Syn byłego członka zespołu Lady Pank, Andrzeja Łabędzkiego zmaga się z bardzo poważną chorobą genetyczną. Jego ojciec wraz z kolegami z zespołu walczą o jego życie. W tym celu Jan Borysewicz wystosował prośbę do fanów o wsparcie w zbiórce pieniędzy na leczenie chłopca.

3-letni syn Andrzeja Łabędzkiego zmaga się z chorobą genetyczną powodującą zaburzenie struktury białek, nazywaną zespołem Noonan. W leczeniu schorzenia niezbędna jest pomoc wielu specjalistów, co wiąże się z ogromnymi kosztami. Lady Pank błaga fanów o pomoc.

Syn gitarzysty Lady Pank walczy o życie

W leczeniu zespołu Noonan konieczne są częste wizyty u kardiologa, genetyków oraz innych specjalistów, którzy będą nadzorowali rozwój choroby oraz przebieg jej leczenia. Po porodzie syn Andrzeja Łabędzkiego przez dłuższy czas przebywał na OIOM-ie w bardzo ciężkim stanie, przez co niemal nie stracił życia.

Gitarzysta zespołu Lady Pank, a prywatnie przyjaciel ojca chorego chłopca, Jan Borysewicz wystosował do fanów specjalne przemówienie na swoim Facebooku, w którym zachęcał do pomocy i wpłacenie symbolicznego datku na leczenie 3-latka. Liczy się każdy grosz i każda sekunda.

Mam do was serdeczną prośbę. Okażcie dobre serce i pomóżmy Andrzejowi w walce o zdrowie jego ciężko chorego synka. My jako zespół Lady Pank już to robimy. Na dole macie link, bądźcie hojni kochani, bardzo serdecznie wam dziękuję i pozdrawiam – apeluje Jan Borysewicz.

Zespół Noonan charakteryzuje się niskorosłością oraz wadami rozwojowymi twarzy i serca. Czasami wiąże się także z upośledzeniem umysłowym. Mamy nadzieję, że chłopiec bardzo szybko wróci do zdrowia i uda się zebrać dokładną kwotę na jego leczenie.

Zespół Lady Pank

W Polsce ciężko znaleźć jest osobę, która nie zna choć jednego hitu popularnego zespołu Lady Pank. Tę grupę należy zaliczyć do grona najbardziej ikonicznych polskiej sceny rockowej. Została założona w 1981 roku we Wrocławiu i od tamtej pory wydali już ponad 20 albumów.

Od lat brylują na szczycie listy przebojów, a takie hity jak Zawsze tam, gdzie ty, Mniej niż zero, Kryzysowa narzeczona, czy Zamki na piasku często nazywane są nieśmiertelnymi. Lady Pank w dalszym ciągu przemierza kraj i gra swoje koncerty, jednak z uwagi na pandemię koronawirusa zostały wstrzymane.

Andrzej Łabędzki należał do zespołu w latach 1994-2001. Jest autorem hitu Mały rastaman z płyty Łowcy głów. Korzystając z okazji przypominamy największe gwiazdy lat 80. XX w. Zestawienie znajdziecie >tutaj<.

Niestety nie jest to pierwsza przykra informacja, którą dzisiaj podajemy. Zachęcamy do wspierania zbiórki na rzecz 3-letniego synka Andrzeja Łabędzkiego.

Zobacz wideo:

Jan Borysewicz zaapelował o pomoc dla chorego synka Andrzeja Łabędzkiego.

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

Źródło: radiozet.pl

Redaktor w Lelum.pl. Absolwent Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Pracował dla Radia Centrum w Lublinie oraz portalu sportowego iGol.pl. Pasjonat sportu, w szczególności piłki nożnej, hip-hopu i dobrego kina. W wolnych chwilach pisze wiersze i teksty muzyczne. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl