Szkoły w Polsce są nagminnie zamykane, wszystko przez pogarszającą się sytuację epidemiologiczną w kraju. Osób zarażonych przybywa z każdym dniem, sytuacja wygląda coraz poważniej. Trzeba było pilnie reagować, ogromna część uczniów została zmuszona do pozostania w domach. Te fatalne wiadomości napływają do nas z jednego z południowych miast w Polsce. Jest naprawdę źle.

W jednym z miast położonym w południowej części kraju trzeba było natychmiast zamknąć szkoły. Wszystko z powodu wykrycia kolejnych zakażeń groźnym wirusem SARS-CoV-2. Uczniowie przebywają na kwarantannie.

Szkoły w mieście na południu Polski zamknięte

Jak informuje nas portal wiadomosci.radiozet.pl prawie 250 uczniów (dokładnie 244) w trzech liceach w Rybniku (województwo śląskie) zostało objętych kwarantanną. Wszystko z powodu wykrycia kolejnych przypadków koronawirusa w tamtejszych szkołach średnich. Te fatalne informacje przekazał m.in. urząd miasta.

Nowe przypadki wykryto w aż trzech szkołach, dotyczy to I LO im. Powstańców Śląskich, II LO im A. Frycza-Modrzewskiego oraz IV LO im. Mikołaja Kopernika w Rybniku na południu kraju. W sumie prawie ćwierć tysiąca uczniów trafiło na domową kwarantannę, musieli zostać w domach, wszystkich obowiązuje nauka zdalna.

  1. Dariusz: „Moja żona urodziła 2 miesiące temu. Jej ciało wygląda okropnie, mam udawać, że jest inaczej?”
  2. Milionerzy: Pytanie za milion zaskoczyło samego Huberta Urbańskiego. Widzowie oniemieli, gdy zostało wyczytane
  3. Był uwielbianym aktorem, widzieliśmy go w ”M jak miłość”. Niestety nie żyje

Przypadki w trzech szkołach średnich w Rybniku

Jak dalej podaje wspomniany wyżej portal w I LO zakażenie u dwóch nauczycieli wykryto już pod koniec września. Przez to cztery klasy są na kwarantannie, łącznie 113 uczniów. Wszyscy do końca tygodnia mają zarządzone zdalne nauczanie.

Z kolei w II LO na przymusowej izolacji w domu jest aż pięć klas, czyli kolejnych 131 uczniów. Tam wykryto groźnego wirusa u jednego z nauczycieli. Młodzież w tej szkole średniej również ma nauczanie zdalne.

W trzeciej szkole chora jest bibliotekarka, ale kobieta na tyle długo przebywała na zwolnieniu, że sanepid, po zweryfikowaniu kontaktów, nie zalecił kwarantanny ani dla uczniów, ani dla pracowników.

Myślicie, że rząd dobrze zrobił, otwierając szkoły już we wrześniu? Wielu rodziców sobie tego nie życzyło, bali się o zdrowie swoich pociech. Teraz minister zdrowia nie wyklucza, że mogą zostać wprowadzone nowe restrykcje.

ZOBACZ ZDJĘCIE:

szkoły
Fot. Piotr Molecki/East News

Prawie 250 uczniów ze szkół z Rybnika trafiło na kwarantannę.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Zmiany na Wszystkich Świętych. Minister właśnie ogłosił, jakie obostrzenia zostaną wprowadzone
  2. Koniec żartów, bezwzględna decyzja rządu. Wchodzą nowe obostrzenia, wielki cios dla turystów
  3. Media przekazały niewyobrażalnie smutne informacje. Nie żyje uwielbiany aktor, został zamordowany
  4. Pilna wiadomość. Jeden z najważniejszych polskich polityków zarażony koronawirusem
  5. Kolejne obostrzenia w Polsce? Jest stanowisko ministra zdrowia, wielu nie będzie zadowolonych
  6. Pracownik McDonald’s nagrał wszystko. Na jaw wyszła największa tajemnica sieci, wideo momentalnie stało się hitem

Źródło: wiadomosci.radiozet.pl

 

Poprzedni artykułBoże Narodzenie 2020. Nowa prognoza epidemii: „Można odwołać Boże Narodzenie z rodziną”
Następny artykułPilne: Polski polityk nie żyje. Zmagał się z ciężką chorobą
Redaktorka w Lelum.pl, absolwentka filologii polskiej na Uniwersytecie Warszawskim. Do tej pory dziennikarsko spełniała się w redakcjach studenckich i szkolnych. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl