Ostatnie dni w Polsce pod względem pogody nie należą do najlżejszych. Upały w ciągu dnia mieszają się z nocnymi burzami. Zdjęcie z wczorajszej burzy nad Małopolską pokazuje szokujące zjawisko atmosferyczne.

  • Wczorajsza noc była bardzo uciążliwa dla mieszkańców Małopolski
  • Groźna burza przeszła nad Polską, wywołując poważne szkody
  • Sieć obiega szokujące zdjęcie kilku piorunów uderzających jednocześnie

Wczorajsza noc była wyjątkowo obfita w groźne zjawiska atmosferyczna. Nad Polską przeszły groźne opady, połączone z silnym wiatrem i uderzeniami piorunów. Z tej nocy pochodzi spektakularne zdjęcie sześciu piorunów uderzających w to samo miejsce.

Fala upałów i burz nad Polską

Lipiec w tym roku jest wyjątkowo obfity w intensywne zjawiska pogodowe. W ciągu dnia często mamy do czynienia z trudnymi do zniesienia upałami, sięgającymi temperaturą nawet do 35 stopni Celsjusza. Za to wieczory i noce obfitują w groźne burze i opady.

Wczoraj mieliśmy do czynienia z kolejną silną burzą. Niemalże nad całą Polską przeszły intensywne opady, dodatkowo połączone z silnym wiatrem. W mediach i internecie można znaleźć wiele zdjęć skutków wczorajszej nocy – pozrywanych znaków drogowych, poprzewracanych drzew.

Najgroźniej było na południu Polski. Tam wiatr miał nawet pozrywać przewody dostarczające prąd dla mieszkańców. Wczorajszej nocy na Małopolsce strażacy mieli dokonać aż 700 interwencji. Zgłoszenia przychodziły także rano, w związku ze szkodami wyrządzonymi przez burzę i opady.

To tam właśnie zostało wykonane szokujące zdjęcie, które obiega sieć. Fotograf uchwycił groźny, lecz zjawiskowy moment uderzenia kilku piorunów jednocześnie.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

Sześć piorunów uchwyconych na zdjęciu

Zdjęcie wygląda naprawdę zjawiskowo. Możemy na nim zobaczyć typowe dla intensywnych burz ciemne chmury, jednak największą uwagę przyciąga widok wyładowań atmosferycznych. Fotografowi, Łukaszowi Michalikowi udało się uchwycić sześć różnych piorunów uderzających w tym samym czasie.

Wykonane zostało na Małopolsce, w powiecie chrzanowskim. Fotograf miał korzystać z pomocy drona i dzięki temu z bezpiecznej odległości i odpowiedniej wysokości uchwycić niebezpieczne zjawisko. Ujęcie naprawdę robi wrażenie.

Internauci pod wpisem ze zdjęciem na Facebooku nie kryją zachwytu nad technicznym aspektem wykonania zdjęcia. Niektórzy wysuwają wnioski dotyczące zmian klimatu, które mają sygnalizować coraz bardziej intensywne zjawiska pogodowe. Nie brakuje także odchyleń w stronę religii, doszukujących się za tak mocnymi zjawiskami interwencji boskiej.

Dzisiaj polskie władze ponownie ostrzegają przed groźnymi burzami w nocy. Apelujemy o niewychodzenie w nocy i zabezpieczenie rzeczy, które może porwać lub uszkodzić wiatr.

Zobacz zdjęcie:

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

Źródło: Fakt