Szczeniak chwilę po urodzeniu został włożony do kojca z kociętami. Maleńki piesek rasy chihuahua znalazł się wśród kocich maluchów i nie różnił się od nich zbytnio rozmiarem, gdy kocia mama zobaczyła „intruza”, zareagowała niemal natychmiast. 

Mama szczeniaka zginęła w tragicznym wypadku, maluch potrzebował natychmiastowej opieki, inaczej nie miał żadnych szans na przetrwanie. Pracownicy organizacji Michigan Humane Society wpadli na pomysł, że włożą szczeniaka do kojca z nowonarodzonymi kotkami. Kocia mama zareagowała natychmiast, gdy zobaczyła „nieproszonego gościa”.

Szczeniak został sam — jego mama zginęła w wypadku

Wspaniali ludzie pomyśleli, że warto spróbować włożyć szczeniaka do kojca kotki, która dopiero co urodziła kociaki. Tak też się stało i okazało się, że był to strzał w dziesiątkę.

Kotka natychmiast przygarnęła małego chihuahua, wykarmiła i przyjęła jak swoje dziecko. Dzięki niej maluch szczęśliwie dorasta w towarzystwie kilku kocich braci i sióstr. Zachowanie kocicy pokazuje dobitnie, jak cudowne są zwierzęta, gdy zobaczyła ona psie dziecko, nie stanowiło to dla niej żadnej różnicy.

Adopcja chihuahua przez kocicę

Czy pies może zachowywać się jak kot? Zdarza się, że zwierzęta przygarniają przedstawiciela innego gatunku, kiedy matka nie może ich wykarmić. Jest to odpowiednie rozwiązanie, kiedy wiemy, że sytuacja zmusza do podjęcia takiej decyzji i nie ma możliwości, aby pies wychował szczeniaka.

Trzeba pamiętać, że wychowywanie psa przez kota będzie miało wpływ na jego późniejsze zachowanie w życiu. Może przejąć kocie nawyki i przyzwyczajenia. Sytuacja jak ta jest jednak wyjątkowa i warto korzystać z takich możliwości, jeśli możemy ocalić życie zwierzaka. 

Zobacz zdjęcia i wideo:

 

szczeniak
youtube.com — fot. screen
Michigan Humane Society

Szczeniak został bez mamy, bo ta zginęła w wypadku.

szczeniak
youtube.com — fot. screen
Michigan Humane Society

Na szczęście, przygarnęła go kocia mama.

szczeniak
youtube.com — fot. screen
Michigan Humane Society

Wychowuje się ze swoim przybranym kocim rodzeństwem.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Ciemna strona 500 plus. Program wyrządza sporo szkód
  2. Kot bardzo długo nie wracał do domu, więc zmartwiony właściciel zaczął go szukać. Znalazł go w najbardziej nietypowym miejscu
  3. Dziewczyna postawiła mu ultimatum: albo ona, albo kot! Chłopak wysłał jej to zdjęcie
  4. 19 dni po ślubie spojrzała na ślubne zdjęcia. Wtedy odkryła przerażającą prawdę
  5. Tego noworodka miało nigdy nie być. Urodził się trzymając dowód na to w rączce, pielęgniarki zrobiły zdjęcie

Źródło: tweetcat.net

 

 

 

 

Poprzedni artykułNa swoim weselu Krzysztof Rutkowski zaśpiewał dla żony znany hit. Mamy nagranie
Następny artykułMakijaż dla osób noszących okulary. Najskuteczniejsze makijażowe tricki
Redaktorka działu Zwierzęta w Lelum.pl. Absolwentka kierunku logopedia ogólna i kliniczna na Uniwersytecie Warszawskim. Uczennica i logopeda w Szkole Piosenki Elżbiety Zapendowskiej i Andrzeja Głowackiego. Od kilkunastu lat śpiewa jazz, poezję śpiewaną i piosenkę aktorską. Oczkiem w głowie są jej trzy psy, dzięki którym zainteresowała się tematem behawioryzmu. Uwielbia mazurskie tereny oglądane z grzbietu konia.