Szkoła powoli zmierza ku wyczekiwanym wakacjom. Mimo malejących obostrzeń dotyczących panującej epidemii zarażonych ciągle przybywa. Niestety, u pracownicy jednej ze szkół w Białymstoku potwierdzono zakażenie koronawirusem. Co z dziećmi? Znamy szczegóły sprawy.

Szkoła w Białymstoku martwi się o zdrowie dzieci i pracowników po tym, jak u jednej kobiety przebywającej codziennie na terenie ośrodka oświaty potwierdzono zakażenie wirusem COVID-19. Prezydent miasta już wydał oświadczenie uspokajające pracowników  i rodziców.

Czy szkoła pozostanie otwarta?

Prezydent miasta – Tadeusz Turskolaski – wydał oświadczenie za pośrednictwem Twittera, w którym zapewnia, że zarażona kobieta nie miała kontaktu z żadnym z dzieci z placówki oświatowej w Białymstoku. Twierdzi, że 11 osób z najbliższego otoczenia chorej zostało natychmiast poddanych kwarantannie. Przedszkole i szkoła zostały zamknięte, a władze miasta są w trakcie powiadamiania rodziców o zaistniałej sytuacji. 

Jak informuje portal wiadomosci.radiozet.pl, pierwszego tygodnia po wznowieniu pracy placówek opiekuńczych i oświatowych w Białymstoku do żłóbków i przedszkoli wróciło zaledwie co piąte dziecko. W przypadku klas nauczania początkowego (I-III) na zajęcia stacjonarne przychodziło zaledwie 5% dzieci danego rocznika.

  1. Młoda mama nudziła się na kwarantannie. Zrobiła córce rzecz, przez którą internauci zmieszali ją z błotem
  2. Kobieta znienacka wróciła do domu i przyłapała chłopaka z inną. Jej reakcja powala, wszystko się nagrało
  3. Nie żyje poszukiwany chłopiec. Znaleziono ciało 4-letniego Marka

Walka z koronawirusem trwa.

Przypominamy – mimo zmniejszających się rygorystycznych przepisów koronawirus ciągle jest obecny i zagraża naszemu zdrowiu i życiu. Należy przestrzegać szczególnych zasad higieny a w miejscach publicznych, takich jak supermarket czy komunikacja miejska nadal obowiązuje konieczność zasłaniania ust i nosa.

Jak do tej pory w Polsce potwierdzono 24 395 przypadków zakażenia koronawirusem. Najwięcej zachorowań odnotowano w województwie śląskim – aż 8501. Dane te jednak zmieniają się gwałtownie i biorą pod uwagę jedynie przebadane przypadki.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

minister edukacji
Fot. Unsplash.com

Dzieci co najmniej do 14 czerwca pozostaną w domach.

ZOBACZ TEŻ

  1. 6-latka wpadła do stawu. Trwa akcja reanimacyjna
  2. Ogromne zagrożenie na południu Polski. Może być jeszcze gorzej, trzeba mieć się na baczności
  3. Oskarżają 86-latkę o zużycie gazu za 21 tys. zł. Staruszka nie ma za co żyć
  4. ”Ślub od pierwszego wejrzenia”: ostre słowa Asi o byłym mężu. Nie przebierała w słowach, będzie afera?
  5. Dramat 6-latki z centralnej Polski. Dziewczynka przez nieuwagę rodziców wpadła do stawu
  6. Andrzej Duda właśnie podpisał ustawę po ekspresowym głosowaniu w Sejmie. Wiemy, co z wyborami

Źródła: wiadomosci.radiozet.pl news.google.com

 

Poprzedni artykułPamiętacie kaszę manną na mleku? Była waszym przysmakiem czy unikaliście jej jak ognia?
Następny artykułKot dzisiaj się nie wyspał. Kto go pogłaszcze na dzień dobry?
Redaktor w Lelum.pl Absolwentka Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej. Pasjonatka nowych technologii, sztuki i rysunku. Wolne chwile spędza na tworzeniu ilustracji i pogłębianiu wiedzy na temat projektowania doświadczeń użytkowników.