Szpital i lekarze placówki, do której na początku trafiła 37-letnia pacjentka, muszą zmierzyć się z ciężką sytuacją. Dyrektor apeluje i ostrzega Polaków, by nie popełnili błędu, jakiego dopuściła się 37-letnia kobieta, która zmarła w wyniku zakażenia koronawirusem. 
 
37-letnia pacjentka, która w wyniku zakażenia koronawirusem zmarła w jednym z poznańskich placówek w niedzielę, 22 marca, dopuściła się niewyobrażalnego błędu. Niestety, jego konsekwencje mogą odbić się na wielu osobach. Szpital w Wolicy, w którego imieniu zaapelował dyrektor Sławomir Wysocki, prosi Polaków tylko o jedną rzecz, która w rzeczywistości może zmienić wszystko. 
 
 
Koronawirus w Polsce: nie żyje 37-letnia kobieta
 
37-letnia kobieta, o której śmierci poinformowało w niedzielę rano Ministerstwo Zdrowia, była pacjentką jednego z poznańskich szpitali. Jak wynika z podanych wiadomości, przyczyną śmierci było zakażenie koronawirusem i choroby, które pojawiły się w następstwie zakażenia. Zanim jeszcze doszło do tragedii, pacjentka przebywała w innej placówce zdrowia, gdzie dopuściła się ogromnego błędu. 
 
 
Pacjentka, z początku trafiła do szpitala w Wolicy. Z portalu polsatnews.pl dowiadujemy się, że objawy kliniczne, które wystąpiły u kobiety, wskazywały na bakteryjne zapalenie płuc. Kobieta przebywała na oddziale przez kilka dni, została przetransportowana do szpitala w Poznaniu, dopiero gdy badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem. Czemu nastąpiło to tak późno? Czemu, przez ten czas narażeni byli nie tylko pacjenci, ale i lekarze? Sławomir Wysocki, dyrektor szpitala w Wolicy, swoim apelem otwiera ludziom oczy. 
  1. Opublikowano przełomowy raport. Wiadomo, czemu we Włoszech umarły tysiące zakażonych osób
  2. Przyłapali Kaczyńską na gorącym uczynku. Ręce opadają na widok, co wyrabia w trakcie kwarantanny
  3. Nigdy nie popełniaj jednego błędu przy rozmrażaniu mięsa. Przez niego możesz mieć kłopoty z żołądkiem
Cały szpital był narażony
 
Okazało się, że 37-letnia pacjentka szpitala w Wolicy, podczas wywiadów lekarskich, nie przyznała się do kontaktów z osobami z zagranicy. Prawda jednak okazała się zupełnie inna. Kobieta miała styczność z kuzynem, który jest kierowcą tira i jeździł do Włoch. Dlaczego bliscy, ani sama pacjentka, postanowili nie mówić całej prawdy? Okazało się, że rodzina obawiała się, że lekarze nie udzielą kobiecie odpowiedniej pomocy.
 
– My, pracownicy ochrony zdrowia, jesteśmy świadomi naszej roli, odpowiedzialności i nigdy nikomu takiej pomocy nie odmówimy – podkreślił w niedzielnym wystąpieniu dyrektor szpitala, Sławomir Wysocki. 
 
Zachowanie kobiety doprowadziło do zamknięcia szpitala, narażeni zostali pacjenci oraz lekarze. 56 osób, które obecnie przebywa w placówce, zostanie poddanie badaniom, natomiast aż 100 osób z otoczenia kobiety, w tym dzieci, zostały objęte przez służby sanitarne kwarantanną. Ofiara koronawirusa była przedszkolanką. Dyrektor zamkniętego szpitala apeluje do wszystkich Polaków.
 
– Chciałbym skierować apel do wszystkich Polaków. Szanowni państwo, zatajenie faktu kontaktu przez rodzinę, spowodowało konsekwencje, w wyniku których szpital został wyłączony z roli, do której został powołany. Stąd apeluję, niechaj hasło rodaku nie kłam medyka, stanie się hasłem przewodnim – mówił dyrektor placówki w Polsat News
 
– W tej trudnej sytuacji tylko odpowiedzialne postępowanie może uchronić nas wszystkich, przed dalszymi konsekwencjami. Jeszcze raz mówię, rodaku nie kłam medykapowiedział Sławomir Wysocki podczas niedzielnego wystąpienia opublikowanego przez portal polsatnews.pl
 
ZOBACZ ZDJĘCIA:
szpital
Fot. Wojewódzki Specjalistyczny ZZOZ Chorób Płuc i Gruźlicy Wolica k/Kalisza, Facebook

Szpital w Wolicy został zamknięty po tym, jak pacjentka zakażona koronawirusem nie przyznała się do kontaktu z osobami z zagranicy. 37-letnia kobieta zmarła w wyniku choroby COVID-19.

szpital
WOJTEK RADWANSKI/AFP/East News

Lekarze apelują do wszystkich Polaków, by nie kłamać w tak ważnej sprawie. Pamiętajmy, że chodzi o zdrowie nas wszystkich. 

ZOBACZ TEŻ:

  1. Objawy zawału serca u kobiet mogą być nietypowe. Nie wolno ich lekceważyć
  2. Największy skok zakażeń w Rosji. Smutna granica bardzo blisko
  3. Ile Polaków zachoruje na COVID-19? Ilu z nas może umrzeć? Minister zdrowia podał liczby
  4. Każda kobieta powinna mieć przy sobie jeden przedmiot. Policja wyjaśnia dlaczego
  5. Od poniedziałku zmiany dla pacjentów. NFZ wstrzyma część operacji i zabiegów
  6. Asia pracująca w Biedronce nie zamierza dłużej milczeć. Treść jej ponurego listu trafiła do sieci

źródło: polsatnews.pl

Poprzedni artykułOwczarek niemiecki i kot utknęli na drzewie. Historia wbija w fotel, potrzebna była straż
Następny artykułLiczba zarażonych koronawirusem w Polsce może być ogromna. Nawet 200 razy większa, niż mówią oficjalne dane
Redaktorka działu life-style w Lelum.pl. Redaktor, copywriter i stylistka. Pisanie i moda od zawsze były bliskie jej sercu. Na swoim koncie ma publikacje w wielu branżowych portalach oraz czasopismach. Prywatnie miłośniczka Basquita i czarnej kawy.