Szkoła jest jednym z najważniejszych miejsc dla każdego dziecka. Wielu ludzi twierdzi, że jest ona w pewnym sensie drugim domem dla każdej pociechy. W szkołach istnieje wiele udogodnień dla uczniów. Jednym z nich jest stołówka, gdzie dzieci wspólnie spożywają posiłki. Dotychczas rodzice muszą za nie płacić, jednak czy nie byłoby lepszym wyjściem, gdyby obiady w szkołach były darmowe dla wszystkich? Jak myślicie?

Nie wszyscy decydują się na spożywanie obiadów w szkołach. Jednak warto zauważyć, że wielu uczniów jest wręcz uzależnionych od jedzenia posiłków w placówkach szkolnych, ale bardzo często nie jest ich na to stać. Uważacie, że szkoła powinna zapewnić darmowe obiady dla dzieci?

Szkoła: Ile wynosi średnia cena obiadów na stołówkach w Polsce?

Średnia cena obiadów na stołówkach w Polsce waha się w okolicach stu złotych miesięcznie. Dla części ta kwota może nie być bardzo duża, jednak inni stwierdzą zupełnie inaczej. Wygórowana kwota może sprawić, że część dzieci pozostanie bez obiadów w szkołach.

Nie da się ukryć, że posiłek jest jednym z najważniejszych czynników do funkcjonowania dziecka w szkole. W dzisiejszych czasach jadłospisy są rozmaite i dzieci wiedzą, co stołówki będą serwować następnego dnia.

To tylko może zmotywować do spożywania posiłków w szkołach. Jednak, co mogą powiedzieć te dzieci, które tego chcą, a nie mogą? Waszym zdaniem każda szkoła powinna zapewnić darmowe obiady dla swoich podopiecznych?

Czy obiady pozytywnie wpływają na naukę dziecka w szkole?

Tak, obiady pozytywnie wpływają na naukę dziecka w szkole. Odpowiednie i regularne odżywianie podczas edukacji jest bardzo ważne. W wielu przeprowadzonych badaniach wyniki wykazały, że dzieci, które spożywają posiłki w szkołach, są lepiej skoncentrowane, co przekłada się na wyniki w nauce.

Obiad, to zarazem odpowiednia dawka energii, która zapewni dziecku odpowiednie funkcjonowanie, skupienie oraz chęć do dalszej nauki, aż do momentu ukończenia zajęć. Czy uważacie zatem, że każdy z uczniów powinien spożywać obiady podczas pobytu w szkole? Jaka jest wasza opinia na ten temat?

Poprzedni artykułKatarzyna Grochola o byłym mężu pedofilu: ”Do dzisiaj pracuje w telewizji, ma cudowną opinię”
Następny artykułJesteście fanami serialu „M jak miłość”?
Redaktor w Lelum.pl. Absolwent Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Pracował dla Radia Centrum w Lublinie oraz portalu sportowego iGol.pl. Pasjonat sportu, w szczególności piłki nożnej, hip-hopu i dobrego kina. W wolnych chwilach pisze wiersze i teksty muzyczne. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl