Sylwester 2020 z pewnością nie będzie taki sam jak poprzednie. Sytuacja epidemiczna i związane z nią obostrzenia nie ominą świąt, dlatego możemy się przygotować, że w tym roku sylwestra spędzimy również w atmosferze obostrzeń i reżimu sanitarnego. Wiceminister zdrowia Waldemar Kraska w rozmowie z Polsat News ma jednak nadzieję, że sytuacja epidemiczna 31 grudnia będzie lepsza niż teraz.

W rozmowie z Polsat News Waldemar Kraska wyjaśnił, że wszelkie postanowienia rządu dotyczące sylwestra są zależne od sytuacji epidemicznej. Miejmy nadzieję, że ta będzie lepsza, ale czy możliwe będzie łagodzenie obostrzeń? To pokaże czas. 

Waldemar Kraska:  – Jest jeszcze miesiąc do Sylwestra, na pewno nie będzie go można spędzić tak jak do tej pory

Sylwester to dla całego świata dzień zabawy, spotkań towarzyskich. Nowy rok witamy wśród bliskich, czasem na balach, częściej na imprezach. Dla wielu branż to też okazja do ogromnego zarobku. W tym roku jednak wszystko się zmieni.

Wiemy już, że podczas świąt Bożego Narodzenia będziemy ograniczeni limitem osób, jakie będą mogły zasiąść przy świątecznym stole. A jak będzie z przywitaniem nowego roku? Przewidywania nie są zbyt optymistyczne:

– Jest jeszcze miesiąc do Sylwestra, na pewno nie będzie go można spędzić tak jak do tej pory, ale być może sytuacja tego dnia będzie radośniejsza niż to, co mamy w tej chwili – powiedział wiceminister w rozmowie z Polsat News.

Co więcej, Waldemar Kraska zaznaczył, że eksperci przewidują trzecią falę koronawirusa w okresie styczeń/ luty:

– My się na tę falę niestety przygotowujemy, bo eksperci też o tej trzeciej fali mówią, mniej więcej w okresie stycznia i lutego, dlatego też jest budowa tych szpitali tymczasowych, które teraz na pewno nie będą uruchamiane, bo na razie aż tylu tych zakażeń nie ma, ale musimy być przygotowani na ewentualność trzeciej fali – zapewnił minister.

  1. Randka z kochankiem zakończyła się dramatem, nie żyje młoda kobieta. Ujawniono przyczynę śmierci, mężczyzna usłyszał wyrok
  2. Pod żadnym pozorem nie można ich jeść. Uwielbiane kiełbasy wycofane ze sklepów, ryzyko zatrucia Salmonellą
  3. Sejm podjął ostateczną decyzję. W grudniu czekają nas spore zmiany, chodzi o niedziele handlowe

Sylwester bez balów i imprez?

W całej Europie wprowadzane są liczne obostrzenia związane ze świętami, wiadomo już, że wielkie imprezy plenerowe raczej się nie odbędą. Aktualnie snucie jakichkolwiek planów krzyżuje zamknięcie gastronomii, teatrów, kin czy klubów. 

Chociaż aktualne przepisy obowiązują do 27 grudnia, trudno spodziewać się złagodzenia restrykcji z okazji sylwestra i Nowego Roku. Jak wobec tego planować święta i nowy rok?

Premier podczas ostatniej konferencji prasowej apelował, żebyśmy na czas przerwy świątecznej nie planowali żadnych wyjazdów. Możemy domyślić się, że ta prośba obejmie także 31 grudnia.

ZOBACZ TAKŻE W NASZYCH SERWISACH:

  1. Pożar w centrum Warszawy. Zapaliła się znana wszystkim budowla, interweniowały służby
  2. Pojawiło się ostrzeżenie. Od pierwszego „ataku zimy” dzielą nas godziny, Polacy powinni się przygotować
  3. Tragiczna wiadomość z rana. Nie żyje wybitny wokalista, o śmierci poinformował m.in. Robert Gawliński
  4. Edyta Górniak rozwiewa wątpliwości: „Gdybym faktycznie powiedziała, że w szpitalach […] są statyści, to byłoby to absurdem.”
  5. Niespodziewanie gruchnęła wiadomość o drugim dziecku. W ostatnim wywiadzie Joanna Krupa wszystko potwierdziła
  6. Nikt nie chciał pokochać labradora ze zdeformowanym pyszczkiem. Aż pewnego dnia spotkał kogoś niezwykłego
  7. Właśnie ujawniono ostatnie życzenie Diego Maradony. Napisał list, miał jedną prośbę

Źródło: polsatnews.pl

 

Poprzedni artykułKartki żywnościowe i talony, czyli szał zakupów w PRL. Kto pamięta?
Następny artykułHanna Lis przekazała druzgocącą wiadomość. Chodzi o jej córkę, współczujemy z całego serca pani Haniu
Redaktorka w Lelum.pl. Studentka kulturoznawstwa na UKSW w Warszawie. Wielbicielka jogi. Codziennie zaczyna poranek od powitania słońca i medytacji. W każdej wolnej chwili czyta książki. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl