Szczepionka na koronawirusa, to coś, na co czeka obecnie cały świat. Od momentu kiedy pojawiła się epidemia, trwają pracę nad potencjalną szczepionką, która mogłaby ostatecznie zwalczyć problem wirusa COVID-19. Według najnowszych doniesień będziemy musieli na nią jeszcze trochę poczekać. Wielu będzie załamanych.

Koronawirus jest w ostatnim czasie głównym tematów rozmów wśród mieszkańców całego globu. Odkąd wybuchła epidemia, naukowcy próbują znaleźć rozwiązanie na ten ogólnoświatowy problem. Dotąd specjaliści nie mieli okazji, aby przyjrzeć się bliżej takiemu wirusowi. Dlatego szczepionka z pewnością nie pojawi się zbyt szybko. 

Szczepionka na koronawirusa nie pojawi się prędko

Aby mogła powstać szczepionka, potrzeba wielu godzin spędzonych w laboratorium. Od momentu kiedy wybuchała epidemia koronawirusa, naukowcy, ocierając pot z czoła, walczą, by znaleźć w końcu specyfik, który raz na zawsze zwalczy chorobę. Nie jest to jednak proste. To wieloetapowy proces, który musi zostać zwieńczony pomyślnymi testami, potwierdzającymi skuteczność szczepionki. 

Aktualnie w wielu krajach na świecie trwają prace nad szczepionką na koronawirusa. USA, Chiny, Wielka Brytania i Australia posiadają potencjalne szczepionki, które mogą w przyszłości okazać się skuteczne. Mimo wielkiego optymizmu pierwsza z nich nie pojawi się w najbliższym czasie.

  1. Posłanka Lewicy: ”Dać ludziom 1500 plus w kwietniu”. 500 plus z góry ma pomóc zwolnionym rodzicom
  2. Prawda o Zenku wyszła na jaw. Gwiazda TVP wyjawiła kompromitujące fakty
  3. Szczepionka na koronawirusa będzie testowana na zwierzętach. Wiadomo, na których dokładnie

Kiedy pojawi się szczepionka na koronawirusa?

Pierwsza szczepionka na koronawirusa prawdopodobnie pojawi się najwcześniej pod koniec przyszłego roku. Według Australijskiej agencji rządowej, do spraw badań CSIRO, potrzeba minimum 18 miesięcy. 

W rozmowie z Agencją Reutera dyrektor ds. zdrowia w CSIRO Rob Grenfell oznajmił, że szczepionka będzie testowana w pierwszej kolejności na zwierzętach. Do badań wybrano fretki, jednak nie bez powodu. Reakcja ich układu oddechowego na koronawirusa, jest zbliżona do reakcji ludzkiego organizmu.

Zatem najbardziej optymistyczne prognozy, wskazują, że ogólnodostępna szczepionka pojawi się pod koniec przyszłego roku. Jedynie amerykańska firma Moderna Therapeutics planuje udostępnić ją jeszcze w tym roku pracownikom medycznym, którzy są najbardziej narażeni.

Miejmy nadzieje, że badania zostaną przeprowadzone pomyślnie i niebawem szczepionka będzie dostępna. 

ZOBACZ ZDJĘCIA:

szczepionka
fot. unsplash.com/bhiihg

Szczepionka na koronawirusa nie pojawi się zbyt szybko.

szczepionka
unsplash.com/ Walter Otto

Najbardziej optymistyczne prognozy przewidują, że będzie dostępna dopiero pod koniec przyszłego roku.

szczepionka
fot. pexels.com / Polina Tankilevitch

Wciąż trwają pracę nad szczepionką na koronawirusa. 

ZOBACZ TEŻ:

  1. Nietrzeźwy mężczyzna uciekł z kwarantanny. Wsiadł do metra, przejechał całą linię, trwa dezynfekcja
  2. Jeden kontynent ma rekordowo mało zakażeń koronawirusem. Mieszkańcy mają przewagę, eksperci tłumaczą
  3. Lekarz myślał, że to nowotwór mózgu. Po przeskanowaniu mózgu odkrył prawdę, osłupiał
  4. Mąż Małgorzaty Rozenek pokazał pierwsze zdjęcie ich wspólnego dziecka. Zewsząd spływają gratulacje
  5. Ceny warzyw w górę. Ujawniono statystyki, wzrost cen postępuje
  6. Trwają prace nad programem 1000 plus. Do kogo wkrótce mogą trafić pieniądze?

Źródło: tvp.info

Poprzedni artykułJak szybko ugotować ziemniaki? Dzięki prostej sztuczce ugotujesz je 2 razy szybciej
Następny artykułPolski gwiazdor zmarł niespodziewanie. Teraz wypłynęły jego zdjęcia z drugą córką, prawie nikt o niej nie wiedział
Redaktorka w Lelum.pl z wielką pasją do pisania. Ogromna fanka włoskiej kultury, języka i kuchni. Uwielbia spędzać czas na łonie natury, poznawać nowe miejsca i podróżować. W wolnych chwilach eksperymentuje w kuchni, uprawia sport i czyta książki.