Taniec z gwiazdami: jeden z największych gwiazdorów programu TVN ma za sobą tragiczną historię rodzinną. Jego brat uległ poważnemu wypadkowi, w wyniku którego został sparaliżowany. Jan Kliment bardzo się o niego troszczy. To właśnie dla niego zaczął występować w tanecznym show TVN! Niedawno zwrócił się do fanów z nietypową prośbą. Zdradził też szczegóły makabrycznego zajścia. 

Ta tragedia wstrząsnęła Janem Klimentem i na zawsze zmieniła życie jego bliskich. Brat gwiazdora programu Taniec z gwiazdami uległ niebezpiecznemu wypadkowi, w wyniku którego stracił władze nad własnym ciałem. Co się stało? Tancerz dwoi się i troi, żeby go wesprzeć. Niestety, to nie takie proste — szczególnie że mężczyzna ma gromadkę malutkich dzieci. Jedno było nawet świadkiem wypadku! Zdesperowany artysta postanowił zwrócić się do swoich fanów z nieoczekiwanym wyznaniem. Podzielił się smutną historią rodzinną i wyjawił, co naprawdę wydarzyło się tamtego przerażającego dnia. Wbrew pozorom nie zawiniła nieostrożność mężczyzny — mało brakowało, a do wypadku nigdy by nie doszło. 

Co się stało z bratem tancerza programu Taniec z Gwiazdami?

Jan Kliment ma brata o imieniu Milan. Zanim doszło do tragicznego wypadku, mężczyzna przez dziesięć lat pracował jako górnik. Zawsze chętnie angażował się w pomaganie innym, m.in. poprzez oddawanie krwi. Ma troje dzieci — Milana, Lukasa i Jana. Niestety, rodzinna sielanka została przerwana przez groźny wypadek. 

Do tragedii doszło kilka lat temu w czerwcu. Milan Kliment spędzał czas ze swoimi najstarszym synem. Ponieważ panował upał, obaj wybrali się popływać nad rzekę. Na początku nic nie zapowiadało dramatu. Niestety, po trzecim skoku mężczyzna już nie wypłynął na powierzchnię, a woda nabrała czerwonego zabarwienia. Szczęście w nieszczęściu, przyjaciele Klimenta natychmiast rzucili się, by wyciągnąć bezwładnego górnika z wody. Mężczyzna został przetransportowany do szpitala przez śmigłowiec. 

Jak się później okazało, w trakcie skoku nad rzeką Milan Kliment miał zawał serca i dlatego doszło do wypadku. Przez trzy tygodnie brat gwiazdora TVN pozostawał w śpiączce. Diagnoza zabrzmiała dla rodziny jak wyrok — doszło do przerwania rdzenia kręgowego

O co poprosił Jan Kliment?

To właśnie tragedia brata pchnęła Jana Klimenta do tego, by wziął udział w programie Taniec z Gwiazdami. Mężczyzna liczył, że dzięki spektakularnej wygranie zdoła zapewnić Milanowi niezbędną pomoc medyczną, a także wesprzeć jego troje dzieci.  

Jan Kliment zdecydował się także zwrócić o pomoc do organizacji Fundacja Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym Kawałek Nieba. Na jej stronie opisał tragiczną historię Milana Klimenta i wyjaśnił, w jaki sposób można wspierać chorego finansowo. Zwrócił się także z apelem do fanów, wyjaśniając, że pieniądze zostaną przeznaczone między innymi na rehabilitację i sprzęt medyczny

Osoby, które chciałyby wesprzeć brata gwiazdora programu Taniec z gwiazdami, mogą dokonywać wpłat pod adresem www.kawalek-nieba.pl/dla-brata/. Mamy nadzieję, że lekarze pomogą Milanowi Klimentowi odzyskać sprawność na tyle, ile tylko to możliwe. 

ZOBACZ ZDJĘCIA JANA KLIMENTA Z BRATEM:

taniec z gwiazdami
fot. www.kawalek-nieba.pl/dla-brata/

Milan Kliment, brat Jana Klimenta, uległ wypadkowi, po którym został sparaliżowany. 

taniec z gwiazdami
fot. www.kawalek-nieba.pl/dla-brata/

Jan Kliment wystąpił w programie Taniec z gwiazdami z nadzieją, że zdobędzie pieniądze na leczenie brata. 

taniec z gwiazdami
fot. www.kawalek-nieba.pl/dla-brata/

Gwiazdor programu Taniec z gwiazdami bardzo wspiera rodzinę swojego brata. 

ZOBACZ TEŻ:

  1. Maryla Rodowicz miała zażądać 400 tys. złotych za „The Voice Senior”! Wokalistka skomentowała
  2. Jak ubrać się do teatru latem? Modnie i stylowo
  3. Znana aktorka przeszła szereg operacji plastycznych. Przyznała, że żałuje poprawiania urody
  4. Beata Tadla schudła aż 30 kg po ciąży. Zdradziła, jak udało jej się osiągnąć upragnioną figurę
  5. Jakie fryzury są najlepsze do kręconych włosów? Masz mnóstwo możliwości!

źródła: fakt.pl, www.kawalek-nieba.pl/dla-brata/

Redaktorka działu show-biznes w Lelum.pl. Absolwentka polonistyki na Uniwersytecie Warszawskim. Publikowała w Onecie, „Gali”, Szajn i „Maglu”. Kocha sztukę i literaturę. Miłośniczka psów, kawy i seriali. Typowy millennials.