Szczeniak został znaleziony, kiedy zabłąkał się w czyimś ogródku. Właściciele domu przygarnęli go i zawieźli do weterynarza. Kiedy po kilku tygodniach przyszły wyniki badania jego DNA, wszyscy przecierali oczy ze zdumienia. Okazało się, że szczeniak nie był zwyczajnym czworonogiem, jak wcześniej sądzono.

Kiedy zwierzę zostało znalezione, siedziało samotnie w krzakach na tyle domu pewnego mężczyzny w Wandiligong, małym australijskim miasteczku w stanie Victoria. Szczeniak, nazwany Wandi był zupełnie sam i płakał przeraźliwie, więc oczywiście właściciel podwórka zaopiekował się nim. 

Nie taki zwykły szczeniak

Mężczyzna, który znalazł Wandiego, był przekonany, że to zwykły bezdomny pies, może lis. Kiedy jednak zawiózł zwierzę do weterynarza, okazało się, że prawda jest zupełnie inna. Kiedy lekarz zorientował się, na co tak naprawdę patrzy, zlecił wykonanie testu DNA na zwierzęciu, a tymczasem szczeniak został wysłany do sanktuarium dla dingo. 

Kiedy Wandi zadomawiał się w nowym miejscu, przetwarzano wyniki jego testu DNA. Kiedy jego opiekunowie w końcu je otrzymali, odkryli coś bardzo niespodziewanego. Okazało się, że szczeniak w rzeczywistości jest w stu procentach dingo wysokogórskim, jedynym z trzech gatunków dingo zagrożonych wyginięciem

szczeniak
instagram.com/wandi_dingo

Wandi jest ekstremalnie uroczy.

Podwójne zaskoczenie

Chociaż dingo w Australii nie brakuje, to większość z nich to krzyżówki z psem domowym. Obecnie jest to największe zagrożenie dla tej rasy.

Pojawienie się Wandiego przyniosło wiele szczęścia ludziom pracującym nad tym, by wysokogórskie dingo nie wyginęły. Dzięki niemu istnieje szansa na to, że uda się odbudować ten gatunek. 

ZOBACZ ZDJĘCIA:

szczeniak
instagram.com/wandi_dingo

Pomylono go w pieskiem albo lisem.

szczeniak
instagram.com/wandi_dingo

Jest bardzo przyjazny.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Od 12-letniego Aleksandra żądają 2,5 mln złotych. Rodzice tłumaczą go chorobą
  2. Jak zostać modelką? 7 złotych rad, które pomogą ci zacząć karierę
  3. Odkryła, że mąż ją zdradza. Wysłała mu wiadomość ze zdjęciem, przez którą od razu pożałował
  4. Uszyła swoją suknię ślubną ze skrawków pozbieranych od znajomych. Efekt przekroczył najśmielsze oczekiwania
  5. Zrobili Kożuchowskiej i Foremniak zdjęcia od dołu. Uznano, że starsza koleżanka zdeklasowała urodą
  6. 20 minut roboty i rodzina upojona błogością. Najlepszy na świecie przepis na naleśniki z tajemniczym trikiem

źródła: sciencealert.com

Redaktorka działu lifestyle w lelum.pl Studentka polonistyki na Uniwersytecie Warszawskim na specjalizacji medialnej. Interesuje się literaturą romantyzmu. Pisanie zawsze było jej pasją, którą rozwijała już od dzieciństwa. Dziennikarstwo jest karierą bliską jej sercu, chociaż nie wybrała tego kierunku studiów, by pracować nie tylko nad swoim warsztatem pisarskim, ale i pogłębiać miłość do Juliusza Słowackiego