Świadczenie 2000+ przysługuje osobom pracującym na umowie zlecenie, umowie o dzieło, umowie agencyjnej czy samozatrudnionym. Istnieją jednak pewne warunki, które trzeba spełnić, aby otrzymać wypłatę postojową. Mamy informacje w tej sprawie – sprawdź, czy Ciebie to też dotyczy oraz jak możesz złożyć wniosek.

Świadczenie w wysokości 2080 zł przysługuje wielu Polakom po złożeniu odpowiedniego wniosku. Początkowo w ramach tarczy antykryzysowej, dokumenty można było złożyć tylko raz, jednakże przepisy się zmieniły i niektórzy będą mogli skorzystać z postojowego do trzech razy. 

Komu przysługuje świadczenie 2000+?

Świadczenie 2000+ przysługuje osobom, które mają umowę zlecenie, o dzieło, agencyjną lub są samozatrudnione. Trzeba jednak spełnić kilka warunków, które dokładnie są opisane w serwisie gov.pl. 

O świadczenie można ubiegać się 3 razy, co daje łącznie 6240 zł zapomogi od państwa. Jak podaje Fakt, jeśli składasz wniosek o świadczenie postojowe kolejny raz, musisz udowodnić, że twoja sytuacja nie uległa poprawie i, jak za pierwszym razem, także zadeklarować poziom przychodów.

  1. Sebastian Fabijański zostanie ojcem. Maffashion jest w ciąży
  2. Anna Lewandowska urodziła. Robert Lewandowski pokazał zdjęcie z dzieckiem i zdradził jego imię, gratulujemy
  3. Niewyjaśniona choroba atakuje dzieci od 2 do 15 roku życia. Może mieć związek z koronawirusem

Jak złożyć wniosek o świadczenie postojowe?

Wniosek RSP-D o świadczenie postojowe musisz złożyć do ZUS-u. Istnieje jednak kilka sposobów na jego przygotowanie. Możesz to zrobić drogą elektroniczną przez PUE ZUS lub przez stronę gov.pl, a także za pośrednictwem poczty. Świadczenie możesz także uzyskać, składając wniosek osobiście w placówce ZUS – do skrzynki na dokumenty (bez kontaktu z pracownikiem ZUS).

Pamiętaj jednak, że o świadczenie można się ubiegać ponownie nie wcześniej niż w miesiącu następującym po miesiącu, w którym nastąpiła wypłata świadczenia. Takie wsparcie od państwa pomoże wielu osobom w kryzysie. Niedawno informowaliśmy również o rewolucjach w emeryturach. Co o tym myślicie? 

ZOBACZ ZDJĘCIA:

świadczenie
fot.Arkadiusz Ziolek/ East News

Wniosek może złożyć wielu Polaków.

świadczenie
fot: Arkadiusz Ziolek/ East News. 01.01.2020. n/z Emeryt liczy pieniadze.

Aby dostać postojowe, dokumenty należy wysłać do ZUS-u.

świadczenie
fot. ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Można otrzymać nawet 2080 zł aż trzy razy. 

ZOBACZ TEŻ:

  1. Ksiądz zorganizował drogę krzyżową w czasie pandemii. Policja umarza postępowanie, nie będzie kary
  2. W sobotę otwierają kolejne miejsca w Polsce. Wielu Polaków czekało od dawna
  3. Czy możemy planować wakacje 2020? Słowa Szumowskiego nie pozostawiają wątpliwości, powiedział o otwarciu granic Polski
  4. Jak długo w Polsce będziemy nosić maseczki? Minister zdrowia odpowiedział. Data, której nikt się nie spodziewał
  5. Minister zdrowia wyjawia. Szczepionka na koronawirusa będzie obowiązkowa?
  6. Skandaliczne zachowanie policjanta. Robi zdjęcia dokumentów tożsamości i publikuje w internecie

Źródło: gov.pl / fakt.pl 

Redaktor w Lelum.pl. Magister komunikacji medialno-marketingowej. Od zawsze pasjonuje się fotografią. Najbardziej lubi robić zdjęcia komercyjne. 9 lat swojego życia spędziła tańcząc taniec towarzyski, a 4 na deskach teatru. Lubi aktywny tryb życia, imprezy i dobre jedzenie. Gdyby istniał konkurs na znajomość fabuły serialu, na pewno by go wygrała.