Szpital polowy to jeden z pomysłów, który pomógłby pomóc w rozwiązaniu problemu z łóżkami w przepełnionych placówkach leczniczych. Największe polskie media przekazały pilną wiadomość w sprawie. Jak ustaliła Wirtualna Polska, pomysł budowy szpitali polowych wszedł w życie, a w jednym z polskich miast właśnie powstaje pierwszy z nich.

W niedzielę 18 października Ministerstwo Zdrowia przekazało informacje o 8 076 zajętych, szpitalnych łóżkach i 649 zajętych respiratorach. Tego dnia potwierdzono również 8536 nowych przypadków zakażeń koronawirusem w Polsce. – Szpitale polowe mogą być dla nas dobrym rozwiązaniem – mówił w piątek w rozmowie z Radiem dla Ciebie wojewoda mazowiecki Konstanty Radziwiłł. Jak donosi Wirtualna Polska, pierwszy szpital polowy właśnie powstaje w Warszawie.

Szpital polowy w Warszawie

Media przekazały pilne wiadomości. Jak donosi serwis informacyjny, w Warszawie na Stadionie Narodowym powstaje pierwszy szpital polowy. Z nieoficjalnych ustaleń wynika, że w sobotę 17 października ruszyły pierwsze prace. 

Według ustaleń WP, prace nad szpitalem polowym w Warszawie ma nadzorować szef KPRM Michał Dworczyk. Placówka ma mieć początkowo 500 łóżek, choć docelowo ich ilość ma zostać znacznie zwiększona.

  1. Tragiczna wiadomość sprzed chwili. Walczył do samego końca, niestety nie żyje „Z wielkim smutkiem ogłaszamy odejście”
  2. Rząd w ostatniej chwili zmienił zdanie. Chodzi o maseczki, wszyscy powinni wiedzieć
  3. Dagmara Kaźmierska po raz pierwszy bez sztucznych rzęs i makijażu. Fani zdębieli, co za widok

Koronawirus w Polsce. Budowa szpitali polowych

– Wynika to z naszej strategii. W momencie kiedy zaczyna w stacjonarnych szpitalach brakować łóżek, będą uruchamiane szpitale polowe. W Agencji Rezerw Materiałowych jest ponad 80 tysięcy łóżek. Będą one sukcesywnie przekazywane kolejnym otwieranym szpitalom polowym – przekazała w rozmowie z Wirtualną Polską osoba z otoczenia Kancelarii Premiera.

Jak przekazał portal, w najbliższych dniach ma zapaść decyzja o budowie kolejnych szpitali polowych w Polsce. W budowie tego na Stadionie Narodowym w Warszawie pomaga wojsko. Jak informował wojewoda mazowiecki, na Mazowszu w czwartek 15 października z 1457 łóżek przeznaczonych dla zakażonych, zajętych było 818.

ZOBACZ ZDJĘCIE:

szpital
fot. ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Jak przekazała Wirtualna Polska, w Warszawie właśnie buduje się szpital polowy. Rozwiązanie ma być odpowiedzią na problem przepełnionych łóżek w placówkach zdrowia.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Nie zatańczyła w „Tańcu z Gwiazdami”, zachorowała. Wiemy, jak Lipka się czuje, wspiera ją ukochany pies
  2. Miejsce na świecie, gdzie udało się zapanować nad epidemią. Twierdzą, że wygrali, do niedawna cieszyli się tłumami turystów
  3. Tragedia w polskim mieście. Ksiądz zmarł na oczach wiernych, sprawował mszę świętą
  4. Porażające słowa ordynator szpitala zakaźnego. Nikt nie miał pojęcia, co muszą robić z chorymi
  5. Karol: ”Żonę trzeba od czasu do czasu zdradzić. Musi wiedzieć, że na jej miejsce mam tabuny chętnych i ma się starać”
  6. Ważyła prawie 100 kg, a schudła, wciąż jedząc hamburgery i pizzę. Teraz zdradza sekret swojej metamorfozy

Źródło: wiadomosci.wp.pl

 

 

Poprzedni artykułMartyna Wojciechowska dopiero się przyznała, chodzi o jej ślub. Nikt z nas nawet nie podejrzewał, a jednak
Następny artykułMinisterstwo zdrowia wydało komunikat. Nowe obostrzenia dotyczą każdego Polaka
Redaktorka działu life-style w Lelum.pl. Redaktor, copywriter i stylistka. Pisanie i moda od zawsze były bliskie jej sercu. Na swoim koncie ma publikacje w wielu branżowych portalach oraz czasopismach. Prywatnie miłośniczka Basquita i czarnej kawy.