Szef MEN po raz kolejny zabrał głos w sprawie powrotu uczniów do szkół pierwszego września. Podczas środowej konferencji prasowej Dariusz Piontkowski przekazał najnowsze zalecenia i przepisy dotyczące funkcjonowania szkół oraz żłobków. Zarówno uczniowie, nauczyciele jak i rodzice, muszą przygotować się na wiele zmian.

Szef MEN Dariusz Piontkowski zabrał głos w sprawie zbliżającego się roku szkolnego 2020/2021. W środę przekazał nowe przepisy, które będą obowiązywały w placówkach.

Nowe przepisy w szkołach, żłobkach i przedszkolach

Dariusz Piontkowski ogłosił nowe przepisy dotyczące funkcjonowania szkół, żłobków i przedszkoli w czasie epidemii koronawirusa w Polsce. Uczniowie, nauczyciele i opiekunowie będą musieli pamiętać o wielu rzeczach. 

Szef MEN podczas środowej konferencji prasowej podkreślił, że najważniejsze to ograniczenie możliwość zakażenia się koronawirusem, a więc używanie przez dzieci swoich podręczników i przyborów szkolnych oraz stosowanie przez nauczycieli wszelkich zaleceń, a także używanie maseczek lub przyłbic. Czy uczniowie również będą musieli zakrywać usta i nos? Dariusz Piontkowski zaapelował do rodziców.

  1. Osierocił dwie córeczki. Tragiczna wiadomość, nie żyje uwielbiany gwiazdor
  2. Polacy otrzymali wiadomości z pilnym ostrzeżeniem. Zagrożonych jest tysiące osób

Szef MEN: Wszędzie obowiązują takie same przypisy

Szef MEN podkreślił, że wszędzie obowiązują takie same przepisy i również w szkołach trzeba się do nich stosować. Dariusz Piontkowski zaapelował, by rodzice posyłali swoje dzieci do placówek tylko wtedy, gdy nie wykazują ona żadnych objawów chorobowych.

Dziecko zakażone i jego rodzice podlegają kwarantannie. Jeśli podczas kwarantanny nie będzie poważniejszych oznak chorobowych, po 14 dniach dziecko może wrócić do szkoły – ogłosił minister edukacji narodowej. 

Kolejne decyzje w sprawie funkcjonowania roku szkolnego 2020/21, jak obowiązkowe noszenie maseczek w przestrzeniach wspólnych w szkołach, ministerstwo przekaże w czwartek lub piątek.

ZOBACZ ZDJĘCIE:

Ministerstwo Edukacji Narodowej przekazało najnowsze informacje w sprawie szkół, przedszkoli oraz żłobków. Jak ogłosił Dariusz Piontkowski, kolejne decyzje zapadną w najbliższych dniach.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Nie żyje polski polityk. Media obiegła tragiczna wiadomość
  2. Plus zaskoczy tysiące klientek i klientów SMS-em. Niezwykła propozycja, może dotyczyć także ciebie
  3. Ministerstwo zdrowia wydało pilny apel do Polaków. Wszyscy muszą się natychmiast dostosować
  4. Wsadziła 14-miesięczną córeczkę do piekarnika. Powód jest okropny, nieludzkie zachowanie matki
  5. Tata niósł trumnę 6-letniej córeczki. Nagle nad trumną zaczęły dziać się dziwne rzeczy, nikt nie mógł uwierzyć
  6. Błyskawiczne i nieziemsko chrupiące placki ziemniaczane bez ucierania. 1 genialny trick spodoba się każdemu

źródło: wp.pl

 

 

Poprzedni artykułWybuch w polskim mieście. Na miejsce przyjechała policja, straż i pogotowie, wszystkich ewakuowano
Następny artykułŻywioł przeszedł przez polskie miasto. Drzewa wyrwane z korzeniami na ulicy, wstrząsające zdjęcia z miejsca zdarzenia
Redaktorka w Lelum.pl, absolwentka filologii polskiej na Uniwersytecie Warszawskim. Do tej pory dziennikarsko spełniała się w redakcjach studenckich i szkolnych. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl