Syn pokazał mamie książkę z odrobioną pracą domową. Należało wykonać proste polecenie i uzupełnić zadanie według uznania. Zdanie, które wpisało dziecko, kompletnie zaskoczyło mamę i wprost zwaliło z nóg. Postanowiła więc zadać mu jedno pytanie, które wyjaśniło wszystko.

Kobieta codziennie sprawdza prace domowe, jakie wykonuje jej syn w domu. Tym razem jedno z zadań dotyczyło praw, obowiązków i marzeń. Mama nie wiedziała co powiedzieć, gdy zobaczyła, jakie jej dziecko wpisało odpowiedzi. Wszystko się wyjaśniło chwilę później.

Syn i jego praca domowa

Historię opisano na portalu parenting.pl, poprzez który jedna z mam podzieliła się historią, która bardzo ją poruszyła. Gdy sprawdzała pracę domową swojego synka dosłownie zamarła. W zadaniu należało napisać, jakie ma się obowiązki, prawa i życzenia. To właśnie życzenie dziecka bardzo zaskoczyło mamę, ponieważ chłopczyk pod pytaniem, jakie ma życzenie, napisał (pisownia oryginalna):

-żeby COVID 19 zniknął 

Mama od razu zadała jedno pytanie chłopcu: dlaczego to jest dla niego aktualnie najważniejsze marzenie? Odpowiedź kompletnie zwaliła ją z nóg, okazało się, że jej 8-letni synek żyje w potwornym lęku, jednak nie boi się choroby, a czegoś zupełnie innego.

  1. TVN przekazał pilne wiadomości. Zablokowana droga, policja i śmigłowiec, porażający widok na ekspresówce
  2. Papier toaletowy, makaron i ryż znowu znikają z półek. W Polsce również padają niepokojące rekordy zakażeń, co dalej?
  3. Myślała, że wyciska pryszcza. Chwilę później wylądowała w szpitalu, diagnoza lekarza wstrząsnęła nią do reszty

Dzieci chcą chodzić do szkoły

Według relacji mamy chłopca, 8-latek nie bał się choroby samej w sobie, ale tego, że nie będzie mógł chodzić do szkoły. Okazuje się bowiem, że dzieci żyją w wiecznym strachu, boją się kaszlnąć czy przyznać rodzicom bądź nauczycielom, że czują się źle. Dzieci martwią się, że zostaną zamknięte w izolatce, a ich stan zdrowia nie pozwoli im chodzić do szkoły, a rodzicom do pracy.  

Portal przywołuje wypowiedzi innych mam, które zaobserwowały, że ich dzieci kaszlą w poduszkę, albo zamykają się w łazience, by wysmarkać nos. Wygląda na to, że nasze pociechy wcale nie podchodzą do sprawy beztrosko, a pandemiczna sytuacja na świecie również odbija się na nich. 

Minister Edukacji Narodowej zapewnia, że większość szkół w Polsce prowadzi naukę w normalnych warunkach. Nie wiadomo jednak, jak będzie wyglądała sytuacja, gdy rozpocznie się fala jesiennych przeziębień. 

ZOBACZ ZDJĘCIA:

syn
fot. parenting.pl, Dzieci w matni koronawirusa. Ukrywają katar i złe samopoczucie, bo chcą chodzić do szkoły, 24.09.2020

Mama była zaskoczona, że jej syn aż tak przeżywa sytuację pandemiczną na świecie. 

syn
Fot. Piotr Molecki/East News

Dzieci również bardzo przeżywają trudną sytuację w szkole. Boją się swobodnie kaszlnąć, by nauczyciele nie wezwali rodziców, izolując ich do tego czasu od innych dzieci.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Wielu Polaków odetchnęło z ulgą. Zakaz już nie obowiązuje, właśnie został zdjęty
  2. Kolejny kraj zamyka przed nami granicę. Wprowadzono ograniczenia dla przyjeżdżających z Polski
  3. Przyjmujecie księży po kolędzie? Jak patrzycie na ten zwyczaj?
  4. Lada dzień życie miliona Polaków może ulec zmianie. Wszyscy czekają na ostateczną decyzję, niepokojące doniesienia
  5. Policja pilnie prosi o pomoc, cała Polska przekazuje dalej. Szukają świadków porażającego zdarzenia
  6. Przez 7 dni jadła kapuśniak, gdy stanęła na wagę, nie mogła uwierzyć. Piorunujące efekty, od razu wbiła się w ulubioną sukienkę

Źródło: parenting.pl

 

Poprzedni artykułTVN właśnie przekazał najgorszą wiadomość. Wszyscy mieli nadzieję do końca, niestety nie żyje
Następny artykułWłaśnie przekazali informację. Od 30 września obowiązuje nowy zakaz, Polacy będą zdruzgotani
Redaktorka w Lelum.pl. Studentka kulturoznawstwa na UKSW w Warszawie. Wielbicielka jogi. Codziennie zaczyna poranek od powitania słońca i medytacji. W każdej wolnej chwili czyta książki. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl