Suczka jest rekordzistką jeśli chodzi o… długość pyska. Jej Instagram ma prawie 70 tysięcy obserwatorów, którzy jak jeden rozczulają się nad uroczym psem o zabawnym wyglądzie. Jak wiadomo, Internauci uwielbiają nietypowe zwierzęta, a Tupelo jest dokładnie taka. Trzeba przyznać, jest przeurocza. 

Tupelo, zwana również Tupey należy do rasy psów, które wśród niezwykłych jest jeszcze mniej typowa. Jest bowiem Borzojem, czyli rosyjską odmianą charta. Te psy jednym słowem da się określić jako ‚długie’. Mają długie nogi, pyski i tułowia, tym bardziej podkreślone, że są bardzo smukłe. Wśród takich psów suczka, która wyróżnia się długim pyskiem, jest jeszcze bardziej niesamowita.

Suczka jak z Photoshopa

Tupey wygląda jakby, nie była nawet prawdziwa, szczególnie na tych zdjęciach, na których akurat się wyciąga, tym bardziej uwidaczniając swoje dziwne proporcje. Jej właścicielka jest szczęśliwa, mogąc pokazać całemu światu swojego ukochanego psa, który mieszka wraz z nią, jej chłopakiem i dwoma kotami. 

suczka
fot. instagram.com/tupeytheborzoi

Kto widział kiedyś dłuższego psa?

Internauci kochają ją całym sercem. — To pies, czy kaczka? — zapytał żartobliwie jeden z komentujących, odnosząc się do jej rekordowo długiego pyszczka. — Jak renesansowe malowidło — ktoś inny skomentował jej pełną gracji sylwetkę. Instagram uwielbia Tupey, a suczka kocha nieustanną uwagę, która na niej się koncentruje.

Co to borzoj?

Borzoj to rasa psa, rosyjska odmiana charta. Kiedyś, jak większość z nich używana była głównie przy polowaniach, teraz służy także jako pies towarzyszący. Mają długą i ciekawą tradycję. Najprawdopodobniej pochodzą ze Środkowego Wschodu i do Rosji dotarły poprzez plemiona tatarskie. Tam były przez arystokracje używane do polowań na zające.

Jako że kojarzone z arystokracją, prawie wyginęły podczas rewolucji październikowej, ale zachowały się pojedyncze osobniki żyjące w Stanach i Europie. Jeśli chodzi o temperament, to te psy są czułe wobec właścicieli, cierpliwe przy dzieciach, ale zdecydowanie nieufne wobec obcych. 

ZOBACZ ZDJĘCIA:

suczka
fot. instagram.com/tupeytheborzoi

Tupey z rodzeństwem dogaduje się… ledwo.

suczka
fot. instagram.com/tupeytheborzoi

Bardzo kocha swoją właścicielkę.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Chihuahua w ciąży miała ogromny brzuch. Gdy zaczęła rodzić ludzie nie dowierzali
  2. Został pchnięty nożem, bo nie chciał oddać napastnikowi swojego buldoga. „Teraz boję się wychodzić z domu”
  3. Kot ukrył się na zdjęciu, które zrobiła mu właścicielka. Niewiele osób jest w stanie odnaleźć go na fotografii

źródła: instagram.com/tupeytheborzoi

Poprzedni artykułSiostra Barbary Kurdej-Szatan jest przepiękna. Gwiazda pokazała ich nowe zdjęcia
Następny artykułNie żyje gwiazda muzyki. Przed śmiercią wysłała wiadomość do rodziny, wyskoczyła z 14 piętra
Redaktorka działu lifestyle w lelum.pl Studentka polonistyki na Uniwersytecie Warszawskim na specjalizacji medialnej. Interesuje się literaturą romantyzmu. Pisanie zawsze było jej pasją, którą rozwijała już od dzieciństwa. Dziennikarstwo jest karierą bliską jej sercu, chociaż nie wybrała tego kierunku studiów, by pracować nie tylko nad swoim warsztatem pisarskim, ale i pogłębiać miłość do Juliusza Słowackiego