Szkoła ma za zadanie nie tylko edukować dzieci. Kiedy te pozostają w jej murach, powinna zapewniać im bezpieczeństwo i gwarantować zdrowie. Ważną częścią tego jest zapewnienie odpowiedniego żywienia. Dlatego właśnie od 1 listopada tego roku, we francuskich szkołach, stołówki będą serwować całkowicie wegetariańskie posiłki przynajmniej raz w tygodniu. 

Niestety, bardzo często posiłki tradycyjne mylone są z tymi zdrowymi. Często również szkoła, zamiast serwować dzieciom potrawy, które zaspokoiłyby ich zapotrzebowanie na wartości odżywcze, karmią je takimi, jakie w ich domach jada się od pokoleń. Jednak podejście społeczeństwa do żywienia ewoluuje. Coraz więcej osób jest świadomych tego, jak ważne jest zdrowe jedzenie i przyswajanie energii z odpowiednich źródeł. Takiego myślenia spodziewamy się szczególnie po placówkach edukacyjnych. 

Szkoła zapewni bezmięsne posiłki

Francja postanowiła zrobić krok w dobrą stronę i upewnić się, że uczniowie ich szkół odżywiają się prawidłowo. Od 1 listopada zacznie tam obowiązywać prawo, które zagwarantuje, że każda szkoła będzie zobowiązana, by zaserwować dzieciom całkowicie wegetariańskie menu przynajmniej raz w tygodniu. Na razie będzie to swojego rodzaju eksperyment, który potrwa dwa lata. 

szkoła
unsplash.com

Dzieci w szkole powinny odżywiać się zdrowo. 

Projekt ten pojawił się z troski o zdrowie dzieci. Francuska kuchnia tradycyjnie zawiera w sobie wiele bogatych w białko elementów — jak sery i mięsa. W związku z tym uczniowie przyswajają zdecydowanie za dużo białka w stosunku do rekomendowanego dziennego spożycia. 

Krok w dobrą stronę

Ograniczenie spożycia mięsa przez francuskich uczniów ma na celu nie tylko ograniczenie nadmiernego spożycia białka przez dzieci. To, że szkoła będzie podawać dzieciom więcej bezmięsnych posiłków, ma również doprowadzić do zmniejszenia marnotrawstwa jedzenia przez francuskie placówki. Projekt będzie kontrolowany pod względem tego, jak ograniczenie spożycia mięsa będzie miało wpływ na wyniki uczniów w szkole.

Wegetariańskie posiłki we francuskich szkołach to nie jedyna zmiana, jaką wprowadza nowe prawo. Projekt zakłada również zmniejszenie zużycia jednorazowego plastiku używanego w szkołach. Francja idzie w dobrą stronę, jeśli chodzi o uczenie nowego pokolenia odpowiedzialności za produkowane przez nas odpadki oraz bycie przyjaznym dla środowiska. Oby tak dalej. 

szkoła
unsplash.com

Warto uczyć najmłodszych dobrych nawyków żywieniowych. 

szkoła
unsplash.com

Francuskie dzieci spożywają zbyt dużo białka. Ograniczenie męsa ma temu zaradzić.

ZOBACZ TEŻ:

  1. McDonald’s będzie zwalniał pracowników. Powód jest dość zadziwiający
  2. „Dziadek? To mój mąż!” Ludzie wytykają ich palcami, a oni są w sobie szaleńczo zakochani
  3. Granatowy płaszcz nigdy nie wyjdzie z mody. Co do niego pasuje? Wiemy!
  4. Agnieszka Woźniak-Starak przejmie firmę męża? SE: ”Teraz dzieło jego życia będzie kontynuować jego żona”
  5. Jego żona wieczorami była strasznie zmęczona. Dopiero, kiedy mąż zobaczył nagranie, cała prawda wyszła na jaw
  6. Był gwiazdą seriali emitowanych na TVP i Polsacie. Aktor przegrał walkę ze śmiertelną chorobą

źródła: fpiec.pl

Poprzedni artykułNie żyje uczestniczka programu „Nasz Nowy Dom”. Zmarła po długiej walce z chorobą
Następny artykułBił żonę, mówił ludziom, że ma do tego prawo. To, co zrobił z jej ciałem, jest niewybaczalne
Redaktorka działu lifestyle w lelum.pl Studentka polonistyki na Uniwersytecie Warszawskim na specjalizacji medialnej. Interesuje się literaturą romantyzmu. Pisanie zawsze było jej pasją, którą rozwijała już od dzieciństwa. Dziennikarstwo jest karierą bliską jej sercu, chociaż nie wybrała tego kierunku studiów, by pracować nie tylko nad swoim warsztatem pisarskim, ale i pogłębiać miłość do Juliusza Słowackiego