Szkoły wprowadzą nauczanie zdalne? Właśnie trwa konferencja prasowa, podczas której premier odpowiedział na to pytanie. Mateusz Morawiecki przekazał istotne informacje dla uczniów, rodziców i nauczycieli. Od tygodnia obserwujemy wzrost nowych zakażeń koronawirusem, wszyscy więc obawiali się jednego.

Podczas ostatniej konferencji Mateusz Morawiecki zapewnił, że wprowadzony system hybrydowy świetnie sprawdza się w szkolnictwie, nie wiadomo jednak czy zadziała tak dobrze w trakcie takiego przyrostu zachorowań. –Na dzień dzisiejszy mechanizm wdrożony w sierpniu sprawdza się nieźle, ale pandemia rzeczywiście się rozszerza, dlatego być może te zasady trzeba będzie zaostrzyć – mówił premier. Dziś odniósł się do swoich słów.

Mateusz Morawiecki – szkoły na nowych zasadach?

Premier mówił ostatnio o coraz częstszej absencji uczniów, co mogło być spowodowane epidemią:

Dzisiaj ponad 98 procent szkół funkcjonuje we w miarę normalny sposób, ale również dostrzegam rosnącą absencję uczniów, bo te statystki również dostajemy 

Jaka decyzja zapadła? Niektóre media nieoficjalnie podawały, że rząd może wprowadzić naukę zdalną dla starszych uczniów. Jak właśnie przekazał Mateusz Morawiecki, w najbliższym czasie nie będzie takich zmian.

-Strategia zaproponowana przez MEN w sierpniu zdaje egzamin, dlatego dzisiaj nie widzimy konieczności, żeby wprowadzać konieczność nauki w trybie zdalnym – usłyszeliśmy.

  1. Nie żyje uwielbiany wokalista. Kilka dni wcześniej próbował popełnić samobójstwo, miał tylko 41 lat
  2. Elżbieta Jaworowicz wcale nie jest taka jak w „Sprawie dla reportera”? Najbliżsi współpracownicy odpowiedzieli na oskarżenia wobec gwiazdy TVP
  3. Ważne: Masz konto w banku? Uważaj, musimy przygotować się na najgorsze, Polacy będą zdruzgotani

Szkoły zostają w tym samym trybie nauczania

Podczas konferencji premier zapewnił, że 98 % szkół funkcjonuje  w trybie tradycyjnym. Nauczanie zdalnie wiąże się ze stawianiem dzieci często w dramatycznej sytuacji, premier wspomniał o konsultacjach, jakie przeprowadził z psychiatrą i psychologiem dziecięcym, zaznaczając, że izolacja jest przede wszystkim bardzo trudna do zniesienia psychicznie dla młodych ludzi.

System nauczania w szkołach pozostaje ten sam. Premier został zapytany, kiedy można spodziewać się kolejnych decyzji w sprawie szkół, Mateusz Morawiecki powiedział, że wszelkie komunikaty będą przekazywane w cyklu tygodniowym. 

ZOBACZ ZDJĘCIE:

SZKOŁY
Fot. gov.pl

Premier poinformował, że szkoły pozostają w tym samym trybie nauczania.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Wszystko poszło na żywo w Polsacie. Polacy dowiedzieli się właśnie, co ma wydarzyć się za kilka tygodni
  2. Bezpośrednie zagrożenie życia w turystycznym mieście. W akcji Marynkarka Wojenna
  3. Panna młoda przeżyła koszmar. Zobaczyła przyszłego męża pod ołtarzem i nagle zemdlała. Ślubne zdjęcie mrozi krew w żyłach
  4. Daniel Martyniuk kpi z prawa? W Biedronce pojawił się bez maseczki, narażając innych klientów
  5. Masz samochód? Od soboty ogromne zmiany dla kierowców, również na stacjach benzynowych
  6. Gessler wrzuca do rosołu sekretny składnik. Ma niebywałe zalety zdrowotne

 

Poprzedni artykułOd czwartku godziny dla seniorów w całej Polsce. Premier właśnie przekazał wiadomość
Następny artykułWielka wpadka na konferencji. Wszystko za plecami premiera, nie miał o niczym pojęcia
Redaktorka w Lelum.pl. Studentka kulturoznawstwa na UKSW w Warszawie. Wielbicielka jogi. Codziennie zaczyna poranek od powitania słońca i medytacji. W każdej wolnej chwili czyta książki. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl