Lelum.pl

tiktok.com/kssebastianpicur

Szokujące słowa księdza nt. Jana Pawła II. Internauci zapłonęli gniewem. "Czy to jest żart?"

8 Marca 2023

Autor tekstu:

Michał Fitz

W opinii publicznej zawrzała dyskusja na temat Jana Pawła II po tym, jak wyemitowano reportaż, który uderza w jego dobre imię. Do całej sprawy postanowił odnieść się dobrze znany w sieci ksiądz Sebastian Picur.

Według przedstawionych w materiale dowodów Ojciec Święty wiedział o pedofilii w Kościele, a niektórych księży nawet krył.

Ksiądz Picur o dowodach obciążających Jana Pawła II

Wiele osób wierzących, w tym duchowni, wprost określili reportaż atakiem na dobre imię Jana Pawła II. Nie uważają przedstawionych dowodów za wiarygodne. Co ciekawe, ksiądz Picur ich nie podważył. Obrał inną linię obrony.

Przyznał, że papież pomimo swojej świętości był jednak człowiekiem, a popełnianie błędów jest jak najbardziej ludzkie. Podkreślił przy tym, że Ojciec Święty sam w swoim testamencie prosił o wybaczenie.

Rolnik szuka żony

Zdjęcia ujawniły, w jakich warunkach mieszkają Marta i Paweł z "Rolnika". Jedna rzecz zadziwia

CZYTAJ DALEJ

Ksiądz Picur broni Jana Pawła II

W pierwszej części nagrania ksiądz co prawda nie wprost, ale jednak stwierdził, że Jan Paweł II mógł dopuścić się pewnych, zarzucanych mu czynów. Podkreślił jednocześnie, że to nie powinno negować jego świętości, gdyż na nią wpływ ma wiele innych, pozytywnych działań papieża.

- Czy Jan Paweł II mógł popełniać błędy? Tak, ponieważ był człowiekiem. W testamencie napisał "Wszystkich proszę o wybaczenie". Świętość Papieża potwierdzają liczne cuda i łaski wyproszone przez jego modlitwy i wstawiennictwowyjaśnił ksiądz.

Jego słowa nie spodobały się wielu internautom, którzy postanowili otwarcie wyrazić swoje zdanie. W komentarzach czytamy m.in.:

- Błędem to może być przejechanie na czerwonym, a nie takie coś

-Należy rozróżniać błędy od zamierzonych przestępstw powodujących kolejne zbrodnie

Kto jeszcze broni papieża?

Ze względu na zbliżające się wybory kontrowersje wokół papieża również przybrały formę politycznej przepychanki. Bardziej konserwatywni, wierzący politycy wstawiają się za Janem Pawłem II. Bronił go nawet sam premier Morawiecki.

W mediach społecznościowych polityka pojawiło się orędzie, w którym zaznacza, że zarzuty te mają wywołać wojnę cywilizacyjną w Polsce. Podkreśla przy tym, że dowody na to, że Jan Paweł II walczył z pedofilią, a nie ją tuszował, są klarowne i jest ich mnóstwo.

Zobacz post:

@ks.sebastianpicur Odpowiadanie użytkownikowi @jeremiasz_waleskowski69 #ksiadz #wiara #papież #jp2 #problem ♬ Sad Emotional Piano - DS Productions
świeca

Nie żyje Benedykt Radecki. W zespole Dżamble grał z Andrzejem Zauchą

CZYTAJ DALEJ
Jerzy Stuhr

Jerzy Stuhr skomentował wyrok sądu. Te słowa wywołają burzę, padły naprawdę

CZYTAJ DALEJ

Tagi:

ksiądz

Podobne artykuły

Nowości

Nie żyje prof. Andrzej Białkiewicz, Rektor Politechniki Krakowskiej. Z uczelnią był związany od 50 lat
Czytaj więcej >

Nowości

Ewa Krawczyk walczyła z jednym nawykiem Krzysztofa latami, nie chciała, żeby się z niego śmiali. Po śmierci wszystko wyznała
Czytaj więcej >

Nowości

Nie żyje Adam Bronikowski. "Ukochany Tata, wybitny dziennikarz telewizyjny, erudyta"
Czytaj więcej >

Nowości

Adam Małysz zdruzgotany stanem żony Dawida Kubackiego. Przekazał, co czuje
Czytaj więcej >

Nowości

Kasjerka zwróciła uwagę starszej pani. Takiej reakcji się nie spodziewała, można zapaść się pod ziemię
Czytaj więcej >

Nowości

Jacek Wójcik wyjmował zakupy. Kaźmierska zastygła, widząc co zrobił po chwili
Czytaj więcej >
Michał Fitz

Geodeta z wykształcenia, z pasji dziennikarz. Interesuję się piłką nożną, muzyką i wszystkim, co jest w stanie mnie rozbawić. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]