Szpital, jeden z największych w Wielkopolsce znalazł się w najgorszej sytuacji. Okazuje się, że placówka nie przyjmuje pacjentów, a wojewoda chce, by zrobiono w niej miejsce dla osób zakażonych koronawirusem, potrzebujących hospitalizacji. Lekarz, który udzielił  wywiadu, cytowany przez rmf24.pl, jest załamany tą decyzją: –Jeśli nie wykonamy części zabiegów, ci pacjenci umrą.

Szpital MSWiA w Poznaniu otrzymał zatrważający list od wojewody, który oczekuje, by placówkę przekształcić dla chorych na COVID-19. Sprawę skomentował ordynator chirurgii szpitala MSWiA w Poznaniu.

Szpital – nie ma już miejsca dla pacjentów z koronawirusem

Sytuacją, w jakiej znalazł się szpital MSWiA w Poznaniu, jest załamany ordynator chirurgii, który udzielił oficjalnego wywiadu. W swojej wypowiedzi przedstawił dramatyczną sytuację, w jakiej znalazła się placówka. Wojewoda Wielkopolski wysłał pismo do placówki, w którym prosi, by szpital nie przyjmował pacjentów, ponieważ ma zostać przekształcony na jeden z największych szpitali walczących z COVIDEM.

Wojewoda oczekuje także przeniesienia ok. 180 pacjentów do innych placówek, ordynator chirurgii jest tą prośbą załamany:

-Nie mamy gdzie ich przekazać […]. Mamy w tej chwili pilnych pacjentów do operacji, krwawiących chorych, którzy nieoperowani będą musieli niestety umrzeć.

Lekarz wymienia po kolei placówki, które także borykają się z tym problemem. Nie we wszystkich szpitalach są oddziały profilowane, do których można byłoby przenieść pacjentów wymagających szczególnej pomocy. Prośba wojewody wydaje się ordynatorowi chirurgii niemożliwa do spełnienia.

  1. Wiadomość sprzed kilku minut, Radosław Majdan nagle trafił do szpitala. Pudelek: ma koronawirusa
  2. Pielęgniarka nie mogła dłużej milczeć. Powiedziała co wyrabia się obecnie w szpitalach, wszyscy wolą milczeć
  3. Coraz powszechniejszy objaw koronawirusa, pojawia się po zakażeniu. Dotyczy w szczególności kobiet

Ordynator chirurgii MSWiA w Poznaniu: ignorancja i bezczelność

Ordynator został poproszony przez Wielkopolski Urząd Wojewódzki o podanie ilości pacjentów, którzy mogą zostać wypisani z podaniem daty wypisu, oraz o określenie czy istnieje potrzeba pomocy w przeniesieniu hospitalizowanych pacjentów to innych placówek. 

To mogę podsumować jako wyjątkową ignorancję i bezczelność, żeby na nas jeszcze zrzucać szukanie miejsc dla naszych pacjentów, a nie bardzo mamy gdzie przekazywać tych chorych – komentuje ordynator.

Ze słów lekarza wynika, że niemal każda placówka w Poznaniu jest przepełniona pacjentami. Dodatkowo pacjenci tego akurat szpitala potrzebują wyjątkowo specjalistycznej opieki, a oddziały, które mogłyby się nimi zaopiekować, są już pełne. 

ZOBACZ WIDEO:

Ordynator nie ma gdzie przekazać hospitalizowanych pacjentów.

ZOBACZ TEŻ:

  1. “W mordę jeża!” – powiedziałby serialowy Boczek. Wspominając Dariusza Gnatowskiego, trudno zapomnieć o jego kultowych tekstach
  2. Pasażer jechał bez maseczki, nagle podeszła do niego policja. Ręce opadają, co było potem
  3. 4-letnia dziewczynka napisała list do nieba. Chciała upewnić się, że jej pies ma się dobrze, dostała odpowiedź
  4. Przemek: „Nienawidzę swojej żony. Czekam, aż dziecko podrośnie i chcę się rozwieść, jej zachowanie doprowadza mnie do szału”
  5. Jurek Owsiak przeżywa dramat, ma koronawirusa. Fani zdruzgotani, wystosował pilny apel
  6. „Zaraz przeczytam, że jestem podły i zazdrosny”. Jarosław Jakimowicz zupełnie niespodziewanie zaatakował kolegę
  7. Mikstura z ogórków kiszonych i czosnku ma piorunujące działanie. Przykra dolegliwość znika w klika chwil

źródło: rmf24.pl

Poprzedni artykułZaczęło się, kolejne sklepy informują. Niestety, już nie dostaniemy produktów od ręki, dramat w Polsce
Następny artykułOliwia Bieniuk miała dostać niezwykły prezent od Anny Przybylskiej na 18. urodziny. Mama zrobiła przed śmiercią niesamowitą rzecz
Redaktorka w Lelum.pl. Studentka kulturoznawstwa na UKSW w Warszawie. Wielbicielka jogi. Codziennie zaczyna poranek od powitania słońca i medytacji. W każdej wolnej chwili czyta książki. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl