Szkoły mają ponownie otworzyć się dla swoich uczniów już za tydzień, jednak jak się okazuje, placówki wprowadzają nagłe zmiany, na które rodzice nie są kompletnie przygotowani. Jak podsumowuje Rzeczpospolita – nadchodzi szkolny chaos. Choć wiele osób sądziło, że ich dzieci wrócą do tradycyjnego trybu nauczania, czeka ich ogromne zaskoczenie.  

Rodziców liczących na to, że ich dzieci w końcu pójdą do szkoły, a oni będą mogli skupić się na swoich zajęciach, czeka zaskoczenie – informuje dziennik. Jak się okazuje, z powodu epidemii koronawirusa w Polsce, niektóre szkoły wprowadziły nagłe zmiany. Nikt nie był na nie gotowy.

Koronawirus w Polsce: szkoły wprowadzają nagłe zmiany

Jak informuje dziennik, rodzice, którzy sądzili, że od 1 września ich dzieci wybiorą się na lekcje tak jak w poprzednich latach, mogą przejść spore zaskoczenie. Okazuje się, że niektóre szkoły ze względy na epidemię wprowadzają poważne zmiany i przechodzą na system zmianowy.

Część szkół wprowadza rygorystyczny system zmianowy, inne szykują się do nauki hybrydowej; tuż przed 1 września nie wiadomo nawet, jaka temperatura spowoduje odesłanie dziecka do domu – podaje Rzeczpospolita.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

  1. Dramatyczne informacje z kraju. Policja właśnie potwierdziła, nie żyje 58 osób
  2. Pierwszy tego typu przypadek na świecie. Ponowne zakażenie koronawirusem

Szkoły a epidemia koronawirusa

Placówki postanowiły radzić sobie z obecną sytuacją, wprowadzając lekcje rozpoczynające się o innych godzinach. Oznacza to, że uczniowie wybiorą się do szkół na dane zmiany, poranne lub popołudniowe.

Zajęcia dla części uczniów będą się zaczynać o godz. 7:30, a dla pozostałych po południu, po przeprowadzeniu dezynfekcji. Rodzice grupy popołudniowej będą więc musieli zapewnić pociechom opiekę do rozpoczęcia zajęć. Świetlice zapewnią opiekę tylko uczniom klas 1-3 – przekazała Rzeczpospolita.

Niestety, wielu rodziców nie było i nie jest przygotowanych na taką sytuację. Choć 1 września zbliża się wielkimi krokami, sytuacja wciąż pozostaje niejasna. 

– Najgorsza jest niepewność. Start szkoły lada dzień, a wielu rodziców wciąż nie wie, jak pogodzić pracę z wychowaniem dzieci i jak będzie wyglądała nauka – mówi Iga Kazimierczyk, prezeska Fundacji Przestrzeń dla Edukacji, jak cytuje dziennik.

ZOBACZ TEŻ:

  1. W ostatniej chwili zmieniono decyzję. Rząd podał konkretną datę
  2. Kobiety jak towar. Wiceprezes partii nagrany, podczas skandalicznego przemówienia
  3. Justyna Żyła zrzuciła ubrania i pokazała się prosto z wanny. Co za widok
  4. Jedno wspomnienie ciągnie się za nim do dziś. Czy Robert sobie kiedykolwiek wybaczy?
  5. Żona Sławomira wybiegła na scenę. Widzowie zamarli, teraz wszyscy mówią tylko o jednym
  6. Domowy napój, który jak odkurzacz oczyści tętnice. Nasi zachodni sąsiedzi stosują przepis od stuleci

źródło: dziennik Rzeczpospolita

Redaktorka działu life-style w Lelum.pl. Redaktor, copywriter i stylistka. Pisanie i moda od zawsze były bliskie jej sercu. Na swoim koncie ma publikacje w wielu branżowych portalach oraz czasopismach. Prywatnie miłośniczka Basquita i czarnej kawy.