Szpital okazał się nieunikniony po tym, jak pewna kobieta postanowiła wycisnąć pryszcza, który pojawił się na jej twarzy. Zaledwie kilka godzin później, lekarze walczyli o jej życie. Gdyby nie natychmiastowa decyzja, która podjęła, na pozór zwyczajny wyprysk mógłby doprowadzić do prawdziwej tragedii.

Problemy skórne są jednym z głównych kompleksów kobiet. Pomimo tego, że wypryski kojarzą się z okresem młodzieńczym, pojawiają się one u płci pięknej bez względu na wiek. Zwykle pierwszym krokiem, podejmowanym przez zrozpaczone panie jest próba ich wyciśnięcia. Tym razem mogło zakończyć się to dramatem. Historia, którą dziewczyna podzieliła się w sieci, dla wielu z nas może być przestrogą na przyszłość.

Szpital był nieunikniony po wyciśnięciu pryszcza

 Katie swoją wstrząsająca historia postanowiła podzielić się w sieci. Dziewczyna ma ogromną nadzieję, że dramatyczne zajście, którego doświadczyła na własnej skórze, dla pozostałych kobiet będzie przestrogą i nauczką. 

Młoda kobieta zaraz po przebudzeniu dostrzegła niechciany wyprysk na czole w okolicach lewej brwi. Aby jak najszybciej pozbyć się nieproszonego gościa, postanowiła go wycisnąć. Wystarczyła godzina, by dostrzegła, że miejsce to zaczyna puchnąć, a ból stawał się nie do wytrzymania. Przerażona udała się do szpitala. Słowa, które padły z ust lekarzy na długo pozostaną w jej pamięci. 

Diagnoza była szokująca

Okazało się, że zmiana wcale nie była zwykłym pryszczem. Katie cierpiała na cellulitis, czyli zapalenie tkanki łącznej. Choroba bakteryjna w konsekwencji może doprowadzić do zapalenia opon mózgowych, a nawet… sepsy. Jeśli stan zapalny rozprzestrzeniłby się dalej, niemalże natychmiast pojawiłyby się nudności, gorączka, a nawet dreszcze na całym ciele.

Szpital opuściła dopiero po 4 dniach. Lekarze chcieli mieć pewność, że stan kobiety sie unormował, a jej życiu nie zagraża już żadne niebezpieczeństwo. Okazało się, ze przyczyną infekcji mogły być nieumyte pędzle, których Katie używała do codziennego makijażu. 

ZOBACZ ZDJĘCIA:

Szpital
facebook.com

Katie dostrzegła na swojej twarzy niepokojącą zmianę. 

Szpital
pixabay.com @Parentingupstream

Szpital w jej przypadku okazał się nieunikniony. 

Szpital
pixabay.com @Skitterphoto

Przyczyną infekcji mogły być nieumyte pędzle. 

ZOBACZ TEŻ:

  1. Seniorzy masowo oddawani do szpitala na Boże Narodzenie. Ruszyła akcja „Wspólne święta”
  2. Janusz Dzięcioł długo nie cieszył się nagrodą z Big Brothera. Wydał je na trzy rzeczy
  3. Dziewczynka dostała uwagę od nauczycielki polskiego. Mama nie mogła uwierzyć, opublikowała jej treść w internecie
  4. Gwiazda serialu ”Przyjaciółki” spodziewa się dziecka. Pokazała ciążowy brzuszek
  5. Ojciec porzucił adoptowaną córkę na rozstaju dróg. Gdy odjeżdżał, spojrzał w lusterko – nie mógł uwierzyć
  6. Lekarze nie mieli innego wyjścia. Żona Krzysztofa Krawczyka przekazała nowe informacje ws. zdrowia gwiazdora
Poprzedni artykułAmeryka Express już niedługo. Wiemy, kto wystąpi w najnowszej edycji
Następny artykułMagda Gessler wystartuje w wyborach prezydenckich? „Skoro Pan Hołownia może, to Pani tym bardziej”
Redaktor działu Lifestyle w Lelum.pl. Ukończyła Dziennikarstwo na lubelskim UMCESie. Pisanie tekstów było jej pasją, odkąd pamięta. To właśnie w tej dziedzinie chciałaby być perfekcjonistką. Miłośniczka zumby, klimatów latino i włoskiego jedzenia. Nienawidzi nudy i monotonii. Optymistka, dla której każdy kolejny dzień to nowa przygoda.