Szczeniak, który został odnaleziony w lesie, był w opłakanym stanie. Okazało się, że pies padł ofiarą niewyobrażalnego aktu okrucieństwa ze strony człowieka. Czworonoga, któremu przedtem odcięto łapki i ogon, pozostawiono na pewną śmierć. Historia bezbronnego zwierzęcia poruszyła tysiące ludzi, a oprawca nie został bezkarny.
 
Historia psa, który został porzucony w tureckim lesie i pozostawiony na pewną śmierć, nagłośnił brytyjski portal Daily Mail. Choć brutalnie potraktowany szczeniak nie przeżył, jego przypadek przyczynił się do wielkiej zmiany, jaka zaszła w odległym kraju.
 
Szczeniak odnaleziony w lesie
 
Okaleczony szczeniak, któremu oprawca odciął łapki oraz ogonek, a następnie pozostawił go na pewną śmierć w lesie, został odnaleziony w północno-zachodniej prowincji Sakarya w Turcji. Niestety, zwierzęcia nie udało się uratować. Choć pies został przewieziony do szpitala, wymagał natychmiastowej operacji, której nie przeżył.

Kiedy historię biednego zwierzęcia nagłośniono, a ludzie nie mogli uwierzyć w to, co słyszą. Dziś, od przykrych wydarzeń minęły dwa lata, lecz cierpienie szczeniaka nie poszło na marne, a prezydent Turcji przysiągł podniesienie kar za znęcanie się za zwierzętami i słowa dotrzymał. Co stało się z okrutnym oprawcą?

  1. Słodki kotek ze schroniska mówi „Dzień Dobry”. Czy zasługuje na miłość?
  2. Przeszedł 60 kilometrów w poszukiwaniu właścicielki. Pies chciał wrócić do domu
  3. Dorosły owczarek wygląda jak przesłodki szczeniak. Powód wywołuje ogromne emocje

Okaleczony szczeniak: kary za znęcanie się nad zwierzętami

Mężczyzna, który dopuścił się to tak drastycznego i okrutnego czynu, został odnaleziony i aresztowany. Jak się okazało, oprawcą bezbronnego szczeniaka był operator maszyn budowlanych. 

Turecki rząd uchwalił ustawę, zaostrzającą kary za znęcanie się nad zwierzętami domowymi. Oprawcy mogą trafić do więzienia na 4,5 roku, choć tamtejszy sąd nie raz udowodnił, że tak brutalne czyny zasługują na jeszcze większą karę. Trójka mężczyzn z Ankary, która w 2019 roku otruła 16 bezdomnych psów, została skazana na 10 lat pozbawienia wolności oraz grzywnę w wysokości 15 tysięcy lirów. Ten, kto krzywdzi zwierzęta, musi wiedzieć, że nie pozostanie bezkarny.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

Szczeniak
Fot. Daily Mail

Szczeniak został okaleczony. Mężczyzna, który przyczynił się do śmierci psa, został aresztowany.

ZOBACZ TEŻ:

Poprzedni artykułW TVP był największą gwiazdą. Bardzo smutne, jak zmieniło się jego życie
Następny artykułPolitycy na zdjęciach z dzieciństwa. Pokazali fotografie z okazji Dnia Matki
Redaktorka działu life-style w Lelum.pl. Redaktor, copywriter i stylistka. Pisanie i moda od zawsze były bliskie jej sercu. Na swoim koncie ma publikacje w wielu branżowych portalach oraz czasopismach. Prywatnie miłośniczka Basquita i czarnej kawy.