Szkoły zostaną otwarte po wakacjach? Jan Bondar, rzecznik Głównego Inspektoratu Sanitarnego, we wtorkowej rozmowie z Polsat News podał najnowsze informacje, na temat powrotu uczniów do placówek edukacyjnych. Okazuje się, że lada moment mogą dowiedzieć się, co czeka ich we wrześniu.

W najbliższych dniach, być może już jutro, MEN ogłosi wstępne wytyczne dla szkół – zdradził. Jak się okazuje, z powodu ostatnich rekordowych przypadków zakażeń koronawirusem w Polsce, mogą zostać przywrócone niektóre restrykcje.

Koronawirus w Polsce: Rok szkolny 2020/21

– Najważniejsza rzecz, o której powinniśmy codziennie mówić, to to, że nikt w Polsce nie chce przywracania żadnych restrykcji, przywracania obostrzeń. Natomiast widzimy, że sytuacja się pogarsza, nie tylko w Polsce – mówił w rozmowie z dziennikarzem Polsat News Jan Bondar. Niestety, kolejne słowa rzecznika GIS mogą zaniepokoić wielu rodziców. 

Jak poinformował Jan Bondar dokładne informacje dotyczące roku szkolnego 2020/21, a także tego, na jakich zasadach szkoły będą funkcjonować zostaną przedstawione przez Ministerstwo Edukacji Narodowej już w najbliższych dniach. Rzecznik GIS postanowił jednak zdradzić pierwsze ustalenia.

  1. Krzysztof Jackowski ostrzega Polaków. Jego słowa naprawdę budzą grozę
  2. Zmarł bohater filmów Krzysztofa Kononowicza. Zmagał się z nałogiem

Czy szkoły zostaną otwarte?

W rozmowie z Polsat News Jan Bondar, poruszając kwestię powrotu niektórych ograniczeń, przyznał, że mogą one na nowo pojawić się również w szkołach. Oznacza to, że wprowadzanie restrykcji regionalnych czy powiatowych sprawi, że niektóre szkoły będą zmuszone do powrotu do nauczania w trybie zdalnym.

Generalnie, chcę to jasno powiedzieć, pragnieniem wszystkich jest, przede wszystkim rodziców, by rok szkolny rozpoczął się normalnie 1 września – dodał rzecznik GIS. 

Do rozpoczęcia roku szkolnego pozostał niecały miesiąc. Już niebawem MEN ogłosi pierwsze ustalenia dla uczniów i szkół.

ZOBACZ ZDJĘCIE:

szkoły
fot. unsplash.com./Feliphe Schiarolli

Rzecznik GIS potwierdził, że wszelkie wytyczne dotyczące szkół MEN wyda w najbliższych dniach.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Niebywałe, co robi ksiądz z katechetką. Nagranie obiegło całą Polskę
  2. Tragedia w Warszawie. Jedna osoba nie żyje, na miejsce jedzie prokurator
  3. Za banknot 10 zł możesz dostać majątek. Wystarczy zwrócić uwagę na jedną rzecz
  4. Małgorzata Rozenek pokazała ciało po ciąży. Jedna rzecz nie daje jej spokoju, jest za duża
  5. GIS w trybie pilnym wycofuje z Biedronki uwielbiany przez Polaków produkt. Zwróć go natychmiast, może wywołać listeriozę

źródło: Polsatnews.pl

Poprzedni artykułAgnieszka Chylińska nie mogła dłużej milczeć. Gwiazda nagrała oficjalne oświadczenie
Następny artykułPamiętacie Irkę z ”Plebanii”? Niesłychane, jak dziś wygląda i czym się zajmuje
Redaktorka działu life-style w Lelum.pl. Redaktor, copywriter i stylistka. Pisanie i moda od zawsze były bliskie jej sercu. Na swoim koncie ma publikacje w wielu branżowych portalach oraz czasopismach. Prywatnie miłośniczka Basquita i czarnej kawy.