Taniec z Gwiazdami: juror programu przyznał, że planował samobójstwo. Zbierałem tabletki, starałem się robić jakieś pętle — wyznał w Radiu Zet. Do dziś zmaga się z objawami poważnej choroby.

Taniec z Gwiazdami od lat słynie z charyzmatycznych i pełnych życia jurorów. Niestety, okazuje się, że jeden z nich przeszedł poważny kryzys, który do tej pory utrudnia mu normalne funkcjonowanie. Michał Malitowski wyznał, że przeszedł przez piekło.

Taniec z Gwiazdami: Michał Malitowski walczy z depresją

Niedawno Michał Malitowski opublikował oświadczenie, w którym poinformował, że chorował na depresję oraz rozstał się ze swoją życiową i taneczną partnerką. Nie ukrywał, że ma za sobą naprawdę ciężkie chwile. Teraz przyznał, że jego stan był o wiele bardziej poważny, niż wszyscy podejrzewali.

– Pamiętam, że jak wpisywałem w Google’u hasło: jak popełnić samobójstwo, to myślałem sobie: jestem tak beznadziejny, że nawet nie wiem, jak to się robiZbierałem tabletki, wziąłem jakieś kable od telefonów, ładowarki, starałem się robić jakieś pętle. Nie wiem, czy byłbym w stanie to zrobić, ale byłem na etapie planowania — mówił w Radiu Zet.

taniec z gwiazdami
instagram.com@mmalitowski

Tancerz dodał, że pomimo poprawy jego stanu i regularnych wizyt u specjalisty, wciąż zmaga się z wieloma trudnościami. Jak przyznał, uczy się życia na nowo, a każdy występ w telewizji jest dla niego ogromnym problemem.

Czym jest depresja?

Depresja jest chorobą i jak każda inna wymaga leczenia. Łączy się z przepływem neuroprzekaźników w mózgu i wbrew powszechnemu przekonaniu kilka dni urlopu czy znalezienie pasji nie pomogą pozbyć się depresji. Obecnie znajduje się ona na czwartym miejscu najpoważniejszych problemów zdrowotnych na świecie. Jak podaje portal wyleczdepresje.pl, w przyszłym roku choroba może zająć pierwsze miejsce wśród przyczyn zgonów.

taniec z gwiazdami
unsplash.com

Jakie są objawy depresji? Zwykle depresja łączy się z przewlekłym smutkiem, lękiem, poczuciem braku perspektyw. Mogą wystąpić też problemy z koncentracją, obniżoną samooceną, utratą apetytu, zaburzeniami snu. Jak poradzić sobie z depresją? Osoby, które zauważyły u siebie objawy depresji trwające co najmniej twa tygodnie, powinny jak najszybciej zgłosić się do psychoterapeuty, w wielu przypadkach konieczne będzie wdrożenie leczenia farmaceutycznego. Pod numerem 800 70 2222 działa całodobowa infolinia Centrum Wsparcia dla osób w kryzysie.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Majątek Lewandowskiej robi wrażenie. W rok zarobiła astronomiczną sumę
  2. Teściowa postanowiła zrobić imprezę w domu swojej córki. Gdy jej mąż niespodziewanie się zjawił, zemdlał
  3. Panna młoda dzień po ślubie obudziła się nie w swojej sypialni. Była przywiązana do łóżka
  4. Znaki zodiaku, które potrafią wyczuć fałszywych ludzi. Nic się przed nimi nie ukryje
  5. Przypadkiem zobaczyła monitoring z wesela. Jest zdruzgotana, goście nie wiedzieli, że wokół były ukryte kamery
  6. Ten test powie o Tobie więcej niż każdy psycholog. Wystarczy odpowiedzieć na kilka pozornie prostych pytań
Poprzedni artykułPan Młody przy ołtarzu kazał cofnąć się przyszłej żonie. Na jej miejscu postawił inną kobietę
Następny artykułBeata Tadla ma powody do radości. Gratulacje spływają z całej Polski
Redaktor prowadząca w Lelum.pl Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej na lubelskim UMCS-ie. Interesuje się polityką, kreowaniem wizerunku i show-biznesem. Fanka kina noir i kryminałów. W wolnych chwilach odwiedza warszawskie teatry.