Szczeniak, który został porzucony przez swoich właścicieli w środku lasu, zetknął się z ludzkim okrucieństwem. Chory maluch został potraktowany jak bezwartościowy przedmiot! Na szczęście inni ludzie ruszyli z pomocą!

Gdyby nie szybka interwencja osób, które go znalazły, a także dziesiątek internautów, zwierzę prawdopodobnie nie przeżyłoby całego zdarzenia. Dziś psiak czuje się już lepiej. Wszystko dzięki wam!

Porzucony owczarek

Szczeniak, o którym mowa, borykał się z poważnymi problemami zdrowotnymi. Świadomi tego właściciele postanowili pozbyć się problemu, pozostawiając psa samego w lesie. Co dolegało bezbronnemu psiakowi?

Szczeniak wymagający operacji

Mały psiak najprawdopodobniej należał do przydomowej hodowli owczarków. Skaza, która była widoczna na jego niewielkim ciele, zmotywowała właścicieli do pozbycia się bezbronnego czworonoga.

Szczeniak miał prącie przyrośnięte do brzucha. W takim przypadku konieczna jest operacja rekonstrukcji napletka. Zwierzę zostanie również zaszczepione, odrobaczone i dokładnie przebadane. Teraz to wszystko jest możliwe dzięki dobrym oraz pełnym empatii ludziom!

Zbiórka pieniężna na operację

10 maja Fundacja Futrzaki zorganizowała zbiórkę, która miała wspomóc leczenie owczarka. Kwota leczenia wynosiła 2 tysiące złotych. W ciągu niecałych dwóch tygodni prawie 80 osób wsparło całą akcję. Dzięki nim udało się zebrać aż 2 707 złotych! To aż o prawie 40% więcej niż zakładano!

Dziękujemy wszystkim osobom za okazane wsparcie i pomoc tym najmniejszym, najbardziej bezbronnym.

Zobacz zdjęcia:

Szczeniak
ratujemyzwierzaki.pl

Na początku maja podano informację o porzuconym w lesie szczeniaku. Właściciele pozbyli się malucha, który wymagał poważnej operacji.

Szczeniak
ratujemyzwierzaki.pl

Dzięki fundacji „Futrzaki” oraz portalowi ratujemyzwierzaki.pl udało się zebrać potrzebne na leczenie pieniądze. Dziesiątki osób wykazały się ogromnym sercem!

ZOBACZ TEŻ:

  1. Pies był ciągnięty za samochodem przez właściciela. Ludzie zareagowali natychmiastowo
  2. Ksiądz znęcał się nad psem. Sąd umorzył postępowanie, wolno mu więcej?
  3. Ten pies pierwszy raz słyszy płacz dziecka. Jego reakcja jest wzruszająca
  4. Polak uratował sześć psów przed śmiercią. Prokuratura ma go za przestępcę
  5. Zapierająca dech w piersiach sesja z udziałem psów i kolorowego proszku. Efekt powala na kolana

Źródło: ratujemyzwierzaki.pl

Redaktor działu lifestyle w Lelum.pl. Absolwentka ekonomii, studentka Instytutu Socjologii. Jej pasją jest rysunek, brytyjski dowcip i sztuki walki. Zwolenniczka nieszablonowych rozwiązań oraz kreatywnych głów.