Szczyt zachorowań, według Rzeczpospolitej, w Polsce jeszcze przed nami. Koronawirus szerzy się coraz szybciej, niemal co chwilę padają kolejne dobowe rekordy zakażeń. Tylko dzisiaj resort zdrowia poinformował o kolejnych 20 156 przypadkach i ponad 300 zgonach. RP podała, kiedy możemy spodziewać się największej ilości zarażonych. Dla wielu taka data może okazać się porażająca.

Rzeczpospolita zdradziła, kiedy należy spodziewać się największej dobowej liczby osób z SARS-CoV-2. Dla niektórych taka data może się okazać porażająca.

Kiedy szczyt zachorowań w Polsce?

Szczyt zachorowań w Polsce „prognozowany jest na koniec listopada, a w szpitalach ubywa miejsc i respiratorów” — czytamy w RP. Data jest o tyle przykra, że sytuacja ma się pogorszyć od końca listopada i rzutować na święta Bożego Narodzenia w grudniu.

Kilka dni temu Minister Zdrowia zapowiedział, że święta spędzimy wyłącznie w najbliższym gronie. Niestety, sytuacja wydaje się na tyle dynamiczna, że do grudnia możemy spodziewać się kolejnych zmian w rozporządzeniach rządu.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

W czwartek, 29 października padł kolejny rekord zakażeń. Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 20 156 nowych i potwierdzonych przypadkach koronawirusa. W wyniku COVID-19 zmarło 301 osób.

Z danych resortu zdrowia wynika, że z 1733 dostępnych respiratorów, zajętych jest 1203. Nieco lepiej sytuacja wygląda z łóżkami dla pacjentów. Dostępnych jest ich 22 467, a zajętych — 14 631. Według doniesień RP to jeszcze nie jest prognozowany szczyt zachorowań. Ten ma nadejść dopiero pod koniec listopada.

  1. Dziś rząd ogłosi kolejne obostrzenia dla Polaków. Pilna konferencja premiera na PGE Narodowym
  2. Z ostatniej chwili: Minister zabrał głos ws. lockdownu. Polacy wstrzymali oddech
  3. Nie żyje ceniony polski artysta. Zmarł w środę, miał koronawirusa

Koronawirus w Polsce: najtrudniejsza sytuacja będzie tuż przed świętami Bożego Narodzenia

Sytuacja ulegnie pogorszeniu pod koniec grudnia. Ta wiadomość dla wielu może się okazać porażająca, bo jako naród jesteśmy bardzo przywiązani do świąt Bożego Narodzenia.

— Z najnowszych przewidywań Interdyscyplinarnego Centrum Modelowania Matematycznego i Komputerowego wynika, że najtrudniejsza sytuacja będzie tuż przed świętami Bożego Narodzenia — czytamy w RP.

Dziennik podkreśla, że „to właśnie pod koniec grudnia liczba zgonów i pacjentów, którzy będą wymagali intensywnej pomocy medycznej, będzie najwyższa”.

RP podała, że z danych europejskiego Centrum ds. Kontroli i Prewencji Chorób wynika, że w ciągu 14 dni liczba zakażeń na 100 tys. mieszkańców w Polsce wyniosła 381,7 – to o 29,6 więcej niż we wtorek.

Liczba zgonów również się zwiększyła i w ciągu 14 dni na 100 tys. mieszkańców w Polsce wyniosła – 4 (wzrost o 0,2). Rządzący przypominają, że zawsze musi minąć jakiś czas, zanim wprowadzone obostrzenia zaczną przynosić zamierzone efekty. Dodają, że zazwyczaj jest to od półtora do dwóch tygodni.

Obawiacie się takich prognoz? Z pewnością dla wielu osób święta Wielkanocne bez rodziny w tym roku były wyjątkowo smutne. Niektórzy Polacy nie ukrywają, że mieli nadzieję, że chociaż Boże Narodzenie będzie względnie „normalne”.

ZOBACZ ZDJĘCIE:

szczyt zachorowań
fot. S&B Vonlanthen, unsplash.com

RP donosi, że szczyt zachorowań przypadnie na koniec listopada. Natomiast przed świętami Bożego Narodzenia możemy spodziewać się największej liczby zgonów.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Otyłą kobietę wszyscy wytykali palcami. W końcu schudła 234 kilogramy, jej metamorfoza powala na kolana
  2. Porażające słowa o szczycie epidemii w Polsce. Lekarze biją na alarm, czarny scenariusz akurat na czas świątecznych wyjazdów
  3. Kiedy szczyt zachorowań w Polsce? „RP” podała porażający datę dla obywateli
  4. Właśnie wydano ostrzeżenie dla Polaków. Może być niebezpiecznie
  5. Rząd wykorzystał zamieszanie, po cichu wprowadził nowy podatek. Objęte tysiące Polaków
  6. Zapytali córkę Marty Kaczyńskiej o toczące się protesty. Szybko odpowiedziała
  7. Wzięła kęs ogórka kiszonego i spojrzała z niedowierzaniem do wnętrza. Już wiedziała, że popełniła niewybaczalny błąd

Źródła: rp.pl, onet.pl, twitter.com

Redaktorka w Lelum.pl, absolwentka filologii polskiej na Uniwersytecie Warszawskim. Do tej pory dziennikarsko spełniała się w redakcjach studenckich i szkolnych. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl