Szkoła średnia na północy Polski postanowiła wprowadzić nowy zakaz, związany z trwającą pandemią koronawirusa. Rodzice i uczniowie nie mają powodów do zadowolenia, wielu z nich może być wściekłych, wszystko przez nowe przepisy. Czy to konieczne i potrzebne rozwiązanie? W sprawie zabrał głos sanepid.

Jak informuje Gazeta Wyborcza, szkoła na północy naszego kraju postanowiła wprowadzić nowe obostrzenia związane z trwającą pandemią COVID-19. Rodzice i uczniowie tej placówki są bardzo niezadowoleni, a dyrektor musi tłumaczyć swoją niecodzienną decyzję.

Szkoła wprowadziła nakaz

W Liceum Ogólnokształcącym im. Ziemi Żuławskiej w Nowym Dworze Gdańskim na Pomorzu obowiązuje zakrywanie nosa i ust przez uczniów w trakcie przebywania w szkole, również w czasie lekcji. Pomysł zdecydowanie nie przypadł do gustu ani rodzicom, ani tym bardziej uczniom.

— Nie tylko uczniowie, ale i nauczyciele zabezpieczają usta i nos maseczką czy przyłbicą. Szkoła jest wyposażona i jesteśmy w stanie zapewnić uczniom i naszej kadrze. Specjaliści podają, że zabezpieczenia nie chronią tych, którzy je noszą, a w pewnym stopniu zabezpieczają osoby w otoczeniu. W ten sposób okazujemy szacunek naszym uczniom — tłumaczy się z tej decyzji dyrektor placówki Marian Kwoczek w rozmowie z portalem pruszczgdanski.naszemiasto.pl.

Dyrektor oczywiście zapewnił, że takie rozporządzenie nie będzie trwało bezterminowo, jeśli wirus okaże się niegroźny, placówka zrezygnuje z nakazu noszenia maseczek.

  1. Kamil: „Prawdziwa kobieta powinna wstawać przed mężem i zrobić makijaż. Facet musi czuć, że dla niego dba o siebie”
  2. „Wiadomości” TVP znów bezstronnie? Promują Kurskiego, mocne słowa na wizji: „My nie jesteśmy, aby się cokolwiek opłacało”

Rozwiązanie nie podoba się uczniom i rodzicom

Nietrudno było przewidzieć, że wielu rodzicom i opiekunom uczniów tej szkoły średniej takie rozwiązanie nie przypadnie szczególnie do gustu i będzie mocno krytykowane. Uważa się, że ten pomysł jest po prostu zwykłym nadużyciem, tym bardziej że sanepid uznał, że sytuacja epidemiologiczna w tym powiecie nie jest aż tak niebezpieczna.

— W szkole nie ma zakażeń, od początku pandemii w całym powiecie było ich 21, nie jesteśmy w żadnej ze stref ani nawet do tego nie pretendujemy, nie ma u nas ognisk koronawirusa. Nie widzę podstaw, by podejmować ponadstandardowe działania, jak w LO — powiedział Tomasz Bojar-Fijałkowski, powiatowy inspektor sanitarny w Nowym Dworze Gdańskim, jak cytuje go trojmiasto.wyborcza.pl.

A wy co o tym myślcie, słuszna decyzja?

ZOBACZ ZDJĘCIA:

szkoła
fot. screen z Google Maps View

Szkoła w Nowym Dworze Gdańskim wprowadziła nowy nakaz.

szkoła
Fot. Mika Baumeister, Pexels

Uczniowie muszą nosić maseczki na lekcjach.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Nikt się nie spodziewał. Nagranie z Jarosławem Kaczyńskim właśnie wyciekło do sieci, osłupiające
  2. Łzy napływają do oczu. 24 osoby nie żyją, tragiczny początek weekendu za granicą
  3. Weronika Rosati pokazała, co tylko mogła. Jej zdjęcie przejdzie do historii, wszyscy mówią tylko o nim
  4. Były mąż Urszuli Dudziak trafił do szpitala. Znany muzyk jest w ciężkim stanie.
  5. Najgorszy wiek na ślub. Jeżeli wtedy planujesz się pobrać, możesz mieć pewność, że szybko się rozwiedziesz
  6. Niewybaczalne błędy podczas pieczenia ciasta drożdżowego. Przez nie ciasto nie rośnie

Źródła: trojmiasto.wyborcza.pl, pruszczgdanski.naszemiasto.pl

 

Poprzedni artykułJulia Wróblewska ogłosiła wielką nowinę. Nikt się nie spodziewał, jedno zdjęcie mówi wszystko
Następny artykułRodzina właśnie przekazała wieści o pogrzebie. Niestety, odszedł wybitny Polak
Natalia Andrejuk - redaktorka w Lelum.pl, absolwentka filologii polskiej na Uniwersytecie Warszawskim. Doprowadziła ją tutaj chęć rozwoju i ciągłej nauki. Interesuje się literaturą, polityką oraz twórczością Taco Hemingwaya. W wolnym czasie- wielka fanka gier komputerowych, szczególne tych online.