Szkoła dla uczniów, mimo panującej epidemii koronawirusa w Polsce, otworzy drzwi już pierwszego września. I choć Ministerstwo Edukacji Narodowej podało wszelkie wytyczne, jak się okazuje, jednej rzeczy nikt nie wziął pod uwagę. Dyrektorzy podstawówek, techników i liceów muszą zmierzyć się z poważnym problemem, na którego rozwiązanie, mają zaledwie trzy tygodnie.

TVN24 podał porażające informacje. Jak się okazuje, takiej sytuacji w polskim systemie oświaty nikt nie przewidział. Niestety, wiele wskazuje na to, że choć szkoła otworzy się dla uczniów, w pewnym momencie może zabraknąć nauczycieli. Wszystko przez jedną rzecz. Dyrektorzy nie wiedzą, co robić, a MEN rozkłada ręce.

Szkoła i braki nauczycieli

Jak przekazał serwis informacyjny TVN24, na trzy tygodnie przed rozpoczęciem roku szkolnego, który jak zapowiedziało MEN, ma być prowadzony w trybie stacjonarnym, dyrektorzy szkół znaleźli się w bardzo trudnej sytuacji. W niektórych placówkach brakuje nauczycieli. Dlaczego?

Niestety, z powodu panującej epidemii koronawirusa, starsi nauczyciele boją się wrócić do szkoły. Dodatkowo, w niektórych placówkach pedagodzy powyżej 60 roku życia stanowią aż 80 procent kadry. W takim przypadku sytuacja robi się dramatyczna. Co na to Ministerstwo Edukacji Narodowej?

  1. Kiedy goście wyszli, kelnerka spojrzała na napiwek. Kobieta natychmiast wybiegła za nimi z restauracji, tak szybko jak umiała
  2. Matka uczennicy została zabita podczas lekcji online. Nauczycielka i uczniowie byli świadkami najgorszego

Nauczyciele boją się wrócić do pracy

Wszyscy się obawiamy, że ci nauczyciele w trosce o swoje zdrowie pójdą jesienią na urlopy zdrowotne, a to sprawi, że zostaniemy bez pracowników – powiedział w rozmowie z TVN24 Marcin Jaroszewski, dyrektor stołecznego XXX LO im. Jana Śniadeckiego, który rozumie obawy starszych nauczycieli i podkreśla, że zdrowie jest najważniejsze.

Dyrektorzy domagają się, by MEN wprowadził zapis umożliwiający niektórym pedagogom nauczanie zdalne, w innym wypadku w Polsce zabraknie nauczycieli. Ministerstwo jest jednak nieugięte.

– Nauczyciele po sześćdziesiątym roku życia oczywiście zawsze mają wybór, natomiast nie będzie tak, że taki pedagog będzie mógł prowadzić zdalnie naukę, dlatego że skończył sześćdziesiąt lat – powiedziała kilka dni temu wiceminister edukacji, jak podaje glos.pl, zaznaczając, że nauczyciel po 60 roku życia może przejść na emeryturę. 

– Nie możemy jednak spowodować dzisiaj, że będzie dowolność, że ktoś się boi, ten nie idzie do pracy – dodała. 

Jak będzie wyglądała sytuacja w nadchodzącym roku szkolnym, oraz czy w placówkach nie zabraknie nauczycieli, na własnej skórze przekonamy się już niebawem.

ZOBACZ ZDJĘCIE:

minister edukacji
Fot. unsplash.com/ Taylor Wilcox

Choć szkoła zostanie otwarta, istnieje prawdopodobieństwo, że zabraknie w niej nauczycieli.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Rozpaczliwe słowa Lecha Wałęsy. Nagle powiedział, ile jeszcze będzie żył
  2. Tragedia na oczach uczniów podstawówki. Wstrząsająca śmierć podczas lekcji online
  3. Afryka rozpada się kawałek po kawałku. W jej miejscu ma powstać kolejny ocean
  4. Wielki sekret Margaret ujawniony. Padły bardzo bezpośrednie słowa, przesadziła?
  5. Wiadomość do wszystkich. Biedronka i Lidl nieczynne nie tylko w niedzielę niehandlową, w najbliższą sobotę też nie zrobisz zakupów

źródło: tvn24.pl, glos.pl 

Koniecznie obejrzyj nieziemsko pyszny i prosty przepis na przepyszny posiłek!

 

Poprzedni artykułWydano pilne ostrzeżenie. Żywioł uderzy w Polskę
Następny artykułDramatyczna wiadomość właśnie dotarła do mediów. Tragicznie zmarł wspaniały Polak, miał 34 lata
Redaktorka działu life-style w Lelum.pl. Redaktor, copywriter i stylistka. Pisanie i moda od zawsze były bliskie jej sercu. Na swoim koncie ma publikacje w wielu branżowych portalach oraz czasopismach. Prywatnie miłośniczka Basquita i czarnej kawy.