Tajemnica zapisana na tabliczce czekała 2500 lat, by ujrzeć światło dzienne. Kiedy pradawny list został znaleziony przez izraelskich archeologów badacze przez 50 lat, kawałek po kawałku, próbowali odczytać to, co zostało w nim zawarte. Teraz, dzięki nowej technologii, naukowcy w końcu odkryli zadziwiającą treść, wokół której zdążyła powstać niejedna legenda. 
 
Pradawna tabliczka, licząca ponad dwa tysiące lat, która dawno temu została znaleziona na pustyni, wywołała w ludziach prawdziwe emocje. Jaką tajemnicę skrywał wyryty w niej napis? Co tak ważnego dla naszej cywilizacji skrywał kawałek gliny? Nikt nie spodziewał się tego, co w rzeczywistości zawierał list.
 
 
Tajemnica listu z Ziemi Świętej
 
50 lat temu izraelscy archeologowie odkryli na pustyni tabliczkę, jednak nie byle jaką. Jak się okazało, w glinianym kamieniu zostały wyryte słowa, wokół których narastało coraz więcej legend. W końcu badaczom udało się odkryć, co znaczą pierwsze z nich. 
 
 
PieniądzeJahweElyashivy. Te trzy słowa udało się odczytać naukowcom jakiś czas temu. Jak się okazało, ostatnie z nich było imieniem adresata pradawnego listu. Niestety, to co znajdywało się na odwrocie glinianej tablicy, jeszcze na długo miało pozostać tajemnicą, która w końcu ujrzała światło dzienne.

Rozszyfrowano pradawny list

Zapisany skarb, tajemnica życia i świata, a może niezwykłe przesłanie? Kiedy treść listu liczącego 2500 lat w końcu została rozszyfrowana, a prawda wyszła na jaw, na twarzach niektórych pojawił się jedynie ironiczny uśmiech. Dlaczego?

Naukowcy, dzięki nowoczesnej technologii odczytali list, zapisany na kawałku gliny. Jak się okazało, adresat wiadomości o imieniu Hananyahu prosił w nim Elyashivę o dostawę wina, a także oferował mężczyźnie pomoc. Niestety, żaden fragment nie dotyczył ukrytego skarbu.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

tajemnica
Fot. Menway.interia.pl / American Friends of Tel Aviv University

Po latach tajemnica zapisana na pradawnym liście została rozszyfrowana.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Żałoba w polskiej miejscowości. Nie żyją znany kucharz i sołtys, policja otoczyła mężczyznę, chwilę później stało się najgorsze
  2. Wicepremier podała pierwszy termin wypłaty 500+ na wakacje
  3. Detektyw Krzysztof R. oskarżony o poważne przestępstwo. Grozi mu kara pozbawienia wolności
  4. Współpracownik śmierdzi? One znały ten problem. Dzielą się swoimi rozwiązaniami
  5. TVN wydał oficjalne oświadczenie. Uwielbiany dziennikarz odchodzi ze stacji, Kinga Rusin zabrała głos
  6. Żona Cezarego Żaka po 35 latach zdradziła, co działo się za zamkniętymi drzwiami. Tylko najbliżsi wiedzieli

źródło: menway.interia.pl

 

Poprzedni artykułKotek żegna się ze wszystkimi i mówi dobranoc. Słodkich snów
Następny artykułMarcelinie Zawadzkiej grozi 8 lat pozbawienia wolności. Słowa gwiazdy są porażające
Redaktorka działu life-style w Lelum.pl. Redaktor, copywriter i stylistka. Pisanie i moda od zawsze były bliskie jej sercu. Na swoim koncie ma publikacje w wielu branżowych portalach oraz czasopismach. Prywatnie miłośniczka Basquita i czarnej kawy.