Świąteczne filmy kochamy wszyscy. Kto potrafi przeżyć grudzień bez obejrzenia chociaż kilku romantycznych komedii, których akcja dzieje się w gwiazdkę albo Kevina Samego w Domu? Na pewno nie my. Dlatego przygotowaliśmy dla was listę 10 filmów na Netfliksie, które przypadną do gustu każdemu.

Są takie świąteczne filmy, które często określamy jako klasyki i potrafimy je zapewne wyrecytować z pamięci. Jednak nie każdy lubi co roku oglądać te same produkcje. Dlatego my zrobiliśmy przegląd serwisu Netflix, by móc zaproponować wam top 10 filmów, które jeszcze nie zdążyły wam się znudzić.

Najlepsze świąteczne filmy Netflix

1.Klaus

Tegoroczna produkcja Netfliksa to radosna opowieść o odzyskiwaniu wiary w ducha Świąt i o tym, jak ważne ją dobre stosunki z innymi ludźmi.

2.Kronika Świąteczna

Starając się „przyłapać” Mikołaja na zostawianiu prezentów, rodzeństwo przez przypadek powoduje wypadek jego sań. Naprawiając swój błąd, dzieci przeżywają przygodę, o jakiej nigdy nawet nie marzyły.

świąteczne filmy
fot. Netflix

Pełna przygód produkcja dla najmłodszych (i nie tylko).

3.Świąteczny książę

Rodzina królewska, intryga i kobieta z misją — bo która z nas nigdy nie marzyła o uwiedzeniu przystojnego księcia? Czy młodej reporterce pracującej pod przykrywką uda się podjąć właściwą decyzję i nie ujawnić swojej tożsamości?

4.Świąteczny kalendarz

W okolicy Świąt każdy z nas oczekuje trochę magii, a świąteczne filmy powinny ją gwarantować. W Świątecznym kalendarzu tytułowy przedmiot ma szczególne moce — czy naprawdę może przepowiadać przyszłość?

5.Zamiana z księżniczką

Wariacja na temat klasycznego motywu księcia i żebraka, z Vanessą Hudgens w roli głównej. Jak tym razem potoczy się zamiana żyć?

świąteczne filmy
fot. Netflix

Jak tym razem uda się „zamiana życiami”?

6.Święta w El Camino

Grupa nieznajomych zostaje uwięziona w sklepie monopolowym w Boże Narodzenie. Dyskusja, która wynika z tego spotkania, nie mogłaby przydarzyć się w żadnych innych okolicznościach.

7.Ekspres Polarny

Wszystkim znany, ale może przez ostatnie lata trochę zapomniany świąteczny film, który buduje naprawdę szczególną świąteczną atmosferę.

8.Święta na 5 gwiazdek

To coś dla tych, którzy nie przepadają za cukierkowością i sztampowymi fabułami. Opowiada o włoskim polityku, który wraz z młodą kochanką znalazł się w sytuacji, która może wywołać międzynarodowy skandal. Czy uda im się pozbyć ciała?

świąteczne filmy
fot. Netflix

Coś dla tych, którzy od romantycznych uniesień wolą specyficzny humor.

9.A Very Murray Christmas

Muzyczna komedia, w której zbyt wiele rzeczy idzie nie tak. Chociaż nikt nie zjawia się na odcinek specjalny Billa Murraya, jego ekipa naciska, by wciąż go poprowadził. To nie kończy się najlepiej.

10.Holiday

Iris i Amanda nigdy się nie spotkały, ale łączy je jedno — ich życia walą się im na głowy. Kobiety wymieniają się mieszkaniami, by oderwać się od tego, czego nie mogą już dłużej znieść. Wynika z tego coś niespodziewanego.

świąteczne filmy
fot. Netflix

Oprócz nowości, Netflix ma też klasyczne świąteczne filmy.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Najdroższe ulice handlowe w Polsce. Na nich za czynsz zapłacisz najwięcej
  2. Najlepsze filmy o psach. Top 10 filmów, które wzruszają do łez
  3. Kto wszedł do finału „Tańca z Gwiazdami”? Program opuściła faworytka widzów
  4. Właścicielka restauracji została doprowadzona do łez przez Magdę Gessler. „Pani jest strasznie głupia”
  5. Nagły zwrot ws. rozwodu Maryli Rodowicz. Porażające informacje o zdradzie
  6. Przeszedł straszny zawał, usunięto mu nerkę, zaatakował go paskudny rak. Gwiazdor „Rancza” cierpiał niewyobrażalnie

źródła: elle.pl

Redaktorka działu lifestyle w lelum.pl Studentka polonistyki na Uniwersytecie Warszawskim na specjalizacji medialnej. Interesuje się literaturą romantyzmu. Pisanie zawsze było jej pasją, którą rozwijała już od dzieciństwa. Dziennikarstwo jest karierą bliską jej sercu, chociaż nie wybrała tego kierunku studiów, by pracować nie tylko nad swoim warsztatem pisarskim, ale i pogłębiać miłość do Juliusza Słowackiego