Sylwester w tym roku może odbyć się ostatecznie według tradycyjnej formy? Według doniesień portalu money.pl zaraz po Świętach Bożego Narodzenia Polska miałaby znaleźć się w „żółtej strefie”, co oznaczałoby, że ograniczenia, które obowiązują obecnie, zostałyby zniesione. Wówczas zaistniałaby szansa, że impreza sylwestrowa, na którą czeka wielu, z nas odbyłaby się z mniejszymi ograniczeniami.

Jeśli taki scenariusz okazałby się prawdziwy, to wraz z wybiciem w kalendarzu dnia 28 grudnia przestałyby obowiązywać ograniczenia w przemieszczaniu się dla nastolatków, hotele i restauracje wznowiłyby swoją działalność, a „czerwona strefa” odeszłaby w zapomnienie. Dopuszczone zostałyby zgromadzenia do 25 osób, zatem moglibyśmy liczyć na spotkania w nieco większym gronie. Czy Sylwester odbędzie się według planów?

Sylwester 2020

Według doniesień portalu money.pl luzowanie obostrzeń związanych z epidemią koronawirusa może nastąpić zdecydowanie szybciej, niż wszyscy się spodziewali. Co więcej, zaraz po Świętach Bożego Narodzenia Polska miałaby zostać objęta tzw. żółtą strefą. Przypomnijmy, że obecnie w naszym kraju obowiązują zasady strefy czerwonej.

Na ten moment pewne jest, że do 27 grudnia zdecydowana część gospodarki pozostanie zamrożona. Ludzie podczas Świąt będą mogli spotykać się w zdecydowanie bardziej ograniczonym gronie osób. Dopiero po tym czasie może zostać ogłoszone luzowanie restrykcji w naszym kraju.

Serwis podaje również, że nie grozi nam narodowa kwarantanna, która, jak mówił premier Mateusz Morawiecki, jest opcją ostateczną w odniesieniu do pandemii koronawirusa. Dodatkowo tak samo wynika z prognoz Uniwersytetu Warszawskiego, które obejmują okres do 31 stycznia.

Ta sytuacja oznaczałaby, że od 28 grudnia hotele z powrotem mogłyby przyjmować gości, a w ludzie znów mogliby spożywać posiłki na miejscu w restauracjach. Godziny dla seniorów przestałyby obowiązywać, a nastolatkowie będą mogli się swobodnie poruszać, bez opieki dorosłych. 

  1. Wszystkie polskie rodziny czekały na informacje o feriach. Wicepremier przekazał dobrą wiadomość
  2. Od dziś rząd wprowadził nowy zakaz. Potrwa przynajmniej do 8 grudnia
  3. Mąż nagle przerwał pierwszy taniec i odepchnął od siebie pannę młodą. Chwilę później cała sala płakała

Ministerstwo Zdrowia koronawirus

W ostatnich dniach odnotowano znaczny spadek liczby zakażeń w naszym kraju. Jednak idzie to w parze z mniejszą liczbą wykonywanych testów na koronawirusa. Wczoraj, tj. 23 listopada 2020 roku Ministerstwo Zdrowia podało o kolejnych nowych i potwierdzonych 15 002 przypadkach zakażeń COVID-19.

Z kolei dziś było ich 10 139. Dotyczyły one województw: mazowieckiego (1166), dolnośląskiego (1035), pomorskiego (979), śląskiego (945), lubelskiego (670), wielkopolskiego (630), łódzkiego (563), podkarpackiego (540), kujawsko-pomorskiego (521).

Kolejnymi województwami zaliczającymi się do tej statystyki były: Opolskie (512), Małopolskie (486), Warmińsko-mazurskie (473), Zachodniopomorskie (457), Świętokrzyskie (359), Podlaskie (309), Lubuskie (267). Ministerstwo poinformowało także, że 227 zakażeń to dane bez wskazania adresu, które zostaną uzupełnione przez inspekcję sanitarną.

Z powodu COVID-19 odnotowano zgony 55 osób, z kolei z powodu chorób współistniejących zmarło kolejnych 485 osób. Łączna liczba osób zakażonych koronawirusem w Polsce wynosi 909 066 osób. Zmarło łącznie 14 314 ludzi.

Mamy szczerą nadzieję, że ta sytuacja ulegnie poprawie, a wszystko w najbliższym czasie wróci do normalnego funkcjonowania.

ZOBACZ TAKŻE W NASZYCH SERWISACH:

  1. Zaraz się zacznie, Jackowski nie ma wątpliwości. Jasnowidz widzi ogromną zmianę na ulicach
  2. Na zdjęciu ukrywa się pies. 91% osób nie potrafi go znaleźć w 20 sekund, zadanie dla najlepszych
  3. Rozpuść w wodzie proszek do pieczenia i nałóż na włosy. Efektów nawet się nie spodziewasz, pozbędziesz się uciążliwego kłopotu
  4. Krzysztof Krawczyk przekazał wstrząsającą wiadomość. Stracił jedną z najbliższych osób, ”żegnaj”
  5. Znaki zodiaku, które najczęściej kłamią. Im lepiej nie wierzyć na słowo
  6. Przygarnięcie psa trudniejsze od adopcji dziecka? Nie musi tak być, oto kluczowe wskazówki udanej adopcji zwierzaka
  7. Dziś podano wstrząsającą wiadomość. Zmarła uwielbiana Polka, była gwiazdą świata sportu

Źródło: natemat.pl, money.pl

Poprzedni artykułZobaczyła zielone wody płodowe, później było coraz gorzej. ”Kazali mi rodzić na siłę. Wyśmiewali mnie. Położna nie chciała wezwać lekarza”
Następny artykułTotalny hit w Rossmannie, kobiety oszaleją z radości. Niezwykle pożądany produkt z gigantyczną obniżką
Redaktor w Lelum.pl. Absolwent Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Pracował dla Radia Centrum w Lublinie oraz portalu sportowego iGol.pl. Pasjonat sportu, w szczególności piłki nożnej, hip-hopu i dobrego kina. W wolnych chwilach pisze wiersze i teksty muzyczne. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl