Syn kobiety został uwieczniony na zdjęciu, gdy wkładał na siebie ubrania zaplanowane na jego pogrzeb. Zachowanie umierającego dziecka wstrząsnęło Internautami na całym świecie. Żadnemu z nas nigdy nie uda się wyrzucić z pamięci tego rozdzierającego serce widoku.

10-letnie dziecko nie powinno mieć najmniejszego pojęcia o tym, jak wygląda prawdziwe cierpienie. Nie powinno zmagać się z traumatycznymi wydarzeniami i ciężkimi chorobami. Niestety, los nie oszczędza niewinnych dzieci, takich jak syn tej kobiety. Seria fotografii dokumentująca jego walkę z chorobą rozrywa serce.

Jej syn szykował się na własny pogrzeb

Derek Madsen został zdiagnozowany z nerwiakiem zarodkowym w 2005 roku. Wówczas życie chłopca stało się nieustanną walką o każdy dzień. Niestety, w którymś momencie dla jego mamy Cindy przerażająco jasnym stało się, że jej syn nie przeżyje nadchodzących tygodni. Wówczas stało się jasne, że trzeba zacząć myśleć o rzeczach bardzo prozaicznych. Jedną z nich był pogrzeb chłopca.

Ostatnie dni życia Dereka były przepełnione podejmowaniem takich wysiłków jak stanie prosto, by przymierzyć ubrania do trumny. Samo to zdanie brzmi przerażająco, jeszcze straszniejsze jest zdjęcie osłabionego chłopca z brzuchem wydętym od guza, starającego się wciągnąć na siebie stare garniturowe spodnie.

Straszna proza życia

Fotografie autorstwa Renée C Byer, która za tą serię otrzymała nagrodę Pulitzera, rozrywają serce. Zatytułowana Podróż Matki, cała seria przedstawia nie tylko straszne cierpienia 10-letniego Dereka, ale także zmagania jego matki, która musiała przyglądać się jak w zaledwie rok, jej ukochany syn z pełnego energii chłopca zamienia się w cień samego siebie i umiera w cierpieniu.

Chociaż fotografia, na której dziecko przymierza ubrania na swój pogrzeb, chyba najbardziej przemawia do naszej wyobraźni, trudno wybrać jedno wśród tych zdjęć, które poruszałoby bardziej niż inne.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

syn
facebook.com/renee.byer.77

Dla chłopca najprostsza czynność przymierzenia spodni była niezwykle ciężka.

syn
facebook.com/renee.byer.77

Jego mama nie mogła pozwolić sobie na słabość.

syn
facebook.com/renee.byer.77

Zajmowanie się chorym dzieckiem łamało jej serce.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Cukrzyca potrafi rozwijać się przez lata. Jej wczesne objawy mogą być mylące
  2. Maryla Rodowicz dała jednoznaczny sygnał na Sylwestrze Marzeń. Kurskiemu się nie spodoba
  3. Marcin Prokop w ogniu krytyki. Jego wypowiedzieć z sylwestrowej sceny wywołała skandal
  4. Córka Sylwii Grzeszczak ma 4 lata. Bogna to słodka dziewczynka i oczko w głowie rodziców
  5. Opiekunka Violetty Villas nie poszła do więzienia. Została skazana na 1,5 roku za znęcanie się nad gwiazdą
  6. Poszło na wizji na żywo, skandal na Sylwestrze z TVP. Na jaw wyszło oszustwo organizatorów

źródło: popularne.pl

Redaktorka działu lifestyle w lelum.pl Studentka polonistyki na Uniwersytecie Warszawskim na specjalizacji medialnej. Interesuje się literaturą romantyzmu. Pisanie zawsze było jej pasją, którą rozwijała już od dzieciństwa. Dziennikarstwo jest karierą bliską jej sercu, chociaż nie wybrała tego kierunku studiów, by pracować nie tylko nad swoim warsztatem pisarskim, ale i pogłębiać miłość do Juliusza Słowackiego