Taksówka to popularny środek transportu dla tych, którzy nie przepadają za komunikacją miejską i zależy im na szybkim dotarciu do celu. W dobie koronawirusa taka usługa budzi jednak sporo kontrowersji. MSWiA dało odpowiedź, jak będzie funkcjonowała ona w perspektywie nowych nakazów. Czy możemy korzystać z taksówek w okresie kwarantanny?

W obliczu walki z epidemią władze wprowadzają kolejne ograniczenia, które wpływają na życie całego społeczeństwa. Choć funkcjonowanie komunikacji miejskiej nie zostało zawieszone, to w środkach transportu obowiązują już konkretne wytyczne dla pasażerów. Niektórzy przemieszczają się wyłącznie samochodem, jednak teraz mogą robić to tylko w uzasadnionym celu. Jak do tych zmian ma się taksówka? Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji odpowiada.

Koronawirus a taksówka

Z powodu epidemii koronawirusa, władze w Polsce apelują o zachowanie szczególnej ostrożności oraz zasad higieny. Taksówka, jak wiadomo, przewozi dziennie wielu klientów i nie wiadomo, co takiego pozostawił po sobie każdy z nich na fotelu. Ryzykowny jest również bezpośredni kontakt z kierowcą, lub grupą klientów.

W transporcie zbiorowym oficjalnie zapowiedziano już zaostrzenie w postaci zapełnienia jedynie połowy miejsc siedzących. Dyscypliny powinna pilnować osoba prowadząca pojazd, jednak władze liczą na to, że pasażerowie sami zwrócą uwagę kierowcy na niepokojącą ilość podróżnych w środku. Rozporządzenie obowiązuje do 11 kwietnia i zakazuje także swobodnego przemieszczanie się poza celami zdrowotnymi czy zawodowymi. 

  1. Wszyscy się w niej kochali. Dziś ciężko uwierzyć, że to ona, operacje plastyczne zniszczyły jej twarz
  2. Sytuacja jest poważna. Trwa dramat syna Katarzyny Dowbor i jego żony
  3. Dagmara Kaźmierska jest w szpitalu. „Królowa życia” ma pilny apel do fanów, pokazała zdjęcia

Kwarantanna w Polsce: taksówka

W ostatniej rozmowie dla RMF FM, wiceminister spraw wewnętrznych i administracji poinformował o kolejnych restrykcjach wprowadzonych przez rząd w związku z koronawirusem. Poza zakazem zgromadzeń oraz ograniczonym przemieszczaniu się obywateli został zapytany o to, czy w świetle nowych przepisów, taksówka może przewozić więcej niż jedną osobę.

– Stoimy na stanowisku, że, oczywiście, jest to dopuszczalna sytuacja– cytuje Błażeja Pobożego msn.com.

Wiceszef MSWiA zaznaczył, że kwestia ta była poruszana podczas odprawy z komendantami służb jak i w trakcie sztabu ministerstwa, jak podaje msn.com. To właśnie na tym posiedzeniu padła decyzja o ograniczeniach w korzystaniu z komunikacji miejskiej.

Póki co na własną rękę powinno się przemieszczać jedynie w celu wykonania niezbędnych zakupów, kupienia lekarstw w aptece, opieki nad bliską rodziną czy wyprowadzeniu psa i najlepiej w grupie maksymalnie do dwóch osób.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

taksówka
fot. unsplash.com / Dan Gold

Taksówka jest kontrowersyjnym środkiem transportu w dobie koronawirusa.

taksówka
fot. unsplash.com / freestocks

Pasażerowie w komunikacji miejskiej muszą zajmować jedynie połowę miejsc siedzących.

taksówka
fot. pexels.com / Anna Shvets

Władze wprowadzają kolejne ograniczenia w celu zachowania bezpieczeństwa.

taksówka
fot. unsplash.com / Peter Kasprzyk

ZOBACZ TEŻ:

  1. Polska gwiazda jest w ciąży, pokazała zdjęcie. Znamy płeć dziecka i termin porodu
  2. Fryzjer zrobiła jej metamorfozę. Spojrzała na swoje włosy i wiedziała, że już nigdy nie popełni tego błędu
  3. Chińczycy wydali oświadczenie ws. hantawirusa wykrytego u zmarłego mężczyzny. Ich lekarze nie mają wątpliwości

źródło: msn.com

Redaktorka Lelum.pl. Absolwentka Instytutu Stosowanych Nauk Społecznych na Uniwersytecie Warszawskim. Swoje życie postanowiła związać z dziennikarstwem i muzyką. W wolnych chwilach ćwiczy jogę, chodzi na festiwale filmowe i tworzy poezję.