Lelum.pl

fot. KAPiF

Szczyt bezczelności. Dorota Szelągowska podniosła alarm i wzywa do reakcji media, została podstępnie okradziona

24 Stycznia 2023

Autor tekstu:

Weronika Chmielewska

Dorota Szelągowska wiele razy widziała swoje zdjęcia przy artykułach w portalach internetowych. Niedawno jednak musiała interweniować z powodu treści obok nich zawartych. Doszło do kradzieży wizerunku.

Dorota Szelągowska wiele razy widziała swoje zdjęcia przy artykułach w portalach internetowych. Niedawno jednak musiała interweniować z powodu treści obok nich zawartych. Doszło do kradzieży wizerunku.

Jak wiele gwiazd prezenterka boryka się z wykorzystywaniem jej nazwiska w nieprawdziwych reklamach i artykułach. W mediach społecznościowych powiadomiła o kolejnym takim nadużyciu.

Dorota Szelągowska alarmuje. „Nigdy nie brałam żadnych tabletek”

Na instagramowym profilu często dzieli się sprawami dotyczącymi jej prywatnego życia. Tym razem postanowiła przestrzec internautów przed nieprawdziwym artykułem krążącym po sieci.

Wizerunek Doroty Szelągowskiej został wykorzystany w reklamowaniu „środka na odchudzanie” . Co więcej, firma posłużyła się dwoma zdjęciami, by fałszywie udowodnić efekty działania produktu. Gwiazda wzięła już sprawy w swoje ręce, choć walka jest niełatwa.

NIGDY NIE BRAŁAM ŻADNYCH TABLETEK WSPOMAGAJĄCYCH ODCHUDZANIE ani tym bardziej żadnych nie reklamowałam. Od miesiąca walczymy z kradzieżą wizerunku, ale firma zmienia i nazwę preparatu i serwery stron. @google ma to gdzieś i, mimo że reklamy są z ich nadania, to jedyne co napisali, to, to, że przyjrzą się sprawie. […] Dostaję od Was kilkadziesiąt wiadomości dziennie z zapytaniem, czy ten produkt działa. NIE SĄDZĘ — przekazała w oświadczeniu.

Co więcej, Dorota Szelągowska odniosła się do samych zdjęć ukazujących jej wizerunek. Pierwsza z fotografii przedstawia ją w zaawansowanej ciąży, natomiast druga została wykonana 5 lat wcześniej. Nie dziwne więc, że różnica między sylwetkami widoczna jest gołym okiem.

— podkreślała.

Dorota Szelągowska apeluje do internautów

Wykorzystanie wizerunku gwiazd jest częstym naruszeniem przez oszustów, którzy tym sposobem chcą przyciągnąć do siebie większą grupę odbiorców. Prezenterka prosiła jednak swoich obserwatorów, aby pod żadnym pozorem nie zażywali reklamowanego produktu.

Nie ma tabletek, dzięki którym można bezpiecznie schudnąć — zaufajcie mi. Gdyby były nikt nie musiałby ich reklamować ani tym bardziej kraść niczyjego wizerunku. To może być niebezpieczny produkt. Nie wydawajcie kasy bez sensu. Błagam — pisała.

Pod postem oznaczyła media, w których opisana reklama wciąż jest wyświetlana i wezwała je do reakcji. Czy w końcu uda jej się zakończyć tę serię karygodnych nadużyć?

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

  1. Wiele babć nie chce tego robić, ale boją się odmówić. Problem, o którym wiele osób nie ma pojęcia
  2. Pokazał, co działo się z jego umierającą żoną. Widok mrozi krew w żyłach
  3. Chciała tylko wziąć udział w wyzwaniu z TikToka. 12-letnia dziewczynka nie żyje

Tagi:

Podobne artykuły

Plotki i gwiazdy

Nie do wiary, w jakich warunkach żyje była gwiazda "M jak miłość". Kuchnia jak z domku dla lalek
Czytaj więcej >

Plotki i gwiazdy

Cóż za piękność w sercu Jarosława Kreta. Okazało się, że mieszka na końcu świata, jej uroda zwala z nóg
Czytaj więcej >

Plotki i gwiazdy

Smutny widok na grobie Leonarda Pietraszaka. Nie bez powodu świeci pustkami
Czytaj więcej >

Plotki i gwiazdy

Norbi prosi o pomoc. Dopiero teraz pokazał swoje prawdziwe oblicze, ciężko powstrzymać łzy
Czytaj więcej >

Plotki i gwiazdy

Nie żyje Paul Grant. Zmarł w wieku 56 lat. "Odszedł za wcześnie"
Czytaj więcej >

Plotki i gwiazdy

Ojciec Dawida Kubackiego zdradził szczegóły rodzinnego dramatu. Wiadomo, kiedy jego synowa udała się do szpitala
Czytaj więcej >
Weronika Chmielewska

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]