Na wtorkowej konferencji prasowej szef KPRM poinformował o nowej możliwości w kwestii szczepień. Michał Dworczyk ogłosił, że jeżeli istniałoby zagrożenie, że jakaś dawka szczepionki miałaby się zmarnować, to jest możliwość, aby przyjęła ją osoba spoza grupy, która będzie w danym momencie uprawniona. 

Michał Dworczyk podczas wtorkowej konferencji prasowej oznajmił również, że trwają prace nad ustaleniem szczegółowych wytycznych odnośnie do postępowania w wyżej opisanych przypadkach. 

Michał Dworczyk o szczepionkach 

Michał Dworczyk podczas wtorkowej konferencji prasowej poruszył kilka istotnych kwestii. Między innymi wypowiadał się na temat szczepionek i nowej możliwości. 

Szef KPRM ogłosił, że jeżeli jakaś dawna szczepionki miałaby się zmarnować, to jest możliwość podania jej osoby spoza grupy aktualnie uprawnionej. 

Co więcej, takie sytuacje miały mieć już miejsce w Rzeszowie. 

Już w tej chwili jest możliwość – w sytuacji, w której grozi zmarnowanie szczepionki – zaszczepienia osób spoza grupy uprawnionych – podkreślał Michał Dworczyk 

Zasady przyjęcia szczepionki spoza grup

Michał Dworczyk wyjaśnił, że obecnie rząd pracuje nad doprecyzowaniem wytycznych odnośnie do przyjmowania szczepionek spoza grupy w sytuacji, gdy owa szczepionka miałaby się zmarnować.

Pod uwagę brane jest kilka wariantów, między innymi wariant belgijski, czy izraelski. 

Dopracowujemy nasze rozwiązanie, które będzie kompilacją obu tych wariantów, przedstawimy to w najbliższych dniach – wyjaśnił szef KPRM. 

Zatem nie pozostaje nam nic innego, jak tylko czekać na szczegółowe informacje. Przypomnijmy, że dziś Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 8245 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem. 

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

  1. Żona Krzysztofa Krawczyka nie może uwierzyć w tragedię. ,,Wierzyła, że Krzysztof wróci do zdrowia”
  2. Edyta Górniak wspomina Krzysztofa Krawczyka. ,,Uklęknęłam przed Tobą ze szczęścia i z podziwu”
  3. Zagadka: która z kobiet jest matką chłopca? Aż 70% pytanych odpowiada źle

Źródło: twitter.com/MZ_GOV_PL, Konferencja

Poprzedni artykułNie żyje Paul Ritter. Aktor grał między innymi w filmie o Harrym Potterze
Następny artykułKuriozalna wpadka w programie na żywo. Pies nagle ukradł dziennikarce mikrofon, zaczęła za nim biec
Wydawca w Lelum.pl. Absolwentka krajoznawstwa i turystyki kulturowej na KUL. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: borynadrianna9@gmail.com.