Szkoła to miejsce, do którego wraca się wspomnieniami cały życie. To właśnie wtedy stawiamy swoje pierwsze kroki w dorosłość. Młodzież spędza w murach placówkach po kilka godzin dziennie i nierzadko rodzice decydują się wykupić obiady dla swoich pociech. Obiady wciąż w szkołach są płatne, czy waszym zdaniem powinny być jednak darmowe? 

Niektórzy rodzice postanawiają wykupić obiady w szkole dla swojego dziecka. Można nawet stwierdzić, że w dzisiejszych czasach, gdzie opiekunom nie pozostaje zbyt wiele czasu na przygotowywanie posiłków, nawet większa część uczniów korzysta ze stołówki. Warto zatem postawić pytanie, czy obiady nie powinny być wydawane bezpłatnie?

Ile miesięcznie kosztują obiady w szkole?

Obiady w szkole kosztują około 100 złotych za miesiąc. Dla jednych ta kwota nie stanowi większego problemu, jednak dla innych nie jest już to wcale taki niewielki wydatek.

Rzeczą oczywistą jest, że ciepły posiłek znacząco poprawia myślenie podczas długich zajęciach lekcyjnych. Bardzo pozytywnie wpływa na koncentrację. Dlatego wypada zastanowić się, czy szkolne obiady nie powinny być darmowe?

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

Darmowy obiad w szkole? Był taki pomysł

Otóż przed rokiem szkolnym 2018/19 pojawił się taki pomysł ze strony Ministerstwa Edukacji Narodowej, aby każdy uczeń otrzymywał darmowy posiłek w szkole. Z tego powodu planowano także wydłużenie standardowej przerwy 25-minutowej do 40 minut, tak, by każde dziecko mogło zjeść obiad bez pośpiechu.

Państwo planowało wygospodarować na ten cel 1 miliard złotych, jednak pomysł ostatecznie upadł. Patrząc z perspektywy czasu, takie obciążenie budżetu w obliczu pandemii, mogłoby zaprowadzić nasze finanse w kozi róg.

Jednak gdy wszystko wróci do normy, czy warto powrócić do tego pomysłu? Czy Waszym zdaniem każdy uczeń powinien mieć zapewniony darmowy obiad w szkole? Co o tym sądzicie?

Źródło: money.pl

Ukończyłem studia dziennikarskie na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Za sobą mam pracę m.in. w redakcjach: Radio Gol, UMK TV, czy Zagranie.com. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz do mnie adresowaną wiadomość na aleksy.kielbasa@iberion.pl