Lelum.pl > Nowości > Tak wygląda grób Kacpra Tekielego. Pojawił się na nim jeden przedmiot, pokazuje, jak bardzo kochał góry
Sara Karmańska
Sara Karmańska 31.05.2023 20:22

Tak wygląda grób Kacpra Tekielego. Pojawił się na nim jeden przedmiot, pokazuje, jak bardzo kochał góry

Kacper Tekieli grób
fot. Trójmiasto TV, Instagram/kacpertekieli

17 maja 2023 roku olimpijska medalistka Justyna Kowalczyk straciła męża, alpinistę Kacpra Tekielego, który brał udział w wyprawie mającej na celu zdobycie wszystkich 82 czterotysięczników w jak najkrótszym czasie. Niestety nie zdołał on ukończyć swojego wyzwania – po zdobyciu szczytu Jungfrau, w czasie schodzenia zabiła go lawina. 

30 maja 2023 roku alpinista został pochowany w Gdańsku. 

Kacper Tekieli – pogrzeb

Pogrzeb Kacpra Tekielego odbył się 30 maja 2023 roku w Gdańsku. Mężczyzna został pochowany obok małego dziecka z jego rodziny, które spoczywa na cmentarzu Oliwskim. Ceremonia była pełna wzruszających momentów. Alpinistę żegnali jego najbliżsi i rodzina, przyjaciele, a także obcy mu ludzie, którymi wstrząsnęła jego tragiczna śmierć. 

Jak donosi portal „o2” podczas pogrzebu głos zabrała także jego żona, Justyna Kowalczyk:

– Jestem szczęściarą, bo mogłam pożegnać się z moim wspaniałym mężem, tak cudownym, jak jego przyjaciele – powiedziała.

Najpierw Kacper Tekieli, a teraz on. Nie żyje kolejny alpinista, Luis Stitzinger

Pogrzeb Kacpra Tekielego – co powiedziała o nim Justyna Kowalczyk?

Jak powiedziała Justyna Kowalczyk, życie z alpinistą nie należało do łatwych. Ze względu na jego pasję, stale była świadoma zagrożenia. małżeństwo nie stroniło od rozmów o śmierci i ryzyku, jakie podejmuje Kacper Tekieli. Mimo to zdecydowali się na dziecko, a mężczyzna miał świadomość, że gdyby coś mu się stało, Justyna Kowalczyk stanie na wysokości zadania i zapewni ich synowi wspaniałe dzieciństwo. 

– Będziemy żyć tak, jak Kacper nas nauczył. Nauczył nas, że trzeba żyć, bo życie jest za krótkie, żeby się przejmować pierdołami. Będziemy zdobywać góry – powiedziała o nim biegaczka narciarska.

Pogrzeb Kacpra Tekielego – na jego grobie znalazła się wyjątkowy element

Prochy alpinisty zostały złożone w wyjątkowej urnie. Zdobił ją kopczyk kamienny, który jest ważnym górskim symbolem, a także znajdowały się na nim słowa „ Był najcudowniejszy…”. Ich autorką jest Justyna Kowalczyk, która właśnie tymi słowami pożegnała go w mediach społecznościowych. 

Niewielką mogiłę przyozdobiły kwiaty, zdjęcia roześmianego Kacpra i psa, co było symbolem jego pomocy zwierzętom. Na grobie znalazł się także jeszcze jeden symboliczny przedmiot – czekan wspinaczkowy – atrybut każdego alpinisty. 

Kacper Tekieli grób czekan.png
fot. YouTube/FAKT
Kacper Tekieli czekan.png
fot. YouTube/FAKT

Źródło: o2, Fakt

Tagi: pogrzeb