Sylwester 2020/2021 coraz bliżej, a Polacy w dalszym ciągu nie mają pewności, w jaki sposób będą mogli go spędzić i na jakich zasadach. Niedawno zakończyła się konferencja na zasadzie Q&A z udziałem premiera Mateusza Morawieckiego. Podczas przemowy powiedział, że w Sylwestra na pewno trzeba będzie ograniczyć kontakty społeczne. Wypowiedział się także na temat całego przebiegu roku 2020, którego nazwał „nienormalnym”. 

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Co premier Mateusz Morawiecki powiedział na temat tegorocznego Sylwestra
  • Co premier Mateusz Morawiecki powiedział na temat 2020 roku
  • Jakie błędy zdaniem premiera popełnił rząd w walce z pandemią koronawirusa

Mateusz Morawiecki udzielił odpowiedzi na wiele pytań dotyczących pandemii koronawirusa, a także m.in. Świąt Bożego Narodzenia i ostatniego dnia w roku. Jego zdaniem Sylwester, podobnie jak inne święta w tym roku będą zdecydowanie inne niż wszystkie poprzednie.

Sylwester 2020: Premier Mateusz Morawiecki zabrał głos

Premier Mateusz Morawiecki stwierdził, że tegoroczny Sylwester będzie inny niż zwykle. Podczas niedawno zakończonego Q&A podkreślił, że podczas obchodów ostatniej imprezy w roku będzie trzeba ograniczyć kontakty społeczne, by zminimalizować ryzyko zakażenia koronawirusem.

Prezes Rady Ministrów ma świadomość, że Polacy chcą wrócić do normalnego życia, jednak z uwagi na pandemię koronawirusa wszystko teraz jest ograniczone. Następnie wypowiedział się na temat mijającego powoli roku 2020.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

– Wszyscy Polacy tęsknią do zabawy, do ferii, do normalności, do radości wyrażanej w szerszym gronie przyjaciół. Ten rok 2020 jest rokiem pełnym załamań zaskoczeń, u których źródeł stoi z pewnością COVID-19 – stwierdził premier.

Następnie dodał, by ograniczyć kontakty społeczne i przestrzegać przepisów.

Więc jeszcze poczekajmy jeszcze, ograniczmy nasze kontakty społeczne, jeszcze przestrzegajmy przepisów w gronie rodziny, poza rodziną. To 5 osób obcych, po to, żeby nie doszło ponownego gwałtownego przyrostu zakażeń. Trzeba się trzymać przepisów, to są zalecenia ekspertów w tej dziedzinie. Ograniczenie mobilności jest krytycznie ważne w walce z COVID-19 – wspominała głowa rządu.

Przypomnijmy, że niektóre miasta oraz stacje telewizyjne już zdążyły zapowiedzieć, że tegoroczny sylwester się nie odbędzie. Więcej na ten temat przeczytacie >tutaj<.

Teksty wybrane dla Ciebie

Mateusz Morawiecki: Popełnialiśmy błędy i muszę z pokorą powiedzieć, że zapewne będą się one zdarzać w przyszłości

Premier Mateusz Morawiecki otrzymywał mnóstwo pytań na wiele tematów, jednak wszystkie odnosiły się do tematu numer jeden, czyli pandemii koronawirusa. Padło także pytanie o błędy, jakie rząd popełnił podczas walki z epidemią COVID-19, na co premier odparł:

–  Generalnie oczywiście, że popełnialiśmy błędy i muszę z pokorą powiedzieć, że zapewne będą się one zdarzać w przyszłości, ale staramy się na tych błędach uczyć – mówił Prezes Rady Ministrów.

Co ciekawe, za jeden z błędów przytoczył zamknięcie cmentarzy tuż przed 1 listopada. Premier wypowiedział się także na temat szpitali rezerwowych, które uznaje za „twardą rezerwę”:

– Szpitale rezerwowe to nasza twarda rezerwa na okoliczność, gdyby z powrotem uderzyła np. trzecia fala, a szczepionki jednak by nie dojechały ani w lutym, ani w marcu. Musimy być na to gotowi – powiedział premier.

Przypomnijmy, że rzecznik rządu Piotr Müller całkiem niedawno ujawnił jak będą wyglądały tegoroczne Święta Bożego Narodzenia. Zdaniem rzecznika spotkania podczas Świąt będą ograniczone.

Wkrótce będzie można się spodziewać kolejnych informacji w tych sprawach.

Zobacz także w naszych serwisach:

Źródło: Facebook Mateusz Morawiecki Q&A

Redaktor w Lelum.pl. Absolwent Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Pracował dla Radia Centrum w Lublinie oraz portalu sportowego iGol.pl. Pasjonat sportu, w szczególności piłki nożnej, hip-hopu i dobrego kina. W wolnych chwilach pisze wiersze i teksty muzyczne. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl