Szkoła zostanie zamknięta na dwa tygodnie? Podczas czwartkowej konferencji premier Mateusz Morawiecki oraz minister zdrowia Adam Niedzielski przekazali informacje o zmianach dotyczących szkół. Jak przekazuje portal radiozet.pl, Lewica chce zawiesić na dwa tygodnie nauczanie w szkołach i wprowadzić zasiłki opiekuńcze dla rodziców na ten czas.

W piątek 16 października Ministerstwo Zdrowia przekazało informacje o 7 705 nowych i potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem. Podczas czwartkowej konferencji rząd przekazał informacje na temat zmian, które wejdą w życie w ciągu najbliższych dni. Teraz swój pomysł na funkcjonowanie szkół, przedstawiła również Lewica.

Koronawirus w Polsce. Nauczanie zdalne i hybrydowe

Od 17 października w szkołach średnich i wyższych w żółtych strefach obowiązywać będzie hybrydowe nauczanie, natomiast w strefie czerwonej – zdalne, z wyjątkiem zajęć praktycznych. Przedszkola i szkoły podstawowe mają działać bez zmian. Lewica postanowiła przestawić swój pomysł. 

Proponujemy dwutygodniową przerwę szkolną, przerwę edukacyjną, w której czasie można byłoby przygotować wszystkie szkoły w Polsce do nauczania w systemie mieszanym – częściowo zdalnym, częściowo stacjonarnym – cytuje posłankę Agnieszkę Dziemianowicz-Bąk portal radiozet.pl. 

Jak wytłumaczyła Agnieszka Dziemianowicz-Bąk, taki system miałby pozwolić na bezpieczny kontakt rówieśniczy dla uczniów młodszych, czy tych ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Natomiast starsi uczniowie mogliby uczyć się zdalnie.

  1. Ekspert nie ma wątpliwości, powiedział, co stanie się już za 2 tygodnie. Zostało mało czasu, musimy się przygotować
  2. Rząd w ostatniej chwili zmienił zdanie. Chodzi o maseczki, wszyscy powinni wiedzieć
  3. Policja wlepiła już 55 000 mandatów. Polacy wciąż popełniają identyczny błąd, mają fałszywe informacje, kary są potężne

Do kiedy będą zamknięte szkoły?

Szkoły będą zamknięte do odwołania. Jak informuje radiozet.pl, Lewica ma zgłosić się do Mateusza Morawieckiego o powołanie edukacyjnego zespołu zarządzania kryzysowego,  w którym wezmą udział przedstawiciele Związku Nauczycielstwa Polskiego, przedstawiciele rodziców, ale też osoby, które w resortach odpowiadają za zdrowie i edukację. Kolejny postulat Lewicy to wprowadzenie zasiłku opiekuńczego. 

ZOBACZ ZDJĘCIE:

szkoła
Fot. Piotr Molecki/East News

Lewica chce zawiesić na dwa tygodnie nauczanie w szkołach i wprowadzić zasiłki opiekuńcze dla rodziców na ten czas.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Sekret o Mateuszu z „Rolnik szuka żony” wyszedł na jaw. Żarty na bok, on naprawdę jest zakochany, ale co z Magdą?
  2. Miejsce na świecie, gdzie udało się zapanować nad epidemią. Twierdzą, że wygrali, do niedawna cieszyli się tłumami turystów
  3. Tragedia w polskim mieście. Ksiądz zmarł na oczach wiernych, sprawował mszę świętą
  4. Porażające słowa ordynator szpitala zakaźnego. Nikt nie miał pojęcia, co muszą robić z chorymi
  5. Karol: ”Żonę trzeba od czasu do czasu zdradzić. Musi wiedzieć, że na jej miejsce mam tabuny chętnych i ma się starać”
  6. Polacy ustawiają się w kolejkach po konkretne produkty. Ich skład nie pozostawia wątpliwości

źródło: radiozet.pl

 

Poprzedni artykułMinisterstwo zdrowia wydało komunikat. Nowe obostrzenia dotyczą każdego Polaka
Następny artykułCzy w komunikacji miejskiej w dni powszednie powinni wprowadzić sobotni rozkład?
Redaktorka działu life-style w Lelum.pl. Redaktor, copywriter i stylistka. Pisanie i moda od zawsze były bliskie jej sercu. Na swoim koncie ma publikacje w wielu branżowych portalach oraz czasopismach. Prywatnie miłośniczka Basquita i czarnej kawy.