Szkoły wciąż nie zostały całkowicie zamknięte. Niektóre funkcjonują w trybie hybrydowym, inne zaś w trybie stacjonarnym. Władze poszczególnych placówek na bieżąco monitorują sytuację i podejmują konieczne decyzję, by zapewnić uczniom komfort i maksymalne bezpieczeństwo. Polski lekarz pediatra, immunolog i doktor nauk medycznych Paweł Grzesiowski powiedział kilka słów w rozmowie z Onetem  na temat funkcjonowania szkół. Doktor przyznał, że mądrym posunięciem byłoby zamknięcie szkół – Na 3-4 tygodnie, do czasu spadku liczby zakażeń. 

Dr Paweł Grzesiowski był gościem Onetu, gdzie usłyszał kilka pytań na temat bieżących wydarzeń w kraju, związanych z epidemią koronawirusa. W rozmowie została między innymi poruszona kwestia funkcjonowania szkół i sobotniej konferencji prasowej z udziałem ministra zdrowia i premiera. 

Dr Paweł Grzesiowski ocenia sobotnią konferencję prasową z udziałem ministra zdrowia oraz premiera

Dr Paweł Grzesiowski w rozmowie z portalem wiadomosci.onet.pl podjął się oceny sobotniej konferencji prasowej, w której wzięli udział Premier Mateusz Morawiecki oraz Minister Zdrowia Adam Niedzielski. Zdaniem doktora na briefingu padła jedyna rzeczywista decyzja wdrożona w życie:

–  Jedynym rzeczywistym krokiem podjętym w sobotę, oprócz apeli do społeczeństwa i przedstawienia aktualnych statystyk, jest ustalenie wydzielonych godzin handlu i usług dla osób starszych. Nie podano żadnej nowej koncepcji, nie zmieniono zasad organizacji edukacji w szkołach – mówi Dr Paweł Grzesiowski w rozmowie z Onetem.

Ekspert miał przyznać również, że konferencja tak naprawdę nie wniosła nic nowego w walce z epidemią:

– Wspomniano o 38 mln zł dla DPS-ów oraz o zapewnieniu dostaw remdesiviru – leku przeciwwirusowego. Ale konferencja nie wniosła nic nowego do całej strategii walki z epidemią. Przypomniano, że problem istnieje, że jest coraz większy i że rząd stara się coś zrobić w kierunku jego rozwiązania – cytuje słowa Dr Pawła Grzesiowskiego portal wiadomosci.onet.pl.

  1. Ginekolog: ”Zdradzę wam największy sekret pacjentek. Zemdli was na samą myśl, ale taka jest prawda”
  2. Danuta Martyniuk próbuje zrzucić winę na synową? W ostrych słowach o byłej żonie swojego syna: „Był koszmar”
  3. Kiedy skończy się epidemia? Ekspert nie ma złudzeń, fatalna wiadomość dla Polaków

Dr Paweł Grzesiowski o funkcjonowaniu szkół

Immunolog wyjaśnił również, jak wyglądają obecnie sytuacja w szkołach, zaraz po rozpoczęciu roku szkolnego. Zauważa, że wzrost zakażeń idealnie zgrał się w czasie z otwarciem placówek szkolnych:

–  Skok tych wykrytych przypadków jest idealnie czasowo skorelowany z uruchomieniem szkół. Nastąpił on mniej więcej ok. trzy tygodnie po otwarciu placówek. To tyle, ile wirus potrzebuje, aby wywołać tzw. drugą generację zakażeń – mówi immunolog w rozmowie z Onetem.

Dodatkowo przyznał, że dobrym wyjściem byłoby zamknięcie szkół na krótki okres:

– Ja nie mówię o zamykaniu szkół na cały semestr, ale na 3-4 tygodnie, do czasu spadku liczby zakażeń. Mówimy o czasowym przestawieniu systemu nauczania na hybrydowy lub on-line. To ważne w kontekście wszystkich trzydziestu ośmiu powiatów, które stanowią czerwone strefy – zwraca uwagę Doktor.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Polacy dowiedzieli się z samego rana. Szef Kancelarii premiera przekazał bardzo złą wiadomość dla seniorów
  2. Włożył kij do bagna, w finał aż trudno uwierzyć, niewiarygodne. Wszystko nagrał
  3. Pamiętacie Jessicę z ”Rolnik szuka żony”? Właśnie wyszła cała prawda na jej temat, ludzie zaskoczeni jej nowym zajęciem
  4. Trzeba dobrze się przyjrzeć, aby rozpoznać Magdę Gessler. Pozbawiona burzy loków nie przypomina siebie
  5. Pamiętacie Klaudiusza z ”Big Brothera”? Pokazał zdjęcie z dorosłym synem, fani zachwyceni
  6. Zmieszaj ze sobą 2 najsilniejsze naturalne antybiotyki, a otrzymasz syrop jakiego próżno szukać w aptece. Poradzi sobie z grypą i chorymi zatokami

Źródło: wiadomosci.onet.pl

Poprzedni artykułMinisterstwo zdrowia właśnie opublikowało komunikat. Chodzi o ostatnią dobę
Następny artykułPolskę obiegła tragiczna wiadomość, Paweł nie żyje. „Z wielkim smutkiem i żalem zawiadamiamy”
Redaktor w Lelum.pl. Absolwent Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Pracował dla Radia Centrum w Lublinie oraz portalu sportowego iGol.pl. Pasjonat sportu, w szczególności piłki nożnej, hip-hopu i dobrego kina. W wolnych chwilach pisze wiersze i teksty muzyczne. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl