Szpital to miejsce, w którym kumuluje się walka z obezwładniającym cały świat koronawirusem. Nowojorscy dziennikarze przejęci dramatyczną sytuacją w wielkiej metropolii, postanowili pokazać prawdę na temat tego, co dzieje się na szpitalnych korytarzach. Jeden z lekarzy, określił to medycznym stanem wojny.

Szpital, który walczy z koronawirusem, został sfilmowany przez dziennikarzy. W samym Nowym Jorku, zarażonych jest już 43 tysiące osób. Szpital, o którym mowa w nagraniu ma w założeniu 370 miejsc. Ilość pacjentów jest jednak znacznie większa.

Szpital przeżywa stan wojny

Amerykanie są wstrząśnięci nagraniem jednego ze szpitali w Nowym Jorku. Na wszystkich oddziałach łóżka są zapełnione chorymi na COVID-19. Miejsca nie starcza dla każdego, dlatego pacjenci leżą na podłodze, każdy korytarz jest wypełniony ludźmi, nawet okolice recepcji. Ten widok na długo pozostanie w pamięci. Amerykańskim lekarzom brakuje środków ochronnych, nie mają jak zabezpieczyć siebie przed zachorowaniem. Wielu z nich obawia się wirusa, boją się, że zabraknie rąk do pracy.

Pracownicy szpitala błagają też o respiratory. Rząd nie jest skory do pomocy. Donald Trump skrytykował władzę Nowego Jorku za to, że za późno wprowadzili kwarantannę. W samej metropolii zmarło już ponad 1500 osób. Zakażonych jest ponad 43 tysiące. Prośby o respiratory zbył, twierdząc, że i tak był bardzo hojny. Stany Zjednoczone zakupiły 17 tysięcy respiratorów od Chin. Był to wydatek 425 milionów dolarów. Wszystkie szpitale walczą, by dostać sprzęt. 

  1. Wirusolog przewiduje, jak będzie wyglądała druga fala epidemii w Polsce. Nie ma dobrych informacji
  2. Polacy pokochali go za „Czterech pancernych i psa” oraz „W pustyni i w puszczy”. Niestety, media obiegły najgorsze informacje
  3. Mąż Katarzyny Skrzyneckiej trafił do szpitala. Aktorka wyjawiła porażające prawdę „Najgorszy czas”

Medyczna strefa wojny

Każdego dnia lekarze prowadzą nierówną batalię z niewidzialnym przeciwnikiem. Jeden z pracowników szpitala, określił miejsce swojej pracy jako strefę wojny. Inna lekarz opowiada o dramatycznej sytuacji ze łzami w oczach: -wirusowi jest wszystko jedno, kogo zabije. To nie ma nic wspólnego z wiekiem czy dostępem do opieki medycznej. To nieważne, jaka jest twoja pozycja społeczna czy ekonomiczna, rasa czy pochodzenie. Ten wirusa zabija mnóstwo ludzi- opowiada kobieta. Nie należy lekceważyć koronawirusa, jest to realne zagrożenie dla każdego ludzkiego istnienia.

Miejsca w szpitalach nie wystarcza. Niestety, tak samo jest w nowojorskich kostnicach, które nie mają już możliwości przechowywać ciał zmarłych wewnątrz swoich chłodni. Pod wieloma kostnicami, stanęły samochody, które chłodzą przywiezione ciała. Cały Nowy Jork jest zaangażowany w walkę z wirusem. Niestety, liczba chorych przybywa w zbyt dynamicznym tempie. Pomoc w należytych warunkach jest na ten moment w zasadzie niemożliwa. 

ZOBACZ ZDJĘCIA I WIDEO:

szpital
youtube.com/ Zachary Alan Betts

Pacjenci leżą na korytarzach, lekarzom brakuje respiratorów, odzieży ochronnej. Sytuacja w Nowym Jorku przedstawia się bardzo dramatycznie. 

szpital
youtube.com/ Zachary Alan Betts

Lekarka apeluje o poważne podejście do zagrożenia. Zasobność portfela, rasa, wiek nie mają znaczenia dla koronawirusa. 

Film ze szpitala:

Amerykanie są przerażeni reportażem.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Kobieta wypadła z windy. Spadła do szybu, przeleciała kilka metrów
  2. Porażające dane z Chin. Po raz pierwszy od początku pandemii ujawnili przypadki bez objawów
  3. Widzisz na zdjęciu coś więcej niż psa? Tylko 1% ludzi potrafi rozwiązać zagadkę z XIX wieku
  4. Wiele kobiet popełnia 1 błąd i stąd wstydliwe problemy. Wystarczą 2 rzeczy, by zachować zdrową higienę intymną
  5. Chihuahua w ciąży miała ogromny brzuch. Gdy zaczęła rodzić ludzie nie dowierzali
  6. Rydzyk nie daje za wygraną. Jego prośba w czasie pandemii może bulwersować

źródło: o2.pl

 

 

Poprzedni artykułNajmłodsza ofiara koronawirusa na świecie. Nie żyje 6-tygodniowe dziecko
Następny artykułOwczarek niemiecki i mały chłopiec przyłapani. Mama nagrała, co robi duży pies i dziecko
Redaktorka w Lelum.pl. Studentka kulturoznawstwa na UKSW w Warszawie. Wielbicielka jogi. Codziennie zaczyna poranek od powitania słońca i medytacji. W każdej wolnej chwili czyta książki. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl