Nie żyje Tadeusz Pluciński. Fani gwiazdora nie mogą uwierzyć w tragiczną wiadomość. Amant polskiego kina i gwiazdor najpopularniejszych filmów PRL zmarł w wieku 92 lat. Wyjawiamy największe tajemnice artysty. Kobiety mdlały na jego widok!

Do prasy trafiła tragiczna wiadomość, że Tadeusz Pluciński nie żyje. Bogate życie uczuciowe artysty do dziś pozostaje tematem wielu anegdot. Jak wyglądała jego droga na szczyt popularności? Które role przyniosły mu największy rozgłos? I ile jest prawdy w opowieściach o licznych podbojach miłosnych? Wspominamy wielkiego artystę i obalamy mity. 

Kim był Tadeusz Pluciński?

Jak ustalił onet.pl, Tadeusz Pluciński zmarł 23 kwietnia 2019 roku w Skolimowie niedaleko Warszawy. Przebywał wówczas w Domu Artystów Weteranów.

Tadeusz Pluciński był znanym polskim aktorem, któremu największą sławę przyniosły role amantów. Utalentowany absolwent PWST zaraz po studiach został przyjęty do słynnego Teatru Polskiego we Wrocławiu.

Debiutem Plucińskiego na srebrnym ekranie był występ w filmie psychologicznym Zuzanna i chłopcy w reżyserii Stanisława Możdżeńskiego. Młody mężczyzna wcielił się w jedną z głównych ról – Karola Małeckiego. Od tamtego czasu jego kariera coraz bardziej nabierała rozpędu. Szybko okazało się, że Tadeusz Pluciński cieszy się powodzeniem u płci przeciwnej nie tylko na ekranie, lecz także poza planem filmowym. Aktor dostarczał fanom i ówczesnemu środowisku show-biznesu wiele powodów do plotek. Miał rzekomo ciężko pracować na swoją reputację bawidamka!

Po raz pierwszy Tadeusz Pluciński zdecydował się na zmianę stanu cywilnego dla Bożeny Brun-Barańskiej, śpiewaczki operowej. Później na drodze gwiazdora stanęła kolejna artystka – Ilona Stawińska, po której przyszedł czas na żonę numer trzy, czyli tancerkę Krystynę Mazurównę. Ostatnią panią Plucińską została jego koleżanka po fachu Jolanta Wołłejko. Para doczekała się narodzin dwóch synów: Pawła i Piotra.

Na długiej liście obiektów westchnień Plucińskiego miała znaleźć się nawet Kalina Jędrusik! Według pogłosek aktor przespał się aż z trzema tysiącami kobiet! Raz został o to zapytany wprost. Co odpowiedział? Zapewnił, że nigdy nie zależało mu wyłącznie na fizycznej przyjemności…

– Nie liczyłem, ale była to pokaźna liczba… […] Tyle że ja nigdy spotkań z kobietami nie traktowałem instrumentalnie. Wy mówicie o nas dzi*karze, kobieciarze, ale to wy o nas zabiegacie – cytuje aktora plotek.pl. 

Gdzie grał Tadeusz Pluciński?

Tadeusz Pluciński równie często pojawiał się na deskach teatralnych i srebrnym ekranie. Na liście jego miejsc pracy znalazły się takie szanowane instytucje jak m.in. warszawski Teatr Ateneum, Teatr Współczesny czy Teatr Polski. Jednak największą sławę przyniosły mu role filmowe

Widzowie zapamiętali Plucińskiego przede wszystkim z występów w takich tytułach, jak komedia Co mi zrobisz, jak mnie złapiesz, Hydrozagadka, Kariera Nikodema Dyzmy czy Stawka większa niż życie. Ostatni raz gościł na ekranie w 2013 roku. Wystąpił wówczas w epizodycznej roli w jednym z odcinków serialu Ojciec Mateusz

Tadeusz Pluciński na zawsze zostanie ważną częścią polskiej sztuki filmowej, na którą wywarł nieoceniony wpływ. Łączymy się w bólu z bliskimi i fanami artysty. 

ZOBACZ TEŻ:

  1. Piotr Adamczyk i Małgorzata Socha na starym zdjęciu. Dziś wstydziłaby się takiej stylówki!
  2. Edyta Herbuś pokazała intymne zdjęcie z partnerem. Widać, jaka jest szczęśliwa
  3. Najładniejsze sukienki na lato. Te modele to must have sezonu!

ZOBACZ ZDJĘCIA:

tadeusz pluciński
fot. filmpolski.pl

Tadeusz Pluciński zmarł w wieku 92 lat.

1
2
3
4
5
Poprzedni artykułPiotr Adamczyk i Małgorzata Socha na starym zdjęciu. Dziś wstydziłaby się takiej stylówki!
Następny artykułMichał Szpak został zaatakowany przez agresywnego mężczyznę. „Naprawdę otarłem się o śmierć”
Redaktorka działu show-biznes w Lelum.pl. Absolwentka polonistyki na Uniwersytecie Warszawskim. Publikowała w Onecie, „Gali”, Szajn i „Maglu”. Kocha sztukę i literaturę. Miłośniczka psów, kawy i seriali. Typowy millennials.