiście dopilnować, aby nic im się nie stało.

Cała historia zakończyła się szczęśliwie. Szczeniaczki opuściły inkubator już po kilku godzinach i tego samego dnia mogły zobaczyć swój nowy dom. Warto zaznaczyć, że rodzina, w której mieszka suczka to prawdziwi miłośnicy psów. Oprócz Kumy mają jeszcze 7 innych czworonogów.

Ile dni powinna trwać ciąża suczki?

W przypadku pieska domowego ciąża powinna trwać około 63 dni i mieć aż 3 fazy. Przez ten czas płody intensywnie rosną, a suczka przygotowuje się do wydania na świat swojego potomstwa, a także jego wykarmienia.

Bardzo ciężko oszacować ile może trwać sam poród. Rozpiętość w tej kwestii jest bardzo duża, ponieważ w niektórych przypadkach trwa to 3 godziny, a w innych nawet i całą dobę. Oczywiście jest to zależne od wielu czynników takich jak liczebność miotu, a także kondycja suki. Należy też zaznaczyć, że jak przy każdym porodzie, mogą wystąpić nieprzewidziane komplikacje.

ZOBACZ WIDEO I ZDJĘCIA:

Suczka bacznie pilnowała swoich małych szczeniaczków.

suczka
fot. screen youtube.com,
Viral Press

Psia mama pokazała jak bardzo troszczy się o maleństwa.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Z ostatniej chwili: b. polski premier wygrał z rakiem! Będzie żył
  2. Media nie opisują dziś początków ich związku. Byłą i obecną żonę Strasburgera łączyła niespodziewana relacja
  3. Jej kot bez przerwy niszczył choinkę. Wpadła na pomysł, dzięki któremu teraz boi się do niej zbliżyć
  4. Guz mózgu odebrał radość życia sędzinie Annie Marii Wesołowskiej. ”Mam niesymetryczną twarz i problem z otwieraniem oka”
  5. Jolanta Kwaśniewska oceniła Agatę Dudę. „Mogę powiedzieć TYLKO O OBRAZKU, jaki widzimy”
  6. Ludzie mają dosyć Małgorzaty Rozenek. Wytknęli jej to w najbardziej bolesny sposób

źródło: pl.newsner.com

Redaktorka Lelum.pl Studentka filologii polskiej na wydziale polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. Interesuje się modą, muzyką alternatywną oraz show-biznesem. Jej największą pasją są podróże. Z przyjemnością angażuje się w działania społeczne i kulturalne.