Szkoła to bardzo ważna instytucja, biorąca udział w rozwoju i wychowaniu naszych dzieci. Ostatnio MEN ogłosiło, że uczniowie wrócą do szkół pierwszego września. Będą pracować w trybie tradycyjnym. Jeden z ekspertów alarmuje. Pierwszy września jest może symboliczną, ale bardzo złą datą do rozpoczęcia nauki w szkołach — powiedział w programie Gość Wydarzeń stacji Polsat News profesor Andrzej Fal.

Niedawno informowaliśmy was o tym, że minister edukacji narodowej zapowiedział powrót uczniów do szkoły już pierwszego września. Oprócz tradycyjnego modelu mogą pojawić się dwa inne warianty. Już od początku podania tej informacji, eksperci biją na alarm. Czy nasze dzieci mogą znaleźć się w poważnym niebezpieczeństwie?

Szkoła: nowe potencjalne ognisko koronawirusa?

Wczoraj wieczorem gościem  stacji Polsat był profesor Andrzej Fal kierownik Kliniki Alergologii, Chorób Płuc i Chorób Wewnętrznych w szpitalu MSWiA w Warszawie oraz dyrektor Instytutu Nauk Medycznych UKSW. W rozmowie z Piotrem Witwickim ostrzegał m.in. przed powrotem uczniów do szkół już pierwszego września.

— Jeśli wytrzymaliśmy tyle miesięcy, to pierwszy września jest może symboliczną, ale bardzo złą datą do rozpoczęcia nauki w szkołach — przestrzegał.

  1. Wielka rewolucja w kraju. Podobnych rzeczy jeszcze nie było
  2. PKO BP wprowadziło bardzo ważną zmianę. Każdy klient powinien ją poznać, aby wiedzieć, jak postępować

Wybór najlepszej opcji dla uczniów

W obecnym momencie pandemii najlepszym rozwiązaniem wydaje się być opcja hybrydowa, czyli połączenie tradycyjnej nauki z zajęciami zdalnymi.

Problem tylko, że nikt nie pracuje nad tym, aby usprawnić i ułatwić naukę zdalną. Nie powstają specjalne programy, strony czy platformy, które spełniałyby standardy nauki w trybie tradycyjnym. Przynajmniej nic o nich nie wiadomo.

A wy zamierzacie wysłać swoje dzieci do szkół już pierwszego września? Czy będziecie wnioskować o naukę zdalną?

ZOBACZ ZDJĘCIA:

szkoła
Fot. pexels.com/ Andrea Piacquadio

Okres kwarantanny pokazał, że nauka zdalna może być problematyczna dla wieku uczniów oraz ich rodziców.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Nie żyje polski polityk. Był swoistym symbolem
  2. Chłopczyk powiedział „Kocham Cię, mamo”, po chwili zmarł. Przyczyna śmierci jest druzgocąca
  3. Brzuch kobiety bez przerwy rósł. Lekarze zrobili prześwietlenie i zamarli, nie widzieli nigdy nic podobnego
  4. Co się stało? Nagle w ”Pytaniu na śniadanie” zamarli, hamak rozpadł się pod Marzeną Rogalską
  5. Żona Gierka miała latać na zakupy do Paryża, ale też eksperymentowała w kuchni. Wymyśliła przepyszną przekąskę dla swoich dzieci

Źródło: polsatnews.pl

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

 

Poprzedni artykułPilna wiadomość dla tysięcy Polaków. Kilka najbliższych dni będzie bardzo ciężkich, wydano ostrzeżenia
Następny artykułMinisterstwo Zdrowia wydało pilny komunikat dla wszystkich Polaków. 7 rzeczy, które możesz zauważyć u siebie
Natalia Andrejuk - redaktorka w Lelum.pl, absolwentka filologii polskiej na Uniwersytecie Warszawskim. Doprowadziła ją tutaj chęć rozwoju i ciągłej nauki. Interesuje się literaturą, polityką oraz twórczością Taco Hemingwaya. W wolnym czasie- wielka fanka gier komputerowych, szczególne tych online.