Ten szczeniak nie przypadł do gustu moderatorom Facebooka. 16-letni Filipińczyk chciał się pochwalić swoim znajomym nowym pupilem. Niestety, maleńki szczeniaczek naruszył zasady Facebooka, a nastolatek dostał ostrzeżenie. Czy zdjęcie pieska faktycznie mogło stanowić zakazaną na portalu treść? Przekonajcie się sami!

Choć 16-letni chłopiec z Filipin z pewnością nie miał nic złego na myśli publikując zdjęcie swojego czworonożnego przyjaciela, to i tak od moderatorów dostał ostrzeżenie. Wstawiona fotografia zniknęła natychmiast z jego facebookowego profilu, ale internauci jak zwykle byli czujni. Zapisali zdjęcie, które obecnie jest popularne w sieci, a cała historia bawi wielu do łez.

Szczeniak, który stał się zakazaną treścią

Sprawa zdjęcia stała się internetowym hitem. Wszystko za sprawą wprowadzonych przez portal nowych standardów społeczności, które obecnie blokują większą część publikowanych przez użytkowników treści. Facebook wprowadził je ze względu na głośną aferę, która dotyczyła wycieku danych. Firma jako oficjalny cel obrała walkę z wszelkimi nadużyciami, jakimi są: zachowania rasistowskie, dyskryminacja, a także fake newsy. Niestety te zmiany nie do końca spodobały się użytkownikom, którzy uważają, że moderatorzy zbyt mocno ingerują w ich prywatną aktywność na portalu.

Z pewnością spotkał się z tego typu ingerencją nastoletni Filipińczyk – Dominic Ibaos. Chłopiec nie brał pod uwagę, że wstawiając zdjęcie swojego śpiącego pupila, może dokonać nadużycia. Najwyraźniej kogoś oburzyła fotografia pieska i postanowił sprawę zgłosić do administracji, która natychmiast zareagowała. Moderatorzy usunęli zdjęcie szczeniaka, a także dali Dominicowi ostrzeżenie.

Być może sytuacja spowodowana była tym, że uwieczniony na zdjęciu szczeniak to nagi pies meksykański, a ujęcie pieska jest dość niefortunne i co niektórym może przyjść na myśl dość intymna część ciała. Zdjęcie szczeniaka od razu stało się hitem sieci i trzeba przyznać, że nie jedną osobę rozbawi do łez, jednak standardy Facebooka wśród użytkowników budzą dość skrajne emocje.

Zobacz zdjęcia:

szczeniaczek
facebook.com
szczeniaczek
facebook.com

ZOBACZ TEŻ:

  1. Wojewódzki się załamał. Na jaw wyszedł jego prywatny dramat
  2. Dramat Kurdej-Szatan. Ciężka choroba ją wyniszcza. „Byłam w szoku”
  3. Irena Santor w szpitalu! „Podejrzewano udar, miała problemy z mową”

Źródło: fakt.pl