Szczeniaki uwięzione w jaskini bały się ludzi. Mężczyzna, który przybył im z pomocą nie mógł uwierzyć w swoje odkrycie. Tego widoku nie zapomni do końca życia. 

Szczeniaki pozostawione przez swoją matkę schowały się w wąskiej jaskini. Pozostawione same sobie nie czuły się bezpiecznie, a ciasna grota wydała im się idealnym schronieniem. Odgłosy wydawane przez zwierzaki usłyszeli ludzie i niezwłocznie poinformowali o tym organizację zajmującą się ratowaniem psów, która pośpiesznie ruszyła na pomoc.

Szczeniaki schowały się w pułapce

Na miejsce przybyła ekipa organizacji Hope For Paws. Szczeniaki widząc ludzi zaczęły obawiać się o swoje bezpieczeństwo. Szczekały i były bardzo nieufne. Ratownicy próbowali zachęcić zwierzaki smakołykami, jednak w ten sposób udało im się uratować jedynie jednego pieska. 7 pozostałych szczeniąt skryła się w głębi jaskini. Tunel był bardzo wąski, lecz ratownicy znaleźli na to rozwiązanie. 

Mężczyzna pracujący dla organizacji wczołgał się do małego otworu. Długotrwała akcja ratunkowa przyniosła skutki. Mimo bardzo małej możliwości manewru ruchów, ratownikowi udało mu się w końcu wyciągnąć siedem przestraszonych maluchów. Okazało się, że jaskinia kryje więcej tajemnic. 

  1. Pracownicy zoo zabierają swoich pupili na spacery. Reakcja zwierząt na inne gatunki jest powalająca
  2. Zabrano jej 12 szczeniaków. Po 10 miesiącach suczka ponownie zobaczyła swoje dzieci

Co jeszcze kryła jaskinia?

Wyczerpany ratownik, mimo że 8 szczeniaków było już na wolności, postanowił jeszcze raz dokładnie sprawdzić małą jaskinię. Po chwili okazało się, że porusza się tam jeszcze jeden maluch! W odróżnieniu do swojego rodzeństwa nie szczekał, wydawało się, że nie boi się tak bardzo jak pozostała ósemka. 9 piesek został uratowany tylko dzięki dokładności i wytrwałości pracownika Hope For Paws. Mężczyzna z pewnością przez długi czas nie zapomni widoku ostatniego zbłąkanego pieska. 

Wszystkie szczeniaki zostały zbadane przez weterynarza. Trafiły do schroniska, gdzie czekają na odnalezienie kochających właścicieli i nowego ciepłego domu. 

Ratownicy pracujący przy akcji nagrali film przedstawiający niesamowite działania organizacji. Widać na nim, jak każde ze szczeniąt opuszcza po kolei jaskinię. Na koniec nagrano maluchy po badaniu weterynaryjnym w schronisku, gdzie czekają cierpliwie na swój nowy dom.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

szczeniaki
fot. screen youtube.com @Hope For Paws – Official Rescue Channel
szczeniaki
fot. screen youtube.com @Hope For Paws – Official Rescue Channel

Szczeniaki w wąskiej jaskini.

szczeniaki
fot. screen youtube.com @Hope For Paws – Official Rescue Channel

Ostatni piesek uratowany.

szczeniaki
fot. screen youtube.com @Hope For Paws – Official Rescue Channel

Teraz szczeniaki czekają na nowe domy. 

 

ZOBACZ TEŻ:

  1. Młody psiak zaczepiał inne psy w parku. Owczarek niemiecki nie wytrzymał, wszystko się nagrało
  2. Niecodzienny widok na miejskiej plaży w Gdyni. Morskie zwierzę odpoczywało na piasku
  3. Adoptowali dobermana. Po 4 dniach zaczął warczeć na ich 1,5 roczną córkę. Prawdziwy powód odebrał im mowę

źródło: webniusy.pl