Szumowski wypowiedział się na temat nowych zmian, które mają zostać wprowadzone wraz z początkiem kwietnia. Nowe obostrzenia mocno ograniczają funkcjonowanie w przestrzeni publicznej. Czy to oznacza, że już nie będzie można uprawiać żadnego sportu na świeżym powietrzu?

W związku z epidemią koronawirusa Rząd został zmuszony do podjęcia kolejnych kroków zwiększających bezpieczeństwo obywateli. Nowe zasady, mają znacznie wpłynąć na przemieszczanie się w strefach ogólnodostępnych. W odniesieniu do podjętych działań nasuwa się wiele pytań. Czy możemy całkiem zapomnieć o krótkich spacerach, czy wieczornym joggingu? 

Czy można wyjść pobiegać?

Wraz z początkiem kwietnia, nie będzie można wyjść pobiegać poza własny teren zamieszkania. Nowe restrykcje znacząco ograniczają przemieszczenie się po strefach miejskich. Do tej kwestii odniósł się Minister Zdrowia Łukasz Szumowski:

To nie tak, że mamy prawo biegania, uprawiania sportu. […]Chodzi o to, by wyjść i się przewietrzyć. Zapisy są trudne do zdefiniowania. Bardzo wiele zależy od rozsądku Polaków. Nie wykorzystujmy tego do poprawiania formy fizycznej. Damy radę bez takich ćwiczeń. Wyjdźmy jeżeli musimy, ale przewietrzmy się i wróćmy do domu – powiedział Szumowski, jak cytuje portal se.pl.

Koronawirus jeszcze długo nie da o sobie zapomnieć. Sytuacja w naszym kraju wymagała podjęcia kolejnych decyzji, aby zahamować rozprzestrzenianie się epidemii w Polsce.

  1. Łamiące serce nagranie. Po powrocie ze szpitala pielęgniarz spojrzał na syna i zalał się łzami
  2. Niemal wszyscy popełniają 1 błąd przy robieniu naleśników. Ważny szczegół, o którym wielu zapomina

Czy można wychodzić z domu?

Po wprowadzeniu nowych regulacji będzie można wychodzić z domu, jednak pod pewnymi warunkami. Od 1 kwietnia będzie można opuścić mury swojego mieszkania:

  • Aby wyjść na spacer ze swoim pupilem domowym
  • Na krótką przechadzkę, aby zaczerpnąć świeżego powietrza

Jednak, osoby, poniżej 18 roku życia nie mogą w ogóle opuszczać miejsca zamieszkania, bez opieki osoby dorosłej. 

Kolejne restrykcje mają zapewnić bezpieczeństwo i zminimalizowanie konsekwencji epidemii. Mimo tego, że nowe obostrzenia mocno ingerują w naszą wolność, to są wprowadzane w imię dobra wyższego. Nic nam nie zostanie z naszej wolności, jeżeli za jakiś czas będziemy musieli za nią słono zapłacić.

Kierujmy się rozsądkiem i dobrem drugiego człowieka. W obliczu globalnego problemu musimy połączyć siły, aby udało nam się go pokonać. 

ZOBACZ ZDJĘCIA:

szumowski
fot. twitter.com / Sejm RP @KancelariaSejmu

Minister Zdrowia Łukasz Szumowski odpowiada na nurtujące pytania Polaków, dotyczące zaostrzenia restrykcji w związku z koronawirusem. 

szumowski
Fot.instagram.com @reebok

Szumowski ogłosił, że wraz z początkiem kwietnia bieganie i uprawianie sportu na zewnątrz będzie ograniczone.

szumowski
Fot. unsplash.com @esdesignisms

Od 1 kwietnia będziemy mogli jedynie wyjść na krótki spacer ze zwierzakiem domowym, lub, by zaczerpnąć świeżego powietrza. 

ZOBACZ TEŻ:

  1. Michał zmarł na koronawirusa, był młody, zdrowy. „Nudzisz się? Mój brat też chciałby, ale nie żyje”
  2. Miasteczko w centrum epidemii pozostaje zdrowe. Nikt nie zachorował, naukowcy rozpoczynają badania
  3. Znęcał się nad żoną i dziećmi, demolował mieszkanie. Niewyobrażalny koszmar rodziny na kwarantannie
  4. Pogrzeb Krzysztofa Pendereckiego ma być bardzo uroczysty. Niestety, nie wiadomo kiedy się odbędzie
  5. Dowiedziała się, z kim spotyka się jej syn i przeżyła szok. Płakała i błagali z mężem, by ją zostawił
  6. “Lekarz powiedział mu, że nie musi się martwić“. Zmarł 19-latek, najpewniej był zakażony

Źródło: se.pl

 

Poprzedni artykułKatarzyna Cichopek z mężem zbiją fortunę? Wymyślili, jak zarobić na kwarantannie „Już ponad tysiąc osób”
Następny artykułŻona odkryła, dlaczego mąż chce dać ich córce specyficzne imię. Jest na niego wściekła
Redaktorka w Lelum.pl z wielką pasją do pisania. Ogromna fanka włoskiej kultury, języka i kuchni. Uwielbia spędzać czas na łonie natury, poznawać nowe miejsca i podróżować. W wolnych chwilach eksperymentuje w kuchni, uprawia sport i czyta książki.